احتمال پایان روند نزولی بیت کوین

احتمال پایان روند نزولی بیت کوین

زمان مطالعه 2 دقیقه

روند نزولی قیمت بیت کوین ممکن است با موجی از اخبار مثبت، از جمله پیروزی شرکت گری‌اسکیل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، به پایان رسیده باشد. در این پست به بررسی دلایل احتمال پایان روند نزولی بیت کوین می پردازیم.

خرید و فروش آنی بیت کوین

احتمال پایان روند نزولی بیت کوین

بازگشت غیرمنتظره بیت کوین به ۲۸ هزار دلار، تحلیلگران بازار را متقاعد کرده که فشار فروش تقریباً به پایان رسیده و رالی بهبودی در مراحل اولیه خود قرار دارد. این رالی اگرچه تاکنون مختصر بوده، اما جنبه تکنیکال قیمت بیت کوین را تغییر داده و شانس یک سقوط دیگر به زیر ۲۵ هزار دلار را کاهش داده است.

پس از پیروزی قابل‌توجه گری‌اسکیل در دادگاه، بیت کوین شاهد افزایش حجم معاملات خود بوده است. از طرفی، شرکت جی‌پی مورگان در مقاله تحقیقاتی اخیر خود تخمین می‌زند که زمستان دیرینه ارزهای دیجیتال تقریباً به پایان رسیده است. به گفته محققان، لیکوییدیشن پوزیشن‌های خرید، به ویژه برای بیت کوین «تا حد زیادی پشت سر گذاشته شده است.» طبق گزارش‌ها، شاخص‌هایی مانند بهره باز قراردادهای آتی بیت کوین در CME، به طور قابل‌توجهی کاهش یافته که به کاهش قدرت روند نزولی اشاره دارد.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با یک افت ۰٫۸ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۲۷،۲۵۰ دلار معامله می‌شود. میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (بنفش) در ۲۷،۱۷۹ دلار، اولین حمایت پیش روی بیت کوین در مسیر نزولی است.

احتمال پایان روند نزولی بیت کوین

احتمال پایان روند نزولی بیت کوین

به گفته تحلیلگران، بیت کوین باید بالای ۲۷ هزار دلار باقی بماند تا از صعود به بالای ۳۰ هزار دلار اطمینان حاصل شده و از احتمال فروش و سقوط به زیر ۲۵ هزار دلار جلوگیری شود.

در این میان، سیگنال خرید از شاخص واگرایی-همگرایی میانگین متحرک (MACD) چشم‌انداز صعودی بیت کوین را تأیید می‌کند. با عبور از خط MACD (به رنگ آبی) به بالای خط سیگنال قرمز، مسیر صعود بیت کوین به سمت ۳۰ هزار دلار، اکنون با کمترین مقاومت مواجه است.

معامله‌گران سعی خواهند کرد تا پوزیشن‌های خرید خود را دست نخورده و فعال نگه دارند، تا زمانی که این اندیکاتور مومنتوم روند صعودی خود را تا خط صفر و به ناحیه مثبت ادامه دهد.

شاخص جریان پول (MFI) نیز با بالا رفتن به سمت منطقه اشباع خرید، قدرت صعودی را تقویت می‌کند. این وضعیت نشان می‌دهد که ورودی وجوه به بازار بیت کوین بیشتر از حجم خروجی است. به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاران بیشتر به دنبال خرید بیت‌ کوین هستند تا فروش آن به نفع سایر دارایی‌های دیجیتال یا سنتی.

بریک آوت به بالای ۲۸ هزار دلار و مرز بالایی کانال نزولی می‌تواند آغازگر رالی به بالای ۳۰ هزار دلار باشد.

در همین حال، بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان صنعت کریپتو بر این باورند که تصویب یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده و رویداد هاوینگ آتی نیز روند صعودی بعدی پیش‌بینی شده برای سال ۲۰۲۵-۲۰۲۴ را تقویت خواهند کرد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *