تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

زمان مطالعه 8 دقیقه

افزایش قیمت بیت کوین و اکثر آلت کوین های اصلی نزدیک به سطوح مقاومت پیش رو متوقف شده است که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. در این پست به تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت می پردزایم.

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

بازار سهام ایالات متحده در 17 و 18 مه به امید رسیدن به توافق سقف بدهی به شدت بهبود یافت، اما بازار در 19 می پس از گزارش‌هایی مبنی بر توقف موقت مذاکرات، بخشی از سود خود را پس داد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که طی سه روز گذشته در حال افزایش بود، در 19 مه پس از اینکه جروم پاول، رییس فدرال رزرو به پایان افزایش نرخ بهره اشاره کرد، کاهش یافت. پاول در حالی که در کنفرانسی در واشنگتن دی سی صحبت می کرد، گفت که فشارها در سیستم بانکی ممکن است نیاز به افزایش نرخ ها را محدود کند. “برای دستیابی به اهدافمان باید اینکار را انجام می دادیم.”

اگرچه تصویر کوتاه مدت بیت کوین نامشخص است، اما تحلیلگران در مورد بلندمدت خوشبین هستند. آدام بک، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Blockstream اخیراً گفته است که “hyper-Bitcoinization” یا “افراط در خرید بیت کوین” به زودی ممکن است رخ دهد. این امر تقاضا برای بیت کوین را افزایش می دهد و قیمت آن را افزایش می دهد. Back موردی را مطرح کرد که تعداد “عمده‌ فروشان” به‌طور پیوسته در حال افزایش است، و اگر این روند ادامه یابد، ممکن است ۱۰ میلیون نفر در طی چند سال سعی کنند ۱ بیت‌کوین بخرند و “قیمت را از کنترل خارج کنند”

تحلیل بیت کوین (BTC) 30 اردیبهشت

گاوها مجدداً در 17 می سعی کردند قیمت را به الگوی مثلث متقارن ببرند، اما خرس ها به شدت از سطح محافظت کردند و بیت کوین را در 18 می پایین آوردند.

شارژ کیف پول بیت کوین

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

جفت BTC/USDT همچنان شاهد کشمکش سختی بین گاوها و خرس ها در منطقه بین خط حمایت و 25250 دلار خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 27590 دلار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها فضای کمی دارند. با این حال، شکست خرس ها در حفظ قیمت زیر 26500 دلار نشان می دهد که فشار فروش در سطوح پایین تر کاهش می یابد.

اگر خریداران با خرید بیت کوین مقاومت پیش رو را از بین ببرند، جفت می‌تواند یک رالی را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در 28412 دلار و پس از آن به خط مقاومت آغاز کند. شکست قیمت به سمت بالا مثلث شرایط را به نفع گاوها تغییر می دهد.

تحلیل اتریوم (ETH)30 اردیبهشت 

گاوها در چند روز گذشته سعی داشتند اتریوم را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1840 دلار) برانند، اما خرس ها اجازه ندادند این اتفاق بیفتد.

شارژ کیف پول اتریوم

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

سایه بلند در کندل 16 تا 18 می نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید اتریوم با کاهش روزانه قیمت ادامه می دهند. این امر جهش قیمت به بالا میانگین متحرک نمایی 20 روزه را افزایش می دهد. اگر این مقاومت از بین برود، جفت ETH/USDT می تواند تا خط مقاومت الگوی کنج نزولی سقوط کند.

این سطح کلیدی است که باید به آن توجه داشت زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن نشان دهنده شروع یک حرکت جدید است. از جنبه نزولی، خرس‌ها باید قیمت را به زیر خط حمایت بکشند تا حرکت نزولی را تا 1600 دلار آغاز کنند.

تحلیل بایننس کوین (BNB) 30 اردیبهشت

شارژ کیف پول بایننس کوین

بایننس کوین به نوسان در یک کانال نزولی ادامه می دهد. قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (315 دلار) در 18 مه کاهش یافت، که نشان می دهد این احساس همچنان نزولی است.

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

اولین نشانه شروع رالی صعودی، بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد بود. این می تواند راه را برای افزایش احتمالی به سمت خط مقاومت باز کند. انتظار می رود که خرس ها دوباره از این سطح با قدرت محافظت کنند. اگر قیمت به شدت از خط مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که جفت BNB/USDT ممکن است برای مدتی طولانی‌تر در داخل کانال باقی بماند.

خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط حمایت کانال کاهش دهند و حمایت حیاتی را در 280 دلار به چالش بکشند.

تحلیل ریپل (XRP) 30 اردیبهشت

پس از نوسانات قیمت در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) در 17 می، خریداران با خرید ریپل در 18 می مقاومت را به سمت بالا شکستند. این نشان می دهد که XRP شاهد بازگشت گاوها است.

شارژ کیف پول ریپل

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

صاف شدن متحرک نمایی 20 روزه و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. یک ناحیه مقاومت سخت بین خط روند نزولی و SMA 50 روزه (0.48 دلار) وجود دارد، اما احتمال شکست آن وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT می تواند حرکت خود را به سمت بالا تا 0.54 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش پیدا کند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها با افزایش قیمت به فروش دارایی خود ادامه می‌دهند. این می تواند این جفت را برای مدتی بین SMA 50 روزه و 0.40 دلار نگه دارد.

تحلیل کاردانو (ADA) 30 اردیبهشت

گاوها سعی کردند کاردانو را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.37 دلار) در 17 و 18 می نگه دارند، اما خرس ها تسلیم نشدند.

شارژ کیف کاردانو

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

گاوها از میانگین متحرک نمایی 20 روزه که یک نشانه دلگرم کننده است، تسلط خود را از دست ندادند. این نشان می دهد که خریداران با هر کاهش جزئی در حال خرید کاردانو هستند. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عرضه کنند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ADA/USDT ممکن است ابتدا به SMA 50 روزه (0.39 دلار) صعود کند و سپس به 0.44 دلار حرکت کند.

تسلط خرس ها بر بازار کمتر است. اگر آنها بخواهند کنترل خود را در دست بگیرند، باید به سرعت قیمت را به زیر خط روند صعودی کاهش دهند. این شرایط را برای سقوط احتمالی تا 0.30 دلار ایجاد می کند.

تحلیل دوج کوین (DOGE) 30 اردیبهشت

گاوها تلاش کردند تا قیمت دوج کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) در 17 مه برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.

شارژ کیف پول دوج کوین

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

گاوها ممکن است با خرید دوج کوین دوباره سعی کنند مقاومت پیش رو را از بین ببرند و اگر موفق به انجام این کار شوند، جفت DOGE/USDT می تواند به SMA 50 روزه (0.08 دلار) برسد. این سطح احتمالاً به عنوان یک مانع عمل می کند، اما در صورت عبور، نشان می دهد که این جفت به نوسان در محدوده بزرگ بین 0.07 و 0.11 دلار ادامه می دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 0.07 دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. سپس این جفت می تواند به 0.06 دلار سقوط کند.

تحلیل پالیگان (MATIC) 30 اردیبهشت

سرمایه گذاران با خرید پالیگان (MATIC) قیمت را به بالاتر از مقاومت محدوده رنج 0.82 تا 0.88 دلار در 17 می رساندند. اگرچه خرس ها قیمت را در 18 می به محدوده بازگرداندند، اما نکته مثبت جزئی این است که گاوها با کاهش قیمت در بازه زمانی روزانه این ارز دیجیتال را خریداری می کنند، همانطور که در سایه کندل روزانه مشاهده می شود.

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

منطقه بین متحرک نمایی 20 روزه (0.91 دلار) و 0.94 دلار احتمالا شاهد فروش قوی خرس ها خواهد بود. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت MATIC/USDT احتمالاً شتاب بیشتری گرفته و به خط روند نزولی خواهد رسید.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می‌دهد که این احساسات منفی باقی می‌ماند و خرس‌ها با هر افزایش قیمت جزئی دست به فروش می زنند. سپس فروشندگان دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به زیر 0.82 دلار کاهش دهند.

تحلیل سولانا (SOL) 30 اردیبهشت

سولانا در 18 مه خط روند نزولی را با قدرت شکست، که نشان می دهد خرس ها به شدت از سطح دفاع می کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

خرس ها سعی خواهند کرد با کاهش قیمت به زیر سطح حمایت قوی در 19.85 دلار، بازدهی خود را بیشتر کنند. اگر آنها موفق شوند، سولانا ممکن است ابتدا به 18.70 دلار و سپس به 16 دلار سقوط کند.

شارژ کیف پول سولانا

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی برگشت و به بالاتر از SMA 50 روزه (21.81 دلار) صعود کرد، نشان می دهد که گاوها با خرید سولانا در سطوح پایین تر فعال هستند. ممکن است این جفت ارز تا 24 دلار و متعاقباً به 27.12 دلار صعود کند.

تحلیل پولکادات (DOT) 30 اردیبهشت

پولکادات برای شروع رالی صعودی و افزایش قیمت تلاش کرده است، اما تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد.

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

اغلب اوقات، یک تثبیت فشرده نزدیک به یک سطح حمایت قوی باعث اصلاح شدید قیمت می شود. در این حالت، شکستن و بسته شدن زیر 5.15 دلار، یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند و شرایط را برای کاهش احتمالی تا 4.22 دلار باز می کند.

اگر خرس‌ها بخواهند از این سقوط جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.51 دلار) برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت DOT/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (5.97 دلار) و پس از آن به بالا خط روند نزولی برسد. خریداران با خرید پولکادات باید بر این مقاومت غلبه کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد.

تحلیل لایت کوین (LTC) 30 اردیبهشت

لایت کوین از مقاومت پیش رو 96 دلار در 18 می رد شد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر SMA 50 روزه (89 دلار) سقوط کند. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

تحلیل ارزهای دیجیتال 30 اردیبهشت

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (87 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به 59 است که نشان می دهد گاوها تسلط را در دست دارند. خریداران با خرید لایت کوین در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا مانع پیش رو را با 96 دلار از بین ببرند و جفت LTC/USDT را به 106 دلار برسانند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بیشتر بین 75 تا 96 دلار در نوسان باشد.

cointelegraph 

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی