جشنواره بزرگ اول پرداخت 🎉، تا پایان تابستان بدون پرداخت کارمزد تراکنش های خود را ثبت کنید 🎁

 

مزایای تحصیل رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی در روسیه

به دلیل تحریم‌های سختگیرانه‌ای که بر علیه هم‌وطنان داخل کشور وجود دارد، شرایط باعث شده ایرانی‌های داخل کشور در هر کشور خارجی با هزینه شخصی به تحصیل بپردازند. هزینه سنگین زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی از یک طرف و سختی حواله ارز برای امورات زندگی دانشجویان از ایران به خارج از طرفی دیگر چالش‌ها را دو چندان کرده است. با این حال با توجه به روابط مناسبتری که ایران با کشور روسیه دارد، شرایط دانشجویان بسیار راحت‌تر خواهد بود.

طول دوره تحصیل در روسیه برای رشته داروسازی ۶ تا ۷ سال می‌باشد. هزینه‌های تحصیل در روسیه در رشته داروسازی بین ۵ تا ۷ هزار دلار است. دروسی که در این دوره تدریس می‌شوند زیست شناسی، شیمی و دروس علوم پایه می‌باشد.

برای ورود به رشته دندانپزشکی شما باید همان مراحل ورود به رشته پزشکی را سپری کنید. هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه بین ۳ هزار تا ۷/۵ هزار دلار به صورت سالیانه می‌باشد. به دو زبان روسی و انگلیسی امکان تحصیل در این رشته وجود دارد و مدت زمانی که باید در این رشته تحصیل کنید تا مدرک خود را دریافت نمایید ۵ سال می‌باشد.

 تحصیل در روسیه دندان پزشکی

مزایایی که برای تحصیل رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی در روسیه می‌توان در نظر گرفت شامل موارد زیر می‌باشد:

۱) شرط معدل: معدل بالا برای تحصیل پزشکی در روسیه چندان مورد توجه و حائز اهمیت نیست و حداقل معدل برای تحصیل پزشکی در روسیه ۱۲ می‌باشد.

۲) انتخاب زبان تحصیل: تحصیل شاخه‌های پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی و روسی امکانپذیر است و متقاضیان می‌توانند انتخاب کنند به کدام زبان تحصیل کنند.

۳) هزینه تحصیل: هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به مراتب پایینتر از کشورهای اروپایی است. (البته تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی بازهم ارزانتر می‌باشد)

۴) تاییدیه مدرک: دانشگاه‌های  پزشکی روسیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است.

۵) رتبه بندی دانشگاه: در رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها تقریباً ۳۰ جایگاه برتر به دانشگاه‌های برجسته علوم پزشکی روسیه تعلق دارد.

 

 

چه دانشگاه‌هایی می‌توان تحصیل کرد؟

شرایط تحصیل در روسیه

شما می‌تواند در همه شهرها یا دانشگاه‌های حوزه علوم پزشکی در روسیه تحصیل کنید که مهم‌ترین آنها شامل مسکو، سن پترزبورگ و کازان می‌شود. 

دانشگاه‌های شاخه علوم پزشکی شامل موارد زیر است:

 ۱)  دانشگاه فدرال کازان

۲) دانشگاه علوم پزشکی آلتای

۳) دانشگاه علوم پزشکی کورسک

۴) دانشگاه علوم پزشکی سایتیوکار

۵) دانشگاه ایالتی تامبوف

۶) دانشگاه علوم پزشکی ولگوگراد

۷) دانشگاه علوم پزشکی کازان

۸) دانشگاه فدرال کریمه

۹) دانشگاه علوم پزشکی نووسیبیرسک

۱۰) دانشگاه علوم پزشکی اورنبورگ

۱۱) دانشگاه علوم پزشکی پرم

۱۲) دانشگاه علوم پزشکی ریازان

۱۳) دانشگاه علوم پزشکی سن پترزبورگ

اگر برنامه شما جهت تحصیل در روسیه برای رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی باشد، تمامی فرایند‌های پرداخت ارزی از جمله ثبت نام دانشگاه، پرداخت هزینه خوابگاه، پرداخت هزینه رزرواسیون بلیط هواپیما و دیگر مواردی که یک دانشجو نیاز دارد، می‌‌تواند به راحتی و بدون واسطه دفاتر مهاجرتی، از طریق خدمات پرداخت ارزی مجموعه اول پرداخت انجام پذیرد. همچنین این مجموعه خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون‌های بین المللی را هم برای کاربران خود به انجام می‌رساند.

  

چنانچه هر سوالی در مورد استفاده از خدمات مشابه داشتید، با ما تماس بگیرید تا کارشناسان زبده‌ی ما درخواست شما را بررسی و بهترین روش را به شما معرفی کنند.