در طول یک هفته اخیر، قیمت میم کوین PEPE در سراشیبی سقوط قرار گرفته و ارزش بازار آن نیز از اوج ۱.۸۲ میلیارد دلاری خود در تاریخ ۶ مه (۱۶ اردیبهشت)، ۱.۱ میلیارد دلار کاهش یافته است. علیرغم کاهش قیمت این میم کوین، داده‌های آنچین نشان می‌دهد همچنان برخی از کیفپول‌های بزرگ در حال خرید این توکن بحث برانگیز هستند. آیا خرید و فروش پپه (PEPE) سود دهی دارد؟

خرید و فروش پپه (PEPE)

قیمت توکن PEPE در عرض پنج روز از ۶ تا ۱۰ مه بیش از ۵۶٪ کاهش یافته و از اوج ۰.۰۰۰۰۰۴۳۱ دلاری به ۰.۰۰۰۰۰۱۹۳ دلار رسیده است. روند نزولی قیمت PEPE باعث شده تا ارزش بازار این توکن از اوج ۱.۸۲ میلیارد دلاری خود به ۸۲۰ میلیون دلار سقوط کند.

خرید و فروش پپه (PEPE)
خرید و فروش پپه (PEPE)

شرکت تحقیقاتی Matrixport در گزارشی ریزش اخیر قیمت را به فروش سنگین معامله‌گران بزرگ به سرمایه‌گذاران خرد نسبت داده است. ظاهرا معامله‌گران بزرگ پس از اضافه شدن توکن پپه به فهرست معاملاتی صرافی بایننس و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران خرد در حال فروش دارایی خود هستند.

خرید و فروش پپه (PEPE)
خرید و فروش پپه (PEPE)

علاوه بر این، بر اساس داده‌های این گزارش، سهم بسیار زیادی از رشد چشمگیر توکن PEPE از زمان عرضه آن در تاریخ ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین)، در ساعات فعالیت‌های معامله‌گران آسیایی انجام شده به طوری که ۳۶۵۷٪ از افزایش قیمت ۹۰۷۱ درصدی این میم کوین تا ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) به دلیل فعالیت‌های این معامله‌گران صورت گرفته است.

علاوه بر این میزان سپرده‌های اتریوم تنها ۲۴ ساعت پس از اضافه شدن توکن PEPE به صرافی بایننس به بالاترین سطح خود از نوامبر ۲۰۲۱ رسیده است.

به گفته شرکت تحلیلی سنتیمنت، این اتفاق به دلیل فروش توکن PEPE توسط معامله‌گران و تبدیل آن به اتر در صرافی‌های غیرمتمرکزی مانند یونی سواپ و وان اینچ اتفاق افتاده است.

علیرغم ریزش قیمت شدید PEPE در طول هفته گذشته، برخی از نهنگ‌های معروف در دنیای رمزارزها همچنان در حال خریداری این توکن در قیمت‌های پایین هستند.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی Lookonchain، نهنگی با نام Machi Big Brother در طول چهار روز گذشته در مجموع ۷۳.۴ اتر (۱۳۷،۰۰۰ دلار) میم کوین پپه با میانگین قیمت خرید ۰.۰۰۰۰۰۲۰۸۲ دلار خریداری کرده است.

علیرغم ریزش قیمت پپه، پلتفرم تحلیلی مساری در توییتی از شباهت الگوی رشد پپه با توکن شیبا خبر داده است. به گفته مساری، این میم کوین از نظر میانگین قیمت با سرعت بسیار بیشتری در حال طی کردن این الگوی رشد است.

در حالی که سایر میم کوین‌ها از جمله دوج کوین و شیبا در طول یکی دو سال اخیر از محبوبیت خود برای توسعه و فراهم کردن کاربردهای بیشتر استفاده کرده‌اند، به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان پپه هیچ برنامه‌ای برای این کار ندارند.

به گفته تیم توسعه ناشناس پپه، این میم کوین هیچ کاربردی ندارد و صرفا طنز و وجهه شوخی آن دلیل خوبی برای هجوم سرمایه‌گذاران است. وب سایت PEPE این میم کوین را به این شکل توصیف می‌کند:

PEPE یک میم کوین بدون ارزش ذاتی و انتظار بازگشت سرمایه است. هیچ تیم توسعه و یا نقشه راه رسمی وجود ندارد. این توکن کاملا بدون کاربرد و تنها برای سرگرمی ساخته شده است.

cointelegraph

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید