تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن ۱۴۰۲ : بیت‌کوین، اتریوم و چین‌لینک

زمان مطالعه 3 دقیقه

به نظر می‌رسد قرارگیری بازار کریپتو در فاز اصلاح، فرصت خوبی را برای خرید ارزهای دیجیتال با قیمت‌های پایین‌تر فراهم کرده است. در این پست به تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

تحلیل بیت کوین ۱ بهمن

طبق اعلام پلتفرم آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، یک نهنگ اخیرا ۷۰۰ بیت کوین (BTC) خریداری نموده و سپس آن را از بایننس خارج کرده است.

میانگین قیمت خرید هر بیت کوین برای این نهنگ ۴۱۹۴۸ دلار بوده و شایان ذکر است که قیمت بیت کوین در زمان انتشار این خبر، به ۴۱۶۶۰ دلار کاهش یافته است.

در همین حال، روند قیمت بیت کوین در چارت چهار ساعته نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال به طور بالقوه می‌تواند تا ۴۲۰۰۰ دلار افزایش یابد. روند حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI)، یکی از عواملی است که وقوع چنین اتفاقی را تأیید می‌کند.

پیش از این، در تاریخ ۱۸ ژانویه، RSI به سطح ۳۲.۰۹ کاهش یافته بود. با این حال، این اندیکاتور در حال حاضر در سطح ۴۴.۵۶ قرار دارد که نشان‌دهنده افزایش فشار خرید است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

اگر بیت کوین در سطح ۴۱۵۷۱ دلار حمایت شود و فشار خرید افزایش یابد، قیمت می‌تواند بر مقاومت ۴۲۶۴۰ دلار غلبه کند. این امر حتی می‌تواند باعث افزایش بیشتر قیمت تا ۴۳۰۰۰ دلار شود.

در مقابل، چنانچه قیمت بیت کوین به زیر ۴۰۵۰۰ دلار برسد، احتمال نزول قیمت تا ۳۹ هزار دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل اتریوم ۱ بهمن

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی که نهنگ‌ها به خرید آن علاقه نشان‌ داده‌اند، اتریوم است. بنا بر اعلام پلتفرم لوک‌آن‌چین (Lookonchain)، یک نهنگ اخیرا همزمان با کاهش قیمت، ۳۶۰۰ واحد ETH خریداری کرده است. این نهنگ‌ سابقه درخشانی در خرید اتریوم با قیمت کم و فروش آن در سقف‌های قیمتی دارد و از همین طریق، تاکنون ۲۵.۸ میلیون دلار سود کسب کرده است.

در همین حال، نهنگ دیگری حدود ۱۳.۷۶ میلیون دلار اتریوم خریداری و از صرافی کوین بیس خارج کرده است.

قیمت اتریوم در زمان انتشار این خبر ۲۴۸۴ دلار است، اما به نظر می‌رسد روند نزولی ادامه داشته باشد. قیمت اتریوم در تایم‌فریم ۴ ساعته به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ (زرد) کاهش یافته است. در زمان نگارش این خبر، میانگین متحرک نمایی ۲۰ در سطح ۲۴۹۷ قرار گرفته است. میانگین متحرک نمایی ۹ (آبی) نیز نزدیک به قیمت فعلی قرار دارد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

اگر قیمت اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۹ قرار بگیرد، می‌تواند تا سطوح ۲۵۵۰ و ۲۶۰۰ دلار افزایش یابد. با این حال، نزول به زیر این میانگین متحرک، به معنی ادامه نزول خواهد بود.

تحلیل چین لینک ۱ یهمن

چین لینک (LINK) هم یکی دیگر از رمزارزهایی است که در پی کاهش قیمت، مورد توجه قرار گرفته است. طبق گزارش‌ها، یک کیف پول جدید با پرداخت ۴.۹۶ میلیون استیبل‌کوین USDC، تعداد ۳۳۶۵۲۹ توکن لینک خریداری کرد. قیمت این توکن در زمان خرید، ۱۴.۷۴ دلار بود.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱ بهمن

وضعیت اندیکاتور MACD نشان می‌دهد که قیمت این توکن می‌تواند تا سطح ۱۶.۴۲ دلار افزایش یابد. در این صورت، حرکت بعدی لینک به سمت مقاومت ۱۷.۵۰ دلار خواهد بود. این دیدگاه صعودی توسط اندیکاتور RSI که در سطح ۶۴.۰۱ قرار دارد، نیز تأیید می‌شود.

coinedition

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی