احتمال تصویب ETF بیت کوین

احتمال تصویب ETF بیت کوین

زمان مطالعه 2 دقیقه

جی کلایتون، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، در مصاحبه اخیرش با شبکه CNBC، دیدگاه خود را درباره چگونگی تنظیم قوانین مربوط به صندوق‌های ETF بیت کوین به اشتراک گذاشت و به تغییرات قابل‌توجهی که در بازار ارزهای دیجیتال نسبت به زمان خدمت او رخ داده است، اشاره کرد. در این پست به بررسی خبر احتمال تصویب ETF بیت کوین می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

احتمال تصویب ETF بیت کوین

او درباره روزهای نخستین بیت کوین گفت:

یک بازار بین‌المللی بدون ارزش بود که فقط سرمایه‌گذاران خرد در حال استفاده از آن بودند و هیچ شباهتی به هسته بازارهای مالی ما نداشت.

وی در ادامه اظهار داشت که در ابتدا به دلیل نگرانی‌های مربوط به پولشویی و تلاش برای دستکاری بازار، نسبت به بیت کوین شک و تردید داشته است.
با این حال، کلایتون اکنون پیشرفت‌های قابل‌توجه بیت کوین به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری نهادی را تحسین می‌کند. شرکت‌هایی که در بازار دارای شهرت و اعتبار زیادی هستند، اکنون بیت کوین را پذیرفته‌اند که این موضوع نشان از افزایش اعتماد به قوانین و قابلیت‌های معاملاتی در بخش رمزارزها دارد. کلایتون گفت:

این واقعیت که ما مؤسساتی را داریم که بهتر از هرکسی بازارها را می شناسند و می گویند که قصد داریم شهرت و اعتبار خود را در آن بگذاریم، به نظر من بسیار قابل توجه است.

در مورد ETFهای بیت کوین، کلایتون معتقد است اگر تدابیر نظارتی وجود داشته باشد، مقاومت در برابر تصویب ETF بیت کوین سخت خواهد بود. با این حال، کلایتون هشدار داد که این تغییرات ممکن است به سرعت اتفاق نیفتد و فرآیند نظارت را موضوعی زمان‌بر و دقیق دانست. کلایتون، به عنوان رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بیشتر به دلیل طرح دعوی علیه ریپل لبز، بنیانگذار آن کریس لارسن و مدیرعامل براد گارلینگهاوس در دسامبر 2020 شناخته شده است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی