افت قیمت اتریوم

افت قیمت اتریوم به زیر ۳۸۰۰ دلار | آیا فرصت خرید می باشد؟

زمان مطالعه 3 دقیقه

در حالی که شبکه اتریوم شاهد افزایش 9 برابری سپرده‌های قرارداد هوشمند خود بوده است، اما یک کانال نزولی همچنان قیمت را تحت فشار قرار می‌دهد. با وجود اینکه قیمت اتر (ETH) در 10 نوامبر به بالاترین سطح 4870 دلاری خود رسید، گاوها دلیل کمی برای جشن گرفتن دارند. سود 290 درصدی در یک سال گذشته تا به امروز تحت الشعاع افت قیمت 18 درصدی دسامبر قرار گرفته است. با این حال، ارزش شبکه قفل شده (TVL) در قراردادهای هوشمند اتریوم  9 برابر شده و به 155 میلیارد دلار رسیده است. در این خبر به بررسی افت قیمت اتریوم به زیر ۳۸۰۰ دلار می پردازیم.

افت قیمت اتریوم

نگاهی به نمودار عملکرد قیمت در دو ماه گذشته واقعاً کل داستان را نشان نمی دهد، چرا که ارزش بازار فعلی اتر 450 میلیارد دلار، آن را به یکی از 20 دارایی برتر قابل معامله در جهان تبدیل می کند، درست پس از شرکت جانسون و جانسون با دو قرن قدمت.

افت قیمت اتریوم

افت قیمت اتریوم

سال 2021 را باید با رشد محض صرافی های غیرمتمرکز به یاد آورد، که حجم معاملات روزانه آنها به 3 میلیارد دلار رسید، یعنی رشد 340 درصدی در مقایسه با سه ماهه آخر سال 2020.

بازارهای مشتقات فروش را نشان نمیدهند

برای درک اینکه آیا حرکت نزولی القا شده است، باید فاندینگ ریت قراردادهای آتی را تجزیه و تحلیل کرد. قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار به روز رسانی می شوند. این اقدامات برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز ایجاد شده است. نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریداران طولانی مدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند.

با این حال، زمانی که شورت ها (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند، وضعیت برعکس رخ می دهد و این باعث می شود که نرخ تامین مالی یا فاندینگ ریت منفی شود.

افت قیمت اتریوم

افت قیمت اتریوم

همانطور که در بالا نشان داده شد، کارمزد هشت ساعته در ماه دسامبر نزدیک به صفر بوده است که نشان دهنده تقاضای اهرمی متعادل از سوی خریداران و فروشندگان است. اگر ترس و احساسات منفی در بازار وجود داشت، بر روی چنین شاخص های مشتقاتی منعکس می شد.

معامله گران برتر صعودی و در حال خرید هستند

داده های ارائه شده توسط مبادله موقعیت خالص معامله گران را نشان میدهد. با تجزیه و تحلیل موقعیت هر مشتری در لحظه، قراردادهای دائمی و آتی، می توان بهتر درک کرد که آیا معامله گران حرفه ای اعتقاد به صعود دارند یا نزول.

گاهاً اختلافاتی در روش‌شناسی بین مبادلات مختلف وجود دارد، بنابراین تحلیلگران باید تغییرات را به جای ارقام مطلق نظارت کنند.

علیرغم اصلاح 9 درصدی اتر از 24 دسامبر، معامله گران برتر در صرافی های Binance، Huobi و OKEx در این مدت زمان اهرم خود را افزایش داده اند. به بیان دقیق تر، بایننس تنها صرافی بود که با کاهش اندک نسبت معاملات لانگ یا خرید به شورت یا فروش مواجه شد. این رقم از 0.98 به 0.92 تغییر کرد.

افت قیمت اتریوم

افت قیمت اتریوم

در حال حاضر، به سختی احساس نزولی در بازار وجود دارد. بر اساس داده ها، معامله گران حرفه ای در حال خرید افت هستند.

 در حالی که تقاضای خالص سرمایه گذاران خرده فروشی برای شورت (فروش) در طول ماه گذشته به سختی تغییر کرده است. البته، هیچ‌کدام از اینها نمی‌تواند پیش‌بینی کند که اتر چه زمانی کانال نزولی فعلی را ترک میکند، اما می‌توان چنین استنباط کرد که علاقه چندانی به شرط‌بندی روی جنبه منفی وجود ندارد و احساسات کلی درباره روند قیمت اتریوم صعودی است.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه