برندسازی بر روی کلمات کلیدی

انتخاب نام دامین گوگل: برندسازی بر روی کلمات کلیدی

زمان مطالعه 2 دقیقه

تیم روابط جستجوی گوگل توصیه می کند که انتخاب نام دامین باید برندسازی بلندمدت را به استراتژی های سئوی کلیدواژه محور اولویت دهد. برندسازی بر روی کلمات کلیدی با انتخاب نام دامنه درست را در ادامه بررسی کرده ایم.

هایلایت

. کلمات کلیدی در نام دامین تاثیری بر رتبه بندی جستجوی گوگل ندارند.

. نام دامین با کلمات کلیدی مرتبط ممکن است بر رفتار کاربر تأثیر بگذارد.

. به جای نام های دامین محور کلمه کلیدی، بر برندسازی بلندمدت تمرکز کنید.

در قسمت اخیر پادکست «Search Off The Record»، تیم روابط جستجوی گوگل، متشکل از جان مولر، گری ایلیس، و مارتین اسپلیت، درباره موضوعی که اغلب در میان صاحبان وب‌سایت و متخصصان سئو بحث می‌شود، بحث کردند: تأثیر کلمات کلیدی در نام دامین بر رتبه‌بندی موتورهای جستجو.

بحث کلیدواژه (برندسازی بر روی کلمات کلیدی)

بحث با پرسیدن مولر آغاز شد، “با حرکت به سمت نام دامین، آیا باید کلمات کلیدی را در نام دامین خود قرار دهم یا باید یک نام تجاری را انتخاب کنم؟” ایلیز با خنده پاسخ داد و نشان داد که پاسخ ساده نیست.

“از دیدگاه گوگل یا جستجو… خوب، نمی توانم بگویم که این یک دیدگاه جستجو است یا نه. اما از دیدگاه گوگل و استیو، فکر نمی‌کنم این مهم باشد.»

برندسازی بر روی کلمات کلیدی: دیدگاه کاربر

ایلیز توضیح داد که اگرچه وجود کلمات کلیدی ممکن است لزوماً بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر نداشته باشد، می تواند بر رفتار کاربر تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، اگر من بخواهم عکس پاسپورت بگیرم، سایت های عجیب و غریبی دارم که هر نوع عکسی را هدف قرار می دهند. و پس از آن شما باید passportphoto.com. و من به دلایلی به عنوان یک کاربر به احتمال زیاد روی passportphotos.com کلیک می کنم.” ایلیس توضیح داد.

نقش دش ها و دامین های تطبیق دقیق

وقتی اسپلیت این سوال را مطرح کرد که آیا وجود خط تیره در نام دامین یا دامین های تطابق دقیق باعث تفاوت می‌شود، ایلیز پاسخ داد:

“هر چیزی که در URL است می تواند توسط مالک سایت دستکاری فنی شود. بنابراین ما احتمالاً نمی خواهیم به این نوع ورودی ها وزن زیادی بگذاریم. این بدان معناست که در رتبه بندی، ممکن است آنقدر که مردم فکر می کنند کمکی نکند.”

به عبارت دیگر، از منظر موتور جستجو، وجود خط تیره در نام دامین مهم نیست.

با این حال، Illyes اضافه کرد که از دیدگاه تجربه کاربر، “داشتن نام دامین با خط تیره احتمالا خواناتر است.”

نگاهی فراتر از کلمات کلیدی: دیدگاه برندسازی

همانطور که گفتگو به سمت پیامدهای بلندمدت انتخاب نام دامین هدایت می شد، مولر توصیه کرد که بیشتر بر روی برند تمرکز کنید تا کلمات کلیدی.

او توضیح داد: “وب سایت شما احتمالا در طول زمان تکامل خواهد یافت. و شما می‌توانید پوست‌کن‌های سیب‌زمینی را بفروشید، اما شاید تا یک سال آینده پوست‌کن‌های آووکادو را نیز بفروشید. و اگر وب‌سایت شما bestpotatopeeler2023.com نامیده می‌شود، شروع به فروش پوست‌کن‌های آووکادو ناخوشایند خواهد بود.

در نهایت، تیم Google Search Relations پیشنهاد می‌کند که ترکیب کلمات کلیدی در نام‌های دامین باید یک تصمیم تجاری باشد تا یک استراتژی SEO.

همانطور که مولر اشاره کرد، “شما باید بلندمدت فکر کنید زیرا تغییر نام دامین شما همیشه یک دردسر است. و اگر می توانید آن را برای مدت طولانی نگه دارید.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین شیوه های انتخاب نام دامین، قسمت کامل پادکست Google را بررسی کنید.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه