چه یک مهندس نرم افزار باتجربه باشید و چه تازه فارغ التحصیل شده باشید، این شش گواهینامه برتر به شما کمک می کند که برجسته شوید و پیشرفت کنید. گواهینامه مهندسی نرم افزار معتبر برای داشتن گواهینامه درباره کار کردن شما که می تواند مفید باشد.

خرید با ویزا کارت

به عنوان یک مهندس نرم افزار، دریافت گواهینامه های حرفه ای تخصص شما را در این رشته ثابت می کند. با این حال، در حالی که ممکن است این تصور کلی وجود داشته باشد که گواهینامه ها امتیازی برای تکمیل لیست های دیگر در رزومه شما هستند، بسیاری از کارشناسان معتقدند که آنها در استخدام تصمیمات مدیران اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

تمرکز بر کسب مهارت و توسعه با رشد شغلی مداوم، حقوق بالاتر و تخصص مرتبط است. بنابراین، متخصصان فناوری اطلاعات که روی این گواهی‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، به عنوان متخصصان خاص مورد توجه قرار می‌گیرند. این مقاله چندین گواهینامه برتر را برای مهندسان نرم افزار فهرست می کند که می توانند شغل خود را ارتقا دهند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

1. برنامه نویس خبره خدمات وب آمازون – سطح همکار

این گواهینامه سطح همکار نقطه شروعی عالی برای متخصصان با تجربه در فناوری خدمات وب آمازون یا سایر سرویس ها/دستگاه های ابری است. این شما را آماده می کند تا بتوانید درک درستی از برنامه های کاربردی ابری را برای نوشتن کد و اشکال زدایی مولکول های کد در AWS اعمال کنید.

شما همچنین در مورد خدمات AWS و بهترین شیوه های معماری یاد خواهید گرفت، در حالی که در استقرار و اشکال زدایی برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر و نوشتن کد برای برنامه های بدون سرور مهارت خواهید داشت. در نهایت، برای کسب این گواهینامه، باید در آزمون Developer Associate دارای گواهینامه AWS که هزینه آن 150 دلار است، بگذرانید.

2. Bootcamp مهندسی نرم افزار Springboard

این برنامه نه ماهه از شما می‌خواهد 20 تا 25 ساعت در هفته سرمایه‌گذاری کنید تا جنبه‌های کلیدی توسعه وب جلویی و بک‌اند، الگوریتم‌های ساختار داده و پایگاه‌های داده را پوشش دهید. شما به یک مربی یک به یک دسترسی خواهید داشت، دو پروژه اصلی را برای ساختن یک نمونه کار منحصر به فرد تکمیل می‌کنید و با مربیگری شغلی یک به یک شغل رویایی خود را به دست خواهید آورد.

هزینه این برنامه 16500 دلار است. با این حال، می توانید 700 دلار را واریز کنید و مابقی را طی 36 ماه پس از دریافت شغل مهندسی نرم افزار بپردازید. اگرچه عموماً انتظار می رود دانش آموزان دانش برنامه نویسی اولیه داشته باشند، این برنامه شامل دوره های برنامه نویسی پایه است. این برنامه‌های اصلی می‌توانند به شما کمک کنند مهارت‌های خود را از ابتدا بدون هزینه اضافی بسازید و به شما کمک کنند در کمترین زمان یک مهندس نرم‌افزار شوید.

3. گواهینامه توسعه دهنده نرم افزار حرفه ای – IEEE

این گواهینامه حرفه ای مهارت شما را در الزامات مهندسی نرم افزار از طریق آموزش عمیق برنامه درسی مرتبط با صنعت نشان می دهد. برای کسب این گواهینامه، باید شایستگی خود را در مورد نیازهای نرم افزار، طراحی نرم افزار، ساخت نرم افزار و تست نرم افزار با شرکت در آزمون اثبات کنید.

آزمون آنلاین سه ساعته شامل 160 سوال است و از راه دور بررسی می شود. برای واجد شرایط بودن برای دریافت این گواهینامه، به حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی در علوم کامپیوتر یا معادل آن و دو سال تجربه در این صنعت نیاز دارید.

4. گواهی مدیر امنیت اطلاعات – ISACA

CISM یک گواهینامه مرتبط برای متخصصان باتجربه IS/IT است، از جمله آنهایی که در نقش‌های فناوری هستند که نیازی به کدنویسی یا برنامه‌نویسی ندارند. این مهارت شما را در حاکمیت امنیت اطلاعات، مدیریت ریسک، برنامه‌های امنیت اطلاعات و مدیریت حوادث ثابت می‌کند.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

آموزش طراحی در Blender | مدل های سه بعدی در Blender
طراحی در Blender

نمی دانید از کجا طراحی در Blender شروع کنید؟ این مدل های سه بعدی ساده را امتحان کنید تا روند بیشتر بخوانید

با این گواهینامه، می توانید دانش لازم برای همسو کردن برنامه امنیت اطلاعات سازمان خود را با اهداف و مقاصد آن نشان دهید. بسته به چند عامل، هزینه آزمون 575 دلار یا 760 دلار است و به صورت حضوری در یک مرکز تست یا آنلاین با کنترل از راه دور قابل دسترسی است. ISACA مواد آماده سازی آزمون لازم را از جمله دستورالعمل های متخصص زنده ارائه می دهد.

5. برنامه نویس مجاز برنامه – ServiceNow

این گواهی شما را به یک توسعه دهنده ضروری ServiceNow تبدیل می کند. شرکت کنندگان اعتماد به نفس و دانش لازم برای استفاده از برنامه Now را خواهند داشت، زیرا آنها مدیران باتجربه ServiceNow با تجربه عملی در توسعه و مدیریت در یک نمونه ServiceNow خواهند بود.

در طول آموزش، شرکت کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه با ایجاد و پیاده سازی فرم ها، طراحی جداول برنامه ها، کنترل دسترسی و ادغام گردش کار در برنامه ها، برنامه های کاربردی ایجاد کنند. شریک تست ServiceNow، Kryterion، معاینه کامپیوتری 90 دقیقه ای را در یک محیط محافظت شده انجام می دهد. این شامل 60 سوال چند گزینه ای است و نمی توانید در طول امتحان به هیچ نسخه چاپی یا مطالب آنلاین مراجعه کنید.

6. معمار راه حل های Azure Certified Microsoft

یک معمار راه حل های دارای گواهی مایکروسافت به سهامداران توصیه می کند، با توسعه دهندگان برای پیاده سازی راه حل های Azure شریک می شود و راه حل های کارآمد و قابل اعتماد Azure را بر اساس نیازهای شرکت طراحی می کند. این مسئولیت‌ها به نامزدهایی نیاز دارد که بتوانند راه‌حل‌های ابری و ترکیبی با Microsoft Azure، شبکه، رایانه، نظارت، ذخیره‌سازی و امنیت طراحی کنند.

قبل از شروع امتحان با بهترین خدمات ابری آشنا خواهید شد. علاوه بر این، هزینه آزمون 165 دلار است و مهارت های شما را در طراحی زیرساخت ها و راه حل های ذخیره سازی می سنجد. همچنین مهارت شما را در ایجاد راه‌حل‌های تداوم کسب‌وکار و طراحی راه‌حل‌های هویت، حاکمیت و نظارت آزمایش می‌کند.

دریافت گواهینامه حرفه ای در مهندسی نرم افزار

از آنجایی که گواهینامه ها بر روی جایگاه های خاص تمرکز دارند، مهم است که قبل از اخذ گواهینامه، بازار کار و چشم انداز بلندمدت حوزه خاصی را که به آن علاقه دارید در نظر بگیرید. اگرچه مهندسی نرم‌افزار یک زمینه وسیع است و با توجه به نیاز فوری به متخصصان فناوری اطلاعات، بعید است که منسوخ شود، اما برخی از حوزه‌ها هنوز مرتبط ‌تر از سایرین هستند.

از این رو، باید تحقیقات کافی را انجام دهید تا در خط مقدم سوله های همیشه سبز قرار بگیرید. هزینه گواهینامه ها، مدت زمان تکمیل، پشتیبانی دوره و پتانسیل کسب درآمد از دیگر عوامل مرتبطی هستند که باید قبل از انتخاب گواهینامه در نظر بگیرید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید