دانشجویی تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا

تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا مقطع لیسانس سال 2020

زمان مطالعه 4 دقیقه

در بسیاری از کشورهای اروپایی تمام افراد، چه محلی و چه بین المللی از حقوق اجتماعی یکسانی برخوردار هستند. خصوصاً دانشجویان بین المللی که در مقاطع بالای آموزشی در حال تحصیل هستند، چرا که معمولاً قسمت گسترده‌ای از مهاجران کشورهای خارجی را دانشجویان تشکیل داده‌اند. به همین دلیل، تحصیل رایگان یکی از ویژگی‌های بارز تحصیل در بسیاری از کشورهای اروپایی است. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا بپردازیم.

معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رایگان در اروپا

اگر قصد تحصیل رایگان در یکی از کشورهای خارجی را دارید، اما بودجه لازم برای این کار را ندارید، بهتر است که در این بخش همراه ما باشید تا با کشورهایی که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده‌اند، آشنا شوید. لیستی که در این قسمت در اختیار شما قرار داده می‌شود بر اساس سازمان رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۲۰ آماده ‌شده است.

تحصیل رایگان در دانشگاه برگن : نروژ

پست های مرتبط
uni-assist چیست و چگونه می توانیم آن را پرداخت کنید
uni-assist

وب سایت uni-assist نقطه اصلی برنامه‌های دانشجویی، برای دانشجویان دارای گواهی ها و مدارک آموزشی بین المللی می‌باشد. که قصد بیشتر بخوانید

بهترین اپلیکیشن های یادگیری لغات انگلیسی
یادگیری لغات انگلیسی

آیا مشغول حفظ کردن لغات زبان انگلیسی هستید؟ وقت آزاد برای شرکت کردن در کلاس های یادگیری لغات انگلیسی را بیشتر بخوانید

آزمون SAT و هر آن چه باید دانست
آزمون SAT

اگر تا کنون برای تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی اقدام کرده باشید، قطعا متوجه این مسئله شده اید بیشتر بخوانید

 • درباره دانشگاه: این دانشگاه که در نروژ واقع شده است که عمدتاً به دلیل قوی بودن در رشته‌های دندان‌پزشکی و پزشکی شناخته شده است. سایر رشته‌های تحصیلی که در این دانشگاه وجود دارند، عبارت هستند از: علوم طبیعی و اجتماعی، روانشناسی، هنر و قانون.
 • هزینه‌های تحصیل: با توجه به اینکه این دانشگاه به عنوان یکی از سازمان‌های دولتی شناخته می‌شود، هزینه‌ای برای تحصیل دریافت نمی‌کند، جز ۵۹۰ دلار در هر ترم که مربوط به هزینه‌های رفاه دانشجویی می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی: به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، هیچ ‌گونه بورسیه تحصیلی تعلق نمی‌گیرد.
 • هزینه زندگی: علی‌رغم هزینه‌های بالای زندگی در نروژ، امکان داشتن زندگی دانشجویی وجود دارد. به طور متوسط، هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور برای تأمین هزینه لباس، غذا، مسکن و … چیزی حدود ۹۷۸۵ کرون نروژ، در هر ماه می‌شود.
آلمان تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا


تحصیل رایگان در دانشگاه آچن : آلمان

 • درباره دانشگاه: دانشگاه آچن به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه فناوری در آلمان و یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپایی شناخته می‌شود. بر اساس آمار، این دانشگاه به عنوان بهترین گزینه جهت تحصیل رایگان در اروپا در نظر گرفته می‌شود، چرا که سطح آموزش و امکانات تحصیلی این دانشگاه در سطح بین المللی عالی برآورد شده است.
 • هزینه‌های تحصیل: به طور کلی برای تحصیل در این دانشگاه نیازی به پرداخت شهریه نیست. جز پرداخت ۲۳۹٫۷۵ یورو که مربوط به مالیات می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی: علاوه بر تحصیل رایگان، می‌توانید شانس خودتان را برای دریافت انواع و اقسام بورسیه تحصیلی‌هایی که از سوی این دانشگاه ارائه می‌شوند، امتحان کنید.
 • هزینه زندگی: بر اساس برآوردهایی که انجام شد است، متوسط هزینه زندگی برای یک دانشجو چیزی حدود ۷۰۰ دلار است.

تحصیل رایگان در دانشگاه آلتو : فنلاند

 • درباره دانشگاه: شعار اصلی این دانشگاه که از سال ۲۰۱۰ تا کنون در حال فعالیت است، ساختن فنلاندی بهتر است. این دانشگاه از ادغام سه دانشگاه مشهور در منطقه کلان شهر هلسینکی فنلاند تأسیس شد. در حال حاضر امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های فن‌آوری، کسب‌وکار، هنر، طراحی و معماری به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است.
 • هزینه‌های تحصیل: برای تحصیل رایگان در این دانشگاه نیاز به پرداخت مختصر هزینه‌ای است که شامل موارد مختلف از جمله مالیات می‌شود. با توجه به این که این هزینه هر سال تغییر می‌کند، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه حتماً به سایت اصلی دانشگاه مراجعه نمایید.
 • بورسیه تحصیلی: مشابه با هزینه‌های تحصیل، قوانین بورسیه تحصیلی نیز هر سال تغییر می‌کند.
 • هزینه زندگی: به طور متوسط هزینه زندگی دانشجویی، چیزی حدود ۸۰۰ در هر ماه است.
نروژ تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا

تحصیل رایگان در دانشگاه اسلو : نروژ

 • درباره دانشگاه: دانشگاه اسلو، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه نروژ است که از سال ۱۸۱۱ تاکنون در حال فعالیت بوده است. در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۳۰ هزار دانشجو و ۴ هزار کارمند دارد. یکی از دلایل اینکه این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل رایگان در نظر گرفته می‌شود، ۴ جایزه نوبلی است که به دلیل بالا بودن کیفت خدمات آموزشی‌اش دریافت کرده است.
 • هزینه‌های تحصیل: تنها هزینه‌ای که دانشجو برای تحصیل در این دانشگاه باید پرداخت نماید، ۵۵۰ کرون نروژ، ۷۰ یورو، جهت استفاده از خدمات دانشجویی است.
 • بورسیه تحصیلی: در صورتی که دانشجوی لیسانس باشید، به هیچ وجه شامل بورسیه تحصیلی نخواهید بود. برای اطلاع از شرایط بورسیه سایر مقاطع تحصیلی، می‌توانید به سایت اصلی دانشگاه مراجعه نمایید.
 • هزینه زندگی: حداقل هزینه زندگی دانشجویی، ۶۲۵ دلار امریکا برآورد شده است.
فنلاند تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا

تحصیل رایگان در دانشگاه هومبولت برلین : برلین

 • درباره دانشگاه: این دانشگاه در سال ۱۸۱۰ تأسیس شد که بر اساس عقیده ویلهلم فون هومبولت، مؤسس دانشگاه، لقب «مادر تمام دانشگاه‌های مدرن» به آن تعلق دارد.
 • هزینه‌های تحصیل: به طور کلی تحصیل در این دانشگاه برای تمامی دانشجوهای این دانشگاه، چه آلمانی، چه اروپایی و چه بین المللی رایگان است. (البته در صورتی که در ترم‌های تابستانه شرکت کنید، باید ۳۰۷۰۹ یورو پرداخت نمایید.)
 • بورسیه تحصیلی: به طور کلی این دانشگاه برای هیچ نوع دانشجویی بورسیه تحصیلی در نظر ندارد.
 • هزینه زندگی: متوسط هزینه زندگی دانشجویی بین ۶۰۰ الی ۷۰۰ دلار بسته به نوع زندگی افراد، متفاوت است.
اسپانیا تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا

 

انجام خدمات دانشجویی تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا

حال که با تحصیل رایگان در دانشگاه های اروپا آشنا شدید، فراموش نکنید که احتمال تغییر مداوم قوانین مربوط به دانشگاه‌ها وجود دارد که باید در زمان درخواست‌ها ابتدا سایت دانشگاه‌ها را چک کنید. لازم به ذکر است که مجموعه اول پرداخت برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج کشور را دارند، خدماتی مانند پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی، پرداخت رزرواسیون بلیط هواپیما و هتل، هزینه تعیین وقت سفارت و انتقال وجه به دانشگاه را به انجام می‌رساند.

 

امتیاز 5/5 - از 63 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

3 دیدگاه

 1. بیژن مظاهری گفت:

  با سلام
  آیا اول پرداخت امکان هماهنگی برای تحصیل در این دانشگاهها و گرفتن ویزای تحصیلی کشور های فوق را دارد ؟
  رشته های پزشکی مورد نظر است

  1. نیما نوبخت گفت:

   با درود.
   ضمن سپاس از همراهی شما با مجموعه اول پرداخت باید عرض شود مجموعه اول پرداخت در زمینه پرداخت هزینه های بین المللی همانند: تعیین وقت سفارت، پرداخت هزینه دانشگاه،اپلیکیشن فی دانشگاه در خدمت شما می باشد.

 2. سلام.وقت بخیر .
  در مورد تحصیل رایگان در اروپا میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *