هوش مصنوعی SGE گوگل

آزمایش هوش مصنوعی SGE گوگل اغاز شد

زمان مطالعه 2 دقیقه

تعداد کمی از کاربران گوگل قرار است با صفحه‌ی نتایج جدیدی در موتور جست‌وجو روبه‌رو شوند. غول آمریکایی صنعت فناوری در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید دسترسی به Search Labs به‌صورت محدود امکان‌پذیر شده؛ Search Labs سرویسی برای آزمودن قابلیت‌های جدید موتور جست‌و‌جو است. در این پست به هوش مصنوعی SGE گوگل می پردازیم.

هوش مصنوعی SGE گوگل

کاربران برای دسترسی به بخش Search Labs باید وارد فهرست انتظار شوند و فعلا مشخص نیست که چه مدت پس از حضور در فهرست انتظار، دسترسی امکان‌پذیر خواهد شد. Search Labs دو هفته پیش در جریان برگزاری رویداد Google I/O معرفی شد.

جالب‌ترین قابلیت جدید گوگل Search Generative Experience است که نتایج حاصل از هوش مصنوعی مولد را در بالای نتایج سنتی جست‌و‌جو قرار می‌دهد. بدین ترتیب پس از پرسیدن سؤال در گوگل، در بالای صفحه به‌جای دسترسی به ویکی‌پدیا یا سایر سایت‌های محبوب با متنی مواجه می‌شوید که سؤال را مستقیما پاسخ می‌دهد. به‌منظور دسترسی به جزئیات بیشتر می‌توانید لینک‌هایی را که در همان بخش ارائه می‌شوند مطالعه کنید.

SGE را می‌توان بزرگ‌ترین تغییر در تاریخ موتور جست‌و‌جوی گوگل به‌حساب آورد. SGE می‌تواند نحوه‌ی تعامل مردم با موتور جست‌و‌جو را به‌شکل قابل‌توجهی اصلاح کند و باعث اعمال تغییراتی مهم در صنعت سئو (SEO) شود. ازاین‌پس وب‌سایت‌ها به‌جای تمرکز بر سئو، تلاش خواهند کرد که خودشان را در نتایج هوش مصنوعی جای دهند.

نتایج مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد ممکن است خبر بدی برای وب‌سایت‌های خبری باشد. اگر کاربران در همان صفحه‌ی اصلی گوگل به جواب سؤال‌های خود برسند و روی لینک‌ها کلیک نکنند، شاهد تغییر مدل کسب‌و‌کار سایت‌ها خواهیم بود. گوگل بارها گفته است که قصد دارد رویکردی مسئولانه در توسعه‌ی هوش مصنوعی در پیش بگیرد.
بخش Labs افزون‌بر SGE شامل دو قابلیت دیگر است: Add to Sheets (که گزینه‌ای به کنار تمامی لینک‌ها اضافه می‌کند تا بتوانید آن‌ها را به صفحات گوگل شیتس اضافه کنید) و Code Tips. دومین قابلیت، سیستمی بر پایه‌ی مدل زبانی بزرگ است که به شما برای نوشتن و اصلاح کدها کمک می‌کند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه