درباره‌ی آزمون USMLE چه می‌دانید؟ این آزمون برای دانشجویان پزشکی برگزار می‌شود که قصد سفر به کشور آمریکا و فعالیت در آنجا به عنوان یک پزشک را دارند. پرستاران برای اینکه بتوانند در کشور آمریکا مشغول به کار بشوند هم، اول از همه باید با ثبت نام NCLEX ، این آزمون را با موفقیت بگذرانند.

نکات بسیاری در مورد این آزمون وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید که به شما کمک می‌کند تا با قوانین مربوط به این آزمون آشنا شوید. با اول پرداخت همراه شوید تا شما را با این نکات مهم در مورد آزمون NCLEX که مخفف (National Council Licensure Examination) است آشنا نماییم.

دو نوع آزمون NCLEX وجود دارد

مراحل ثبت نام NCLEX

بسته به سطح تحصیلات شما، می‌توانید یا در آزمون NCLEX-PN و یا در آزمون NCLEX-RN شرکت کنید که اولی مربوط می‌شود به پرستار عملی و دومی پرستار ثبت شده است. افرادی که مدرک خود را در پرستاری عملی دریافت کرده‌اند، یا پرستاران حرفه‌ای می‌توانند مدرک NCLEX-PN را دریافت کنند و کسانی که مدرک کاردانی پرستاری (ADN) یا مدرک لیسانس پرستاری (BSN) دریافت نموده‌اند می‌توانید در آزمون NCLEX-RN شرکت کنند.

چهار زمینه‌ی عملی آزمون

هر دو امتحان در چهار زمینه خاص تمرکز دارند:

  • اولین آن‌ها، در مورد داشتن توانایی مراقبت از عفونت‌ها و کنترل آن است.
  • عنصر دوم ارتقاء و حفظ سلامت است. البته امروزه مراقبت‌های پیشگیرانه یکی از مهم‌ترین زمینه‌های کاری به شمار می‌رود
  • مورد بعدی ، یکپارچگی روانی و اجتماعی فرد است. اینکه فرد توانایی کنار آمدن با فشارهای روحی در جایگاه یک پرستار را داشته باشد و همچنین توانایی ارائه خدمات درمانی و روانی به بیماران را داشته باشد.
  • آخرین و بزرگ‌ترین عنصر امتحان NCLEX یکپارچگی فیزیولوژیکی است که ۴۳ تا ۶۷ درصد کل سؤالات را به خود اختصاص می‌دهد. این عنصر در مورد توانایی شما در ارائه مراقبت‌های پرستاری است.

نوع سوالات آزمون NCLEX

مراحل ثبت نام NCLEX نوع سوال

در گذشته همه‌ی سوالات آزمون NCLEX چند گزینه‌ای بود. اگر چه خیلی از آن‌ها هنوز هم چند گزینه می‌باشند، بسیاری از سوالات در حال حاضر دارای فرمت‌های گوناگون است. اما ۹۰ درصد از سوالات هنوز هم به همان روش قدیمی و به صورت چند جوابی هستند.

سوالات در سه سطح ظاهر می‌شوند:

  • سوالات سطح اول سوالات اطلاعات عمومی و چند گزینه‌ای هستند.
  • سوالات سطح دوم کاربردی و تحلیلی هستند که ممکن است چند گزینه‌ای باشد یا نباشد.
  • سوالات سطح سوم مشکل‌تر از سوالات دو سطح قبلی است و باید بر اساس حقایق، فرایندها و قوانین مربوطه مسلط باشید تا بتوانید به آ‌ن‌ها پاسخگو باشید. برخی از مواقع این سوالات به صورت منبع باز مطرح می‌شود.

به طور کلی ۹۰ درصد سوالات را سوالات سطح ۲ و ۳ تشکیل می‌دهد.

نحوه‌ی برگزاری آزمون NCLEX

داوطلبان برای شرکت در آزمون در یکی از مراکز منطقه‌ی پیرسون باید در آزمون شرکت کنند. آن‌ها به صورت الکترونیکی تحویل داده می‌شوند. تعداد سؤالاتی که باید به آن‌ها پاسخ داده شود، متفاوت است زیرا آن‌ها بر اساس پاسخ سؤال قبلی شما ایجاد می‌شوند.

به این ترتیب، ممکن است شما مجبور شوید به ۷۵ تا ۲۶۵ سؤال پاسخ دهید. با این حال، تنها ۶۰ تا از ۷۵ سؤال را قطعا باید پاسخگو باشند و ۱۵ سؤال دیگر سؤالات آزمایشی هستند. داوطلبان شش ساعت وقت دارند که به سوالات آزمون پاسخ بدهند و چند تایم کوتاه هم برای استراحت آن‌ها در نظر گرفته شده است. نمره‌ی مورد قبول بستگی دارد به اینکه چگونه شما با استانداردهای از پیش تعیین شده مورد مقایسه قرار بگیرید.

ثبت نام NCLEX

مراحل ثبت نام NCLEX آنلاین

برای شرکت در آزمون NCLEX ، ابتدا باید از هیئت دولت پرستاری درخواست مجوز بدهید. اگر آن‌ها بر این باورند که شما مهارت‌های لازم برای پرستاری در ایالت را دارید، آن‌ها درخواست شما برای شرکت در آزمون NCLEX را مطرح می‌کنند.

پرداخت هزینه‌ی آزمون NCLEX

در حال حاضر هزینه‌ی ثبت نام برای آزمون NCLEX حدود ۲۰۰ دلار می‌باشد. که چنانچه برای پرداخت هزینه با مشکل مواجه شدید می‌توانید روی کمک ما حساب کنید و پرداخت هزینه را به ما بسپارید. برای این کار کافیست لینک پرداخت را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت پرداخت هزینه برای شما انجام شود.

دوستان، هدف از تهیه‌ی این مقاله، آشنایی شما با آزمون NCLEX می‌باشد که برای افرادی در نظر گرفته شده است که در رشته‌ی پرستاری تحصیل کرده‌اند و قصد دارد در ایالات متحده به عنوان یک پرستار مشغول به کار شود. اگر قصد ثبت نام NCLEX دارید، پیشنهاد می‌شود از خدمات پرداخت هزینه ارزی آزمون‌های بین‌المللی مجموعه اول پرداخت استفاده کنید. لازم به ذکر است که ازمون PTE برای مهاجرت پرستاران به انگلستان و استرایا بسیار محبوب است و پرداخت هزینه آزمون پرومتریک هم برای کار پرستاری کشورهای خلیج فارس از جمله خدمات مجموعه اول پرداخت می‌باشد.

خدمات پرداخت ارزی آزمون‌های بین المللی

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید