سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین | بررسی دلایل سقوط ۱۹درصدی قیمیت BTC

زمان مطالعه 3 دقیقه

4 میلیارد دلار نقدینگی و سقوط قیمت بیت کوین در یک روز. جامعه رمز ارزها (ارزهای دیجیتال) در توییتر هراسان شدند و برخی صرافی ها با اختلال مواجه گردیدند. سرمایه گذاران در تکمیل اُردر ها به مشکل خوردند و ترس بازار خرسی در بین همه گسترش یافت. در این خبر با اول پرداخت همراه باشید.

سقوط قیمت بیت کوین

روز هایی مشابه دیروز، منجر به این می شود که افراد بدون این که به علت فکر کنند، از روی ترس، اقدام به فروش می کنند. با این که نمودار ها به نظر ترسناک می آمدند، اما داده های درون زنجیره سیگنال متفاوتی را نشان می دادند. طبق این داده ها،. هولدر ها در این افت قیمت، شروع به فروش نکردند.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

در چند هفته گذشته، سود باز قراردادهای آتی در حال افزایش بود و از 9 میلیارد دلار به 12.8 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. چند ساعت بعد از سقوط قیمت بیت کوین، این سود باز از 12.8 میلیارد به 9 میلیارد عقب نشینی کرد و در آن محدوده ثابت ماند.

موضوع اینجاست که سرعت بالای این سقوط آزاد رخ داده در بازار، باعث شد نظرها به نهنگ ها و هولدر های بلند مدت جلب گردد، اما در واقع این لیکویید شدن های اجباری بود که همه در یک زمان رخ داد و کاهش قیمت تا پیشنهاد بعدی را به همراه داشت.

به طور خلاصه، در آن زمان، برای جذب میلیارد ها دلار نقدینگی، تقاضای کافی وجود نداشت. این بهایی است که بازار برای ارائه اهرم و مشتقات می پردازد. زمانی که سود باز افزایش سریعی داشته باشد و یا معاملات انباشته شود، اهرم تمایل به حذف شدن پیدا می کند.

فروش بیت کوین توسط هولدر های قوی 

در پاسخ کوتاه، باید گفت خیر. مهمتر از آن، هولدر های بلند مدت که قدمت کوین های آنها به بیش از 12 ماه برمیگردد، در این رویداد لیکویید شدن دارایی هایشان دست نخورده باقی مانده است. شاخص UTXO از  CryptoQuant که فعالیت هولدر ها را بر اساس قدمت هولد کردن آنها می سنجد، به وضوح این موضوع را نشان می دهد.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

برخی از هولدر های بزرگ، در زمان افزایش قیمت به 50 هزار دلار، اقدام به جمع‌آوری سود کردند، اما این روند متوقف گردیده بود و آنها دوباره به خرید و هولد بازگشتند و این سقوط آزاد 19 درصدی هیچ تاثیری در فعالیت آنها نداشت.

فروشندگان چه کسانی بودند؟ 

طبق نمودار زیر، کسانی که تازه وارد بازار شده بودند یا هولدر های با قدمت پایین، کسانی بودند که در این سقوط، اقدام به فروش کرده بودند. یعنی کسانی که قدمت کوین هولد شده آنها بین 3 تا 6 ماه بوده است.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

علاوه بر این، ماینر ها هم در تمام طول سال، به جز زمان 55 درصد اصلاح قیمت، در حال هولد و جمع آوری خرید بودند. علیرغم خروج اخیر 2855 BTC از کیف پول ماینر ها، این امر باز هم یک سیگنال صعودی به شمار می آید.

شاخص LTH SOPR هم که وضعیت سودآوری هولدر های بلند مدت را اندازه گیری می کند، بالای 1 باقی مانده استو حتی طی 55 درصد اصلاح ماه مه هم در همین حد باقی مانده بود. این یک سیگنال بسیار قوی مبنی بر عدم فعالیت هولدر های بلند مدت در کاهش قیمت اخیر می باشد.

عقب نشینی فعلی، STH SOPR را به زیر 1 کشاند که نشان دهنده فروش هولدر های کم قدمت در افت قیمت ها است.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

در نهایت، این افت قیمت خریداران زیادی را به بازار کشاند و BTC همچنان تحکیم قیمت 2 هفته ای خود در سطح 46.3 هزار دلار را حفظ کرده است که بازهم یک سیگنال مثبت به شمار می آید. مخصوصاً که محدوده سبز بین 50.5 هزار دلار و 47.2 هزار دلار به صورت درون هفته ای خارج شده است.

این خیلی مهم است که می بینیم این لیکویید شدن کمرنگ شده است و BTC به سمت محدوده سبز میل می کند. زمانی که این اتفاق بیفتد، می توان انتظار داشت فشار خرید کمتر شود و قیمت بالا رود.

منبع: کریپتو پوتیتو

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه