این هفته، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، مجموعه‌ای از قوانین رمزارزی متشکل از هفت لایحه با هدف تنظیم جنبه‌های مختلف ارزهای دیجیتال را تصویب کرد. این قانون که توسط جمهوری‌خواهان حمایت می‌شود، نشان‌دهنده تلاش قابل‌توجهی برای ایجاد مقررات فدرال رمزارزی است و اساسی‌ترین اقدام قانونی در فضای ارزهای دیجیتال تا به امروز است. در این پست به بررسی جدیدترین لایحه برای ارزهای دیجیتال می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

جدیدترین لایحه برای ارزهای دیجیتال

در میان این لایحه‌ها، قانون شفافیت برای پرداخت استیبل ‌کوین‌ها در سال 2023 به دنبال شفاف‌سازی نظارتی برای صادرکنندگان استیبل کوین‌ها، و در عین حال حمایت از مصرف‌کنندگان و تشویق نوآوری است. هدف قانون «رمزارزهای خود را در سال 2023 حفظ کنید»، محافظت از حقوق مصرف‌کنندگان برای کیف پول‌های خودمیزبانی‌شده (Self-Hosted Wallets)، و اجتناب از ریسک‌های مرتبط با نگهداری متمرکز ارزهای دیجیتال است.

لایحه دیگری به نام قانون راهنمای الزامات و محدودیت‌های اطلاعاتی یکنواخت و مسئول (GUARDRAIL) مصوب 2023، تغییراتی را در مقررات افشای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، با تأکید بر افشای اطلاعات بااهمیت و رسیدگی به درخواست‌های افشای غیرمادی، پیشنهاد می‌کند.

قانون حمایت از پس‌اندازهای بازنشستگی آمریکایی‌ها در برابر سیاست، رشد شرکت‌ها و شفافیت سرمایه‌گذاران را هدف قرار می‌دهد و رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را برای شناسایی مسائل اصلی سیاست بازتعریف می‌کند.

قانون حاکمیت و شفافیت تنظیم‌کننده نهادهای مالی ایالات متحده، به دنبال افزایش شفافیت و نظارت کنگره بر تنظیم‌کننده‌های بانکی فدرال و تعاملات بین‌المللی آنها است. هدف قانون تجارت بیش از فعالان، روشن کردن اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد پیشنهادات سهامداران و تقویت نقش مقررات ایالتی است.

علی‌رغم پیشرفت این لایحه، مخالفت دموکرات‌ها در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده وجود دارد که معتقدند این لایحه به نفع صنعت ارزهای دیجیتال است و در عین حال نظرات نهادهای نظارتی و حامیان سرمایه‌گذاران را نادیده می‌گیرد.

با این حال، این لوایح گامی مهم در تغییر شکل چشم‌انداز نظارتی برای صنعت ارزهای دیجیتال و افشای مالی است. در مرحله بعد، این لوایح برای بررسی بیشتر در مجلس به رأی‌گیری کامل می‌رسد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید