بهبود رابطه بین SEO و CFO می‌تواند کسب و کار شما را رشد دهد. در این مقاله چند استراتژی برای دستیابی به تراز بهتر آورده شده است.

از نظر تاریخی، تنش بین مدیران ارشد مالی (CFOs) و مدیران بازاریابی اغلب ناشی از عدم همسویی اهداف بلندمدت در مقابل اهداف کوتاه مدت بوده است.

مدیران مالی ملزم به ارائه گزارش های مالی فصلی به سهامداران هستند. بازاریابان اغلب بر روی اهداف بلندمدت، مانند ارزش برند که می‌تواند انتزاعی باشد، تثبیت می‌کنند.

خوشبختانه، نقش مدیر مالی در چند سال گذشته تکامل یافته است، زیرا اکثر مدیران مالی دیگر ناظر سالن تجاری نیستند و نگران کاهش هزینه و نظارت نیستند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

در عوض، بسیاری از مدیران مالی در حال حاضر فعالانه در استراتژی های رشد سازمانی که برای مقابله با ضرر در هر محیط اقتصادی طراحی شده‌اند، مشارکت می‌کنند.

در حالت ایده‌آل، این هدف مشترک باید به طور طبیعی با اهداف بسیاری از بازاریابان هماهنگ باشد و در ادامه مسیر هم افزایی ایجاد کند.

با این حال، بسیاری از سازمان ها برای ایجاد تقارن مناسب بین مدیران C-suite و نگهداری داده ها در سیلو تلاش می‌کنند.

علاوه بر این، من در گذشته با بسیاری از مدیران ارشد مالی سر و کار داشتم که مزایای سئو و تفاوت آن با بازاریابی سنتی را درک نمی‌کردند.

متأسفانه، برای بسیاری از آژانس ها، این امر باعث ناامیدی مشتریان و عدم تخصیص بودجه مناسب برای پروژه ها شده است.

بنابراین، آموزش مدیران مالی و متخصصان سئو در مورد نقش ها و فرآیندها برای از بین بردن گسستگی که مانع از همسویی آنها با اهداف تجاری یکسان می‌شود، مهم است.

اهمیت CFO و تراز سئو

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Deloitte انجام شده، ۷۳ درصد از سازمان هایی که همسویی C-suite را حول معیارهای عملکرد بازاریابی گزارش می‌دهند، رشد درآمد مثبتی در سال گذشته داشته‌اند.

داده ها نشان می‌دهند که همسویی شفاف مدیر مالی و بازاریابی حول اهداف و شاخص های کلیدی عملکرد (KPI)، منجر به رشد کسب‌وکار بیشتر می‌شود.

از آنجایی که مدیران ارشد مالی شروع به اولویت دادن به رشد بلندمدت بر کاهش هزینه می‌کنند، این فرصتی را برای متخصصان سئو ایجاد می‌کند تا آنها را در مورد اهداف و استراتژی های خود آموزش دهند و از موارد خود برای تخصیص بودجه بیشتر حمایت کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما باید راه هایی را برای غلبه بر این دام ها برای تقارن بهتر بررسی کنیم.

چگونه میتوان رابطه بین SEO و CFO را بهبود بخشید

ایجاد یک زبان مشترک

به عنوان متخصص سئو می‌دانیم که بازاریابی، پایداری بلندمدت بهتری را نسبت به فروش کوتاه مدت و یکباره به هر سازمانی ارائه می‌دهد.

با این حال، ارتباط کیفی ارزش برند و وفاداری به یک مدیر مالی مانند توضیح دادن نحوه برنده شدن تیم فوتبال مورد علاقه شما در لیگ امسال است.

پست های مرتبط
مهمترین قوانین سئو و آشنایی با آن ها
قوانین سئو

موتورهای جست‌وجو منابع بسیار مهم ترافیک و مشتریان هر وبسایتی هستند، به همین دلیل بهینه‌سازی وبسایت اهمیت بسیاری دارد. بهینه بیشتر بخوانید

MOZ ماز (موز) چیست؟ آشنایی با ابزار سئو
MOZ ماز

برای موفقیت یک استارت اپ که به تازگی راه اندازی شده است، تبلیغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از بیشتر بخوانید

بدون درک مشترک از معیارها و اصطلاحات عملکرد بازاریابی، مدیران مالی نمی‌توانند اهداف تیم SEO را درک کنند.

علاوه بر این، برای متخصصان سئو غیرممکن است که این استراتژی ها را بدون ارائه معیارهای مالی ملموس به مدیران مالی، به نتایج تبدیل کنند.

در نهایت، این به تیم سئو بستگی دارد که مدیران مالی را در مورد استراتژی هایشان و اینکه چگونه از نظر مالی به کسب‌وکارشان سود می‌رساند، آموزش دهد.

در غیر این صورت، مدیران مالی ممکن است تمایلی به سرمایه گذاری در کمپین هایی که از نظر آنها انتزاعی هستند، نداشته باشند.

متخصصان سئو باید راه هایی برای استفاده معیارهای گسترده از جذب مشتری و تولید راهکار برای تأثیر تجاری مبتنی بر ارزش بیابند.

به عنوان مثال، تخصیص ارزش به راهکار ها و پیش بینی درآمد آنها به مدیران مالی اجازه می دهد تا بودجه را برنامه ریزی کنند. متخصصان سئو همچنین می‌توانند برای دارایی های نامشهود مانند ارزش برند ارزش قائل شوند تا ارزش آنها را از لحاظی که مدیران مالی می‌دانند، بهتر منتقل کنند.

راه دیگری که متخصصان سئو برای آموزش مدیران مالی نیاز دارند، پیرامون فرآیندهای بودجه است.

به عنوان مثال، بودجه های بازاریابی اغلب در طول کمپین های متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، این اغلب در صورت سود و زیان مدیران مالی منعکس نمی‌شود.

برای مثال، متخصصان سئو باید به طور واضح این ملاحظات را برای مدیران ارشد مالی بیان کنند تا از کاهش بودجه به دلیل استفاده نشدن یا تخصیص نادرست بودجه جلوگیری کنند.

با این وجود، اگر متخصصان سئو و مدیران ارشد مالی بخواهند به یک زبان صحبت کنند، باید اهداف و KPI های یکسانی را دنبال کنند.

اهداف مشترک ایجاد کنید

اگر واقعاً می‌خواهید همسویی حول اهداف ایجاد کنید، با استفاده از معیارها و KPI های مشابه برای ردیابی داده های عملکرد، با مدیر مالی خود هماهنگ کنید.

بازاریابان آزادند تا هر طور که می‌خواهند جزئیات را دریافت کنند، اما در نهایت این به مدیران بخش بستگی دارد که بر روی چند معیار کلیدی توافق کنند.

به عنوان مثال، این معیارهای کلیدی را میتوان مستقیماً به اصطلاحات مالی ترجمه کرد که یک زبان مشترک بین SEO و CFO ایجاد می‌کند:

بازگشت سرمایه (ROI): سود کلی حاصل از یک کمپین بازاریابی SEO.

ارزش طول عمر مشتری (CLV): سود خالص تخمینی یک مشتری در طول رابطه خود به رشد یک شرکت کمک می‌کند. این تقریباً ارزش های وفاداری یک برند را به مدیران ارشد مالی می‌گوید.

نرخ تبدیل: تعداد افرادی که از یک وبسایت بازدید می‌کنند و فروش را تکمیل می‌کنند. این عدد کارایی یک کمپین بازاریابی را تخمین می‌زند.

از آنجایی که مدیران مالی به دنبال استخراج اطلاعات بیشتری از داده ها هستند، KPI ها نیز به هر دو تیم کمک می‌کند تا با اهداف مشترک – یعنی رشد بلندمدت – هماهنگ شوند. این KPI ها ممکن است شامل نفوذ در بازار و ایجاد راهکار باشد.

اتصال داده ها

متأسفانه، یکی از بزرگ‌ترین موانع برای مدیران مالی و متخصصان سئو این است که مدیران مالی اغلب به متخصصان سئو به عنوان بخش پراهمیت در یک سازمان نگاه نمی کنند.

علاوه بر این، بسیاری از مدیران مالی نمی‌دانند که SEO چگونه پول می‌آورد یا به اهداف بلندمدت آنها هماهنگ می‌شود.

خوشبختانه، نرم افزار تجزیه و تحلیل، تخصیص ارزش کمی به کمپین هایی که ارزش تیم بازاریابی را ثابت می‌کند، آسان تر از همیشه کرده است.

به عنوان مثال، با اختصاص فروش به کمپین های بازاریابی فردی در فروش، بازاریابان می‌توانند نشان دهند که چگونه از نظر فیزیکی به یک کسب‌وکار ارزش می‌افزایند.

علاوه بر این، برای کمک بازگشت سرمایه، بازاریابان می‌توانند گزارش دهی نقطه‌ای را که عملکرد مالی تیم SEO را مستقیماً با تیم مالی به اشتراک می‌گذارد، ترکیب کنند.

به کمپین ها به عنوان یک سبد مالی نگاه کنید

در نهایت، هدف ما بیشتر به تغییر نحوه تفکر مدیران مالی – نه نحوه عملکرد یا توزیع اطلاعات ما متمایل است.

از آنجایی که کارشناسان مالی تمایل دارند به سرمایه گذاری فکر کنند، چرا کمپین های بازاریابی مانند یک سبد سرمایه گذاری ارائه نمی‌شود؟

با این رویکرد، متخصصان سئو می‌توانند کمپین های فردی را به سرمایه گذاری در یک پورتفولیو متصل کنند و هرگونه سود و زیان ناشی از سرمایه گذاری را مستقیماً به مدیران مالی گزارش دهند.

متخصصان سئو همچنین علاقمند هستند که این سرمایه گذاری ها به اهداف مالی بلندمدت کمک کند زیرا به تجارت آنها کمک می‌کند.

بیشتر این ملاحظات به حل اختلافات در دیدگاه ها بستگی دارد.

با اختصاص ارزش به کمپین ها و معیارهای فردی، متخصصان سئو بهتر می‌توانند با اهداف مشترک تجاری و استراتژی های رشد کمک کند.

با اثبات پتانسیل سئو، آنها می‌توانند بودجه لازم برای بهبود عملکرد خود را به دست آورند و در نتیجه مدیر مالی را خوب جلوه دهند.

منبع: searchenginejournal

امتیاز 5/5 - از 1 رای
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید