ChatGPT کاربردهای فراوانی در زمینه‌های مختلف دارد و برنامه‌های متعددی را خواهید یافت که افزونه‌هایی را برای این ابزار ارائه می‌دهند. بهترین افزونه ChatGPT را در ادامه معرفی کرده ایم.

پس از انتشار GPT-4، OpenAI پلاگین های ChatGPT را راه اندازی کرد، راهی جدید برای گسترش توانایی های ربات چت هوش مصنوعی. به طور انحصاری برای مشترکین ChatGPT Plus در دسترس بود، حدود 85 افزونه در هنگام راه اندازی در دسترس بود. اما این تعداد از آن زمان به صدها گزینه افزایش یافته است. متأسفانه تعداد زیادی از این افزونه ها واقعاً کار قابل توجهی انجام نمی دهند.

1. Prompt Perfect

پاسخ‌هایی که از ChatGPT دریافت می‌کنید فقط به اندازه درخواست‌هایی هستند که ارائه می‌دهید. اما تلقین می‌تواند مشکل باشد – این یک بازی از ضربه‌ها و از دست دادن‌ها است. Prompt Perfect یک پلاگین ChatGPT است که به شما کمک می کند تا دستورات ساختاریافته و موثری ایجاد کنید که به نتایج دلخواهتان می رسد.

برای فراخوانی افزونه Prompt Perfect، باید درخواست خود را با “Perfect” شروع کنید، و سپس درخواستی را که در ذهن دارید دنبال کنید. سپس این افزونه درخواست شما را با یک نسخه بهینه شده جایگزین می کند که معمولاً جزئیات بیشتری دارد و اطمینان حاصل می کند که بهترین پاسخ ها را از ChatGPT دریافت می کنید.

در مثال زیر، ما از ChatGPT خواستیم تا “داستانی خنده دار در مورد تاریخچه کمربند ایمنی خودرو بنویسد.” این افزونه بلافاصله وارد می شود و درخواست را با یک درخواست توصیفی تر جایگزین می کند که پاسخ بهتری ایجاد می کند.

2. Link Reader

یکی دیگر از افزونه های مفید ChatGPT، پلاگین Link Reader است که به درستی نامگذاری شده است. اگرچه عملکرد اصلی آن خواندن محتوای لینک هایی است که ارائه می کنید، اما وقتی با سایر افزونه های ChatGPT جفت می شود، کارهای زیادی می توانید با آن انجام دهید. از خلاصه کردن محتوای صفحات وب تا اخبار بررسی واقعیت، احتمالات بی پایان است.

در مثال زیر، ما افزونه Link Reader را با ویژگی مرور داخلی ChatGPT جفت کردیم تا یک مقاله خبری را بررسی کنیم.

3. InstaCart

افزونه InstaCart ChatGPT به شما کمک می کند تا نیازهای برنامه ریزی غذایی خود را به زبان طبیعی بیان کنید و به نوبه خود فهرستی «قابل خرید» از مواد غذایی یا موادی که برای تهیه غذا به آن نیاز دارید در یک لحظه دریافت کنید. این افزونه یک لیست خرید InstaCart از تمام موادی که برای تهیه یک غذا به مقدار مناسب نیاز دارید تولید می کند. با چند کلیک دیگر می توانید تمام مواد را درب منزل تحویل بگیرید.

این بسیار قدرتمند، انعطاف پذیر و آسان برای استفاده است. هنگامی که برنامه‌هایی را برای طبخ یا آماده کردن یک وعده غذایی در درخواست خود ذکر کردید، احتمالاً افزونه شروع به کار خواهد کرد. اگر اینطور نیست، می‌توانید صریحاً از ChatGPT بخواهید از آن استفاده کند.

در تصویر زیر، ما ChatGPT را با برخی از مواد تشکیل دهنده که داشتیم درخواست کردیم. سپس از او پرسیدیم که چه غذایی می توانیم با آنها بپزیم. پس از پیشنهاد پخت برنج Jollof، ChatGPT مواد اضافی مورد نیاز ما را فهرست کرد و پرسید که آیا لیست خرید InstaCart ایجاد کنیم یا خیر.

هنگامی که ما پاسخ دادیم “بله”، InstaCart لینکی به لیست خرید باقیمانده موادی که برای طبخ برنج Jollof نیاز داریم ایجاد کرد.

پس از انجام چند تنظیم، تمام مواد لازم به سبد خرید ما در انتظار پرداخت اضافه شد.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

4. Wolfram

اگرچه بسیاری از افزونه‌های ChatGPT حداقل پیشرفت‌ها را در قابلیت‌های ChatGPT ارائه می‌کنند، Wolfram یک گزینه برجسته است. افزونه Wolfram بطور قابل ملاحظه ای توانایی های ChatGPT را افزایش می دهد. این ChatGPT را با دسترسی به داده‌های بلادرنگ، توانایی‌های ریاضی بهبودیافته و مجموعه داده‌های بزرگی از داده‌های به‌دقت تنظیم‌شده و تا حد زیادی تأیید شده به‌طور قابل‌توجهی هوشمندتر می‌کند.

در حالی که ChatGPT دارای توهمات هوش مصنوعی، پاسخ های نادرست و لغزش در محاسبات ریاضی بوده است، Wolfram به ChatGPT کمک می کند تا بر برخی از این مشکلات غلبه کند. بنابراین، هنگام استفاده از ChatGPT برای تولید محتوایی که شامل محاسبات است یا باید تا حد امکان واقعی باشد، Wolfram بسیار مفید است. یکی از موارد مورد علاقه ما، اگرچه استفاده غیر متعارف برای Wolfram، برای بررسی واقعیت اطلاعات تولید شده توسط ChatGPT است، زیرا مجموعه داده مبتنی بر واقعیت برتر آن است.

در این تصویر، ما از ChatGPT خواستیم تا اطلاعاتی در مورد سیاره پلوتون تولید کند. (این شامل اطلاعات واقعی و نادرست است)

سپس از افزونه Wolfram برای بررسی واقعیت اطلاعات با استفاده از پایگاه دانش مبتنی بر واقعیت آن استفاده کردیم. و در اینجا نتیجه است.

Wolfram توانست اطلاعات تولید شده را در پایگاه داده خود اجرا کند تا صحت آن را بررسی کند.

5. ChatWithPDF

افزونه ChatWithPDF دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نام آن نشان می دهد. با استفاده از این ابزار مفید، می‌توانید بدون دردسر از ChatGPT برای استخراج اطلاعات از هر فایل پی‌دی‌اف به سادگی با ارائه لینک به آن استفاده کنید. هیچ مرحله اضافی لازم نیست – فقط لینک PDF را در درخواست خود به اشتراک بگذارید و شروع به پرسیدن سوالات خود کنید.

ده ها مورد استفاده احتمالی وجود دارد. می توانید درس های کلاس خود را به صورت PDF آپلود کنید و از آن برای آماده شدن برای امتحانات، آپلود اسناد کاری و استفاده از آن برای تهیه گزارش برای کار استفاده کنید، یا به سادگی از ابزار بخواهید نکات کلیدی را از هر PDF استخراج کند. در اینجا یک نمونه درخواست برای فراخوانی افزونه آمده است:

Does GPT-4 have visual input abilities? Use the PDF at the URL "https://cdn.openai.com/papers/gpt-4.pdf" as your knowledge base.

ما لینکی به گزارش فنی GPT-4 OpenAI ارائه کردیم و از آن در مورد توانایی های ورودی بصری مدل پرسیدیم. این چیزی است که باید بگوید:

 

به نظر می رسد یکی دیگر از موارد استفاده مهم، درک اسناد فنی مانند این است.

6. Video Insights

افزونه Video Insights یک ابزار واسط ویدیویی است که به شما امکان می دهد اطلاعات را از ویدیوهای هاست شده در پلتفرم هایی مانند YouTube و Daily Motion استخراج کنید. می‌توانید از این ابزار برای ایجاد خلاصه‌ای از یک ویدیو، پرسیدن سؤالات خاص در مورد موضوعات پوشش داده شده در ویدیو، دریافت رونوشت کامل ویدیو، یا استخراج ابرداده‌هایی مانند تعداد لایک‌ها، بازدیدها یا نظرات یک ویدیو استفاده کنید. مراقب اعتماد به ابرداده‌هایی باشید که استخراج می‌کند. وقتی آن را امتحان کردیم، هشت بار از 15 بار اشتباه بود. اما خلاصه‌هایی که تولید می‌کند کاملاً درست است. برای استفاده از ابزار، از دستوری مانند:

What's the YouTube video at this URL (https://www.youtube.com/watch?v=OFvXuyITwBI) about?

ما این ابزار را روی یک ویدیوی برداشت اول از هدست ویژن پرو واقعیت مجازی اپل در یوتیوب امتحان کردیم، و در اینجا چیزی است که باید بگوید:

بله، اگر تعجب می کنید، این یک توضیح دقیق از ویدیو بود.

7. SceneXplain

SceneXplain یک جواهر پنهان است که ما در فروشگاه افزونه ChatGPT یافتیم. چه کار میکند؟ یک URL تصویر را به عنوان ورودی می گیرد و شرح مفصلی از تصویر را برمی گرداند. در توصیف صحنه های پیچیده با افراد و اشیاء متعدد کاملاً چشمگیر است. وقتی ما آن را امتحان کردیم، توضیحات آن از 12 تصویر از 14 تصویری که امتحان کردیم کاملاً مشخص بود، اگرچه ممکن است در انتخاب کلمات کمی بیش از حد هنری یا دراماتیک باشد. SceneXplain به تنهایی ممکن است موارد استفاده زیادی نداشته باشد. اما وقتی با ابزارهای دیگر ترکیب شود، بسیار مفید است.

تصویری از طرح‌بندی صفحه وب ترسیم کردیم و از ChatGPT خواستیم یک کد HTML و CSS ایجاد کند که با فراخوانی SceneXplain طرح‌بندی را تکرار کند. نتایج خیلی دور از انتظار نبود.

برای استفاده از افزونه، از دستور زیر استفاده کنید:

Explain this image: https://images.pexels.com/photos/7876708/pexels-photo-7876708.jpeg or list all the objects you see in this image: https://images.pexels.com/photos/7876708/pexels-photo-7876708.jpeg

8. There’s An AI For That

“There’s An AI For That” جذاب ترین پلاگین موجود در فروشگاه افزونه های ChatGPT نیست، اما ما آن را بسیار مفید یافتیم. این ابزار لیستی از ابزارهای هوش مصنوعی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانند هر کاری را که توضیح می دهید انجام دهند. مطمئناً، شما این امکان را دارید که وارد یک دور طولانی و بی پایان از جستجوهای Google شوید که ممکن است به آنچه می خواهید نرسد. اما می‌توانید به سادگی به ابزار تخصصی اجازه دهید تا کار برجسته کردن ابزارهای هوش مصنوعی را برای هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، انجام دهد. در عصری که هوش مصنوعی در خط مقدم اکثر چیزها در فضای فناوری قرار دارد، “هوش مصنوعی برای آن وجود دارد” می تواند بسیار مفید باشد.

در مثال زیر، از ChatGPT خواستیم تا برخی از ابزارهای هوش مصنوعی را پیشنهاد کند که می‌توانیم از آنها برای دستکاری تصاویر در یک موزیک ویدیو استفاده کنیم. برخی از آن آشکار شد.

9. What to Watch

اگر از طرفداران فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی هستید، افزونه «What to Watch» ارزش نصب را دارد. نوع فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی را که می‌خواهید توضیح دهید، و پیشنهادات قابل قبولی را ارائه می‌دهد. متأسفانه، یک شکست بزرگ این است که به یک پایگاه داده فیلم به روز شده متصل نیست. وقتی ما از آن خواستیم فیلم‌های جدیدی را ارائه کند، نتوانست هیچ فیلمی را که پس از سال ۲۰۲۱ منتشر شده بود نمایش دهد.

اگر مهارت‌های تشویقی شما قوی نباشد، آن را مفید خواهید یافت. با این حال، اگر راه خود را در مورد درخواست‌های ChatGPT می‌دانید، شاید بهتر باشد از درخواست‌های ChatGPT خود استفاده کنید، در این صورت توصیه می‌کنیم راهنمای جامع ما در مورد استفاده از ChatGPT را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید چه چیزی را بعدا تماشا کنید.

از پلاگین های ChatGPT استقبال کنید

اگر تجربه بی‌نظیری از افزونه‌های ChatGPT داشته‌اید، تنها نیستید. با این حال، اگر به اندازه کافی دقت کنید، تعدادی پلاگین مفید ChatGPT را خواهید یافت که توانایی های چت بات را افزایش می دهند. در حالی که فروشگاه افزونه ها آنچنان که انتظار داشتیم با افزونه های باکیفیت بارگیری شود، از افزونه های موجود برای بهترین استفاده از تجربه ChatGPT خود استفاده کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید