نابودی بیت کوین با تایید ETF

امکان نابودی بیت کوین با تایید ETF !

زمان مطالعه < 1 دقیقه

مدیر عامل سابق BitMEX هشدار می‌دهد که صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در صورت موفقیت بیش از حد می‌توانند بیت‌کوین را «کاملاً نابود کنند». آرتور هیز یکی از بنیانگذاران صرافی ارزهای دیجیتال BitMEX در سال ۲۰۱۴، ۲۳ دسامبر در یک پست وبلاگی توضیح داد که بیت کوین حرکت صعودی چشمگیری در آینده دارد. آیا امکان نابودی بیت کوین با تایید ETF وجود دارد ؟

امکان نابودی بیت کوین با تایید ETF

او گفت، با این حال، ETFهای نقطه‌ای بیت کوین ممکن است منجر به نابودی آن شود. اگر صادرکنندگان بیت‌کوین ETF در نهایت تمام بیت‌کوین را در اختیار داشته باشند، سرمایه‌گذاران در نهایت به خرید مشتقات بیت‌کوین روی می‌آورند تا اینکه خود را HODL کنند. در نتیجه تعداد تراکنش‌های شبکه کاهش می‌یابد و ماینرها انگیزه‌ای برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها نخواهند داشت.

هیز گفت: «نتیجه نهایی این است که ماینرها دستگاه‌های خود را خاموش می‌کنند، زیرا دیگر نمی‌توانند برای انرژی مورد نیاز برای راه‌اندازی آن‌ها هزینه کنند.

اساساً، اگر ETFهای مدیریت شده توسط مدیران دارایی TradFi بیش از حد موفق باشند، بیت کوین را به طور کامل نابود خواهند کرد.

جالب اینجاست که هیز تصور می‌کرد که در صورت وقوع چنین سناریویی، یک شبکه پولی ارز دیجیتال جدید جای بیت‌کوین را می‌گیرد. حتی دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو از پول الکترونیکی همتا به همتا را گسترش می‌دهد.

مردم بار دیگر دارایی پولی و سیستم مالی غیردولتی خواهند داشت. امیدواریم برای بار دوم، یاد بگیریم که کلیدهای خصوصی خود را به [شرکت های وال استریت] ندهیم.» بررسی‌های هیز در مورد بیت‌کوین تنها دو هفته قبل از تأیید پیش‌بینی‌شده همه برنامه‌های معلق بیت‌کوین ETF انجام می‌شود، که تحلیلگران بلومبرگ انتظار دارند بین ۵ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ انجام شود.

cointelegraph

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی