توقف فعالیت‌های ورلد کوین

توقف فعالیت‌های ورلد کوین

زمان مطالعه 2 دقیقه

پروژه جدید ارز دیجیتال ورلد کوین (Worldcoin)، در کنیا هم با چالش‌هایی مواجه شده و دولت این کشور تمام فعالیت‌های محلی مرتبط با آن را به حالت تعلیق درآورده است. در این پست به بررسی توقف فعالیت‌های ورلد کوین می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

توقف فعالیت‌های ورلد کوین

وزیر امنیت داخلی کنیا در 2 آگوست از طریق فیس‌بوک اعلام کرد که این کشور فعالیت‌های ورلد کوین را تا زمانی که آژانس‌های دولتی مربوطه تایید کنند که هیچ ریسکی برای شهروندان کنیایی وجود ندارد، متوقف کرده است.

نگرانی دولت به دلیل جمع‌آوری مجموعه اطلاعات حیاتی توسط ورلد کوین، از جمله اسکن عنبیه چشم، در ازای دریافت شناسه دیجیتال است.

وزیر امور خارجه کنیا تاکید کرد که تحقیقات برای اثبات صحت و قانونی بودن این فعالیت‌ها ادامه دارد. وی هشدار داد که با افراد یا نهادهایی که در این فعالیت‌ها دخیل هستند، برخورد مقتضی صورت خواهد گرفت.

ورلد کوین رسماً در 24 ژوئیه 2023، پس از سه سال توسعه راه‌اندازی شد. یکی از بنیانگذاران این پروژه، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، شرکتی که پشت ربات چت محبوب مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT قرار دارد، است.

ماموریت ورلد کوین این است که با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی به مشکل رو‌به‌رشد تمایز بین انسان و ربات‌های آنلاین رسیدگی کند.

برای دستیابی به این هدف، این پروژه یک سیستم شناسه دیجیتال مبتنی بر اثبات هویت ایجاد کرد. این سیستم با اسکن عنبیه چشم افراد و ایجاد یک شناسه جهانی منحصر‌به‌فرد، یک شناسه دیجیتالی برای افراد تولید می‌کند.

تعلیق فعالیت‌های ورلد کوین در کنیا چالش‌ها و بررسی‌های نظارتی را که پروژه‌های ارزهای دیجیتال و هویت دیجیتالی نوظهور می‌توانند در حوزه‌های قضایی مختلف با آن مواجه شوند، برجسته می‌کند.

باید دید این پروژه چگونه این مسائل را بررسی خواهد کرد و آیا می‌تواند فعالیت خود را در کنیا از سر بگیرد و رویکرد خود را با مقررات محلی تطبیق دهد یا خیر.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی