در بازار ارزهای دیجیتال و کریپتو، ارزهای بسیاری وجود دارند که هر یک دارای خصوصیات و تاریخچه‌ای هستند. دراین میان ارز‌هایی هستند که از ثبات قیمت برخوردار هستند. در این مقاله به بررسی Tether (تتر) و TrueUSD و مقایسه این دو ارز با ثبات می‌پردازیم.

معرفی Tether (تتر) و TrueUSD

Tether (تتر) اولین استیبل کوینی (Stablecoin) است که در بازار رمز ارزها به وجود آمده است و ارزش هر کوین آن برابر ۱ دلار است. TrueUSD توسط تراست توکن (TrueUSD) ایجاد شده است. تراست توکن پلتفرمی است که به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا توکن‌های دارای پشتوانه را ایجاد و صادر کنند. این استیبل کوین با دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

 مدت زمان حضور در بازار هر دو ارز

تتر (USDT) نسبت به TrueUSD زمان بیشتری است که در بازار حضور دارد و از محبوبیت بیشتری هم برخوردار است. تتر در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و ارزش بازار آن افزایش زیادی یافت و از لحاظ ارزش بازار در بین ۵ ارز دیجیتال برتر قرار دارد.

منبع مالی Tether (تتر)

معرفی Tether (تتر) و TrueUSD

یک سری حواشی حول تتر (USDT) وجود دارد که تتر برای تمام کوین‌های صادر کرده خود پشتوانه دلار ندارد. تمام این مباحث شک و تردید‌های فراوانی را در جامعه شکل داد. به طوریکه در نوسان ارزش بازار این کوین ها قابل مشاهده است. هم چنین تتر هیچ گونه شفاف‌سازی در خصوص دلارهای پشتیبانی شده خود نکرد اما تراست توکن، معمولا نتایج حسابرسی خودرا منتشر می‌‌کند.

منبع مالی TUSD

منبع مالی TUSD به طور کامل تامین شده است و به طور قانونی امن است و با دلار پشتوانه می‌شود. هم چنین توسط شخص ثالث با یک روش شفاف حسابرسی و تایید شده است. پلتفرم TUSD همکاری قانونی با سازمان‌ها و ارگان‌های مالی دارد که سرمایه دلاری آنها را در حساب اسکرو نگه می‌دارد.

توکن های Tether (تتر) و TrueUSD

توکن های Tether (تتر) و TrueUSD

تمام توکن‌های TUSD از پشتیبانی دلار بهره می‌برند و در حساب اسکرو شرکت اعتباری حرفه‌ای نگهداری و ذخیره می‌شوند. توکن TUSD سرمایه خود را در سیستم اسکرو نگهداری می‌کند. حساب‌های اسکرو توسط شرکت حسابرسی شخص ثالث به طور مرتب تایید می‌شود. بنابراین از بی طرف بودن آن اطمینان می‌شود. این موضوع TUSD را نسبت به USDT معتبرتر و در دسترس‌تر می‌کند.

در توکن TUSD تمام سرمایه گذارانی که می‌خواهند توکن خریداری کنند، باید قبل از شروع فرآیند خرید، مراحل احزار هویت (KYC) یا AML را پشت سر بگذارند. این امر باعث می‌شود که تمام تراکنش‌ها شفاف شوند. در خصوص توکن USDT می‌توان گفت که سرمایه‌های پولی آن مطمئن است و توسط سطوح امنیتی مختلف محافظت می‌شود.

حال که با تفاوت Tether (تتر) و TrueUSD آشنا شدید، برای خرید تتر می‌توانید مقاله راهنمای گام به گام ثبت سفارش تتر را مطالعه فرمایدد. اگر شما قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید پیشنهاد می‌شود از خدمات مجموعه اول پرداخت استفاده کنید. همچنین این مجموعه خدمات فروش کیف‌ پول‌های TREZOR و LEDGER را هم به کاربران خود ارایه می‌دهد.

 

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید