استرالیا یکی از کشورهای نیمکره جنوبی است که در بین افراد به داشتن تعداد زیادی کانگورو و شرایط آب و هوایی مطلوب معروف است. استرالیا به عنوان ششمین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود چرا که مساحتی معادل ۷/۶۹ میلیون کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. این کشور که در نیمکره جنوبی واقع شده است به دلیل شرایط آب و هوایی مطلوب، غنی بودن از نظر فرهنگی و تاریخی، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و خدمات آموزشی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان جهت مهاجرت نظر گرفته می‌شود، خصوصا برای کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند. در این مقاله با تحصیل در استرالیا با استفاده از خدمات اول پرداخت آشنا خواهیم شد.

تعیین وقت سفارت

درباره استرالیا

در میان کشورهای مختلف خارجی که برای مهاجرت وجود دارند، استرالیا به عنوان یکی از کشورهایی در نظر گرفته می‌شود که به راحتی با مهاجران خارجی کنار می‌آید. جالب است بدانید که بر اساس مطالعات انجام شده، نیمی از نوزدانی که در استرالیا متولد می‌شوند، حداقل یکی از والدینش مهاجر است. بنابراین جای تعجب نیست که چرا در این کشور چیزی حدود ۲۶۰ زبان مختلف وجود دارد.

مزیت تحصیل در استرالیا

همان طور که گفته شده استرالیا به دلیل داشتن کیفیت آموزشی بالا، به عنوان یکی از معتبرترین کشورهای جهان جهت ادامه تحصیل در مقاطع عالی در نظر گرفته می‌شود. چرا که همیشه در تلاش است تا بهترین شرایط را برای ادامه تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی فراهم کند. به همین دلیل است که بالاترین درصد جمعیتی این کشور را دانشجویان و افراد تحصیل کرده تشکیل داده‌اند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
پست های مرتبط
uni-assist چیست و چگونه می توانیم آن را پرداخت کنید
uni-assist

وب سایت uni-assist نقطه اصلی برنامه‌های دانشجویی، برای دانشجویان دارای گواهی ها و مدارک آموزشی بین المللی می‌باشد. که قصد بیشتر بخوانید

بهترین اپلیکیشن های یادگیری لغات انگلیسی
یادگیری لغات انگلیسی

آیا مشغول حفظ کردن لغات زبان انگلیسی هستید؟ وقت آزاد برای شرکت کردن در کلاس های یادگیری لغات انگلیسی را بیشتر بخوانید

دانشگاه تحصیل در استرالیا

تعداد دانشگاه های استرالیا

در حال حاضر استرالیا دارای ۳۷ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی و تعداد زیادی موسسه آموزشی عالی است. در رتبه بندی که در سال ۲۰۱۹ توسط QS انجام شد، ۲۵ مورد از موسسه های آموزشی استرالیا در بین ۵۰۰ موسسه برتر قرار گرفتند که ۷ مورد از آنها جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر بودند.

دانشگاه های برتر استرالیا 

همانطور که گفته شد بر اساس رتبه بندی انجام شده در حال حاضر بهترین رتبه های جهانی مربوط می‌شود به:

  • دانشگاه ملی استرالیا: رتبه ۲۴ جهانی
  • دانشگاه ملبورن‌‌: رتبه ۳۹ جهانی
  • دانشگاه سیدنی: رتبه ۴۲ جهانی

ویزای دانشجویی جهت تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا باید ویزای دانشجویی با حداکثر مدت اعتبار ۵ ساله داشته باشید. فراموش نکنید یکی از شروط اصلی برای موافتت با درخواست ویزای شما، داشتن بیمه درمانی معتبر در طول مدت زمان اقامتتان در استرالیا است.

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا به عوامل مختلفی مانند نوع دانشگاه، شهر، سبک زندگی و … بستگی دارد. در صورتی که شما دانشجوی بین‌المللی در استرالیا باشید، باید تمام هزینه تحصیل در استرالیا را خودتان پرداخت کنید یا اینکه بورسیه کامل را از دانشگاه‌های استرایا کسب کرده باشید. در صورتی که اگر شهروند استرالیا باشید، نیازی به پرداخت تمام هزینه‌ها نیست چرا که پرداخت بخشی از هزینه‌ها به عهده خود دولت و دانشگاه خواهد بود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا در حال حاضر بین ۱۵ هزار الی ۳۳ هزار دلار استرالیا در سال متغیر است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مسلما از کارشناسی بیشتر بوده و بین ۲۰ هزار الی ۳۷ هزار دلار متغیر است. در حالی که هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا، بین ۱۴ هزار الی ۳۷ هزار دلار متغیر است.

هزینه دیگری که دانشجویان بین‌المللی باید پرداخت نمایند، هزینه بیمه درمانی است که به محض ورودشان به کشور باید پرداخت نمایند. هزینه این بیمه بسته به نوع سازمانی که از آن خدمات دریافت می‌کنید، متغیر خواهد بود.

خدمات تحصیل در استرالیا

شرایط کار برای دانشجویان در استرالیا

خوشبختانه با توجه به اینکه هزینه‌هایی که دانشجوی بین‌المللی باید پرداخت کند زیاد است، اجازه کار به صورت نیمه وقت به دانشجویان داده شده است.

در صورتی که دانشجوی کارشناسی باشید، اجازه ۴۰ ساعت کار طول ترم تحصیلی خواهید داشت. اما در صورتی که دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکترا باشید، محدودیتی برای ساعت کار شما وجود ندارد. البته این مجوز کار تا زمانی اعتبار دارد که از پس تمام کارهایی که باید برای ادامه تحصیلتان انجام دهید، برآیید.

بهترین شهرهای استرالیا

۱) سیدنی

سیدنی بزرگترین شهر استرالیا است که ۶۵ درصد از جمعیت استرالیا٬ ۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. در این شهر چندین موسسه آموزش عالی مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه نیو سات ولز و دانشگاه تکنولوژی سیدنی وجود دارد.

تحصیل در استرالیا

۲) ملبورن

ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا است که جمعیتش چیزی حدود ۴/۹ میلیون نفر است. قدمت این شهر به سال ۱۸۳۵ بازمی‌گردد و به عنوان یکی از بهترین شهرهای تاریخی و فرهنگی استرالیا در نظر گرفته می‌شود. برخی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری ملبورن عبارت هستند از گالری ملی ویکتوریا و ساختمان نمایشگاه سلطنتی.

در این شهر ۷ موسسه آموزش عالی وجود دارد که برخی از آنها عبارت هستند از‌: دانشگاه ملبورن، دانشگاه RMIT، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه لا تروب، دانشگاه دیکین، دانشگاه موناش و دانشگاه صنعتی سینبورن.

تحصیل در استرالیا

۳) بریزبن

 بریزبن پایتخت ایالت کوئینزلند با ۲/۵ میلیون نفر جمعیت است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استرالیا که بر روی میراث باستانی مردم بومی Turrbal و Jagera ساخته شده است. این شهر به دلیل معماری منحصر به فردی که دارد به عنوان یکی از جاذبه ‌های اصلی گردشگری استرالیا در نظر گرفته می‌شود خصوصا برای کسانی که به هنر علاقه زیادی دارند. دانشگاه‌های معماری عالی در این شهر یافت می‌شود که علاقه‌مندان زیادی برای تحصیل معماری این شهر را انتخاب می‌کنند.

برخی از برترین موسسه‌های آموزشی این شهر عبارت است از: دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه QUT، دانشگاه گریفیت، و کالج جیمز کوک، آکادمی JMC، کالج پزشکی طبیعی استرالیا و موسسه موسیقی جاز.

۴) آدلاید

آدلاید٬ پایتخت استرالیا با ۱/۳ میلیون نفر جمعیت است. ۷۵ درصد از جمعیت جنوبی این کشور در این شهر زندگی می‌کنند و به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد هر ساله میزبان برگزاری بسیاری از جشنواره‌ها، رویدادهای فرهنگی و ورزشی است.

داشنگاه‌هایی که در این شهر وجود دارند برخی خصوصی و برخی دیگر دولتی هستند. برخی از این داشنگاه‌ها عبارت هستند از: دانشگاه آدلاید، دانشگاه استرالیای جنوبی و دانشگاه تورنس.

۵) پرت

این شهر به عنوان یکی از شهرهای بزرگ استرالیا و یکی از پرطرفدارترین شهرهای جهان در نظر گرفته‌ می‌شود. برخی از دانشگاه‌های مطرح در این شهر عبارت هستند از:  دانشگاه استرالیای غربی، دانشگاه کورتین و دانشگاه ادی کوان.

خدمات اول پرداخت برای متقاضیان تحصیل در استرالیا

مجموعه اول پرداخت خدمات متنوعی برای متقاضیان تحصیل در استرالیا ارایه می‌دهد که شامل پرداخت هزینه وقت سفارت، پرداخت هزینه رزرواسیون بلیط هواپیما، پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه، پرداخت هزینه اپلیکیشن فی، پرداخت هزینه ثبت نام آزمون‌های زبان بین المللی مانند تافل، آیلتس و PTE  و دیگر خدمات انتقال ارز به خارج می‌شود.

 

امتیاز 4.3/5 - از 29 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید