هزینه آزمون تافل در روز شنبه ۱۱ مرداد سال ۱۳۹۹ (1 August سال 2020) دچار تغییراتی شد و افزایش قیمت داشته است که در این خبر به این موضوع می‌پردازیم.

در ماه‌های شهریور و مهر ماه، همیشه بیشترین تقاضا برای آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL)، پی تی ای (PTE) و جی آر ای (GRE) وجود داشته است. با این حال برگزار کنندگان آزمون تافل (شرکت ETS)، تصمیم به افزایش قیمت‌ها در ابتدای این بازه زمانی گرفتند.

تصمیمات ETS در اوایل دوره کرونا چه بود؟

هزینه آزمون تافل کرونا

پیش‌تر شرکت ETS تحت تاثیر اپیدمی کرونا، تصمیماتی برای برگزاری آزمون‌های تافل و GRE گرفته بودند. این تصمیمات شامل امکان برگزاری آزمون تافل و GRE در خانه با کمک سایت ProctorU بود.

در تمامی کشورهای دنیا (به غیر از کشورهای ایران و چین) متقاضیان می‌توانند درخواست آزمون در خانه را دهند. همچنان این نوع آزمون در حال برگزاری است و ممکن است جزو گزینه‌های دائمی آزمون‌های تافل و GRE شود.

یکی دیگر از تصمیمات در دوره کرونا، امکان تغییر نامحدود زمان برگزاری آزمون بدون هیچ هزینه‌ای توسط داوطلبین بود. با افزایش  هزینه آزمون تافل در روز شنبه ۱۱ مرداد ماه، این قانون هم دوباره با کمی افزایش قیمت به حالت قبل بازگشت و متقاضی برای هر تغییر زمان آزمون، مبلغی را باید پرداخت کنند.

افزایش هزینه آزمون تافل چه میزان بوده است؟

افزایش هزینه آزمون تافل

شرکت ETS بدون اعلام قبلی، هزینه آزمون‌ تافل را افزایش داد. در برخی مناطق پر متقاضی، قیمت آزمون از ۲۲۵ دلار به ۲۴۵ دلار افزایش پیدا کرد که شرکت‌کنندگان در ایران هم شامل این مبلغ می‌شوند.

در برخی مناطق که آزمون کم طرفدار بوده است، قیمت‌ها از ۲۱۵ دلار به ۲۲۵ دلار افزایش داشته است. کشور امارات شامل این موارد می‌شود.

نکته بعد برگشت قیمت تغییر زمان آزمون بود. پس از شیوع کرونا، تغییر زمان آزمون رایگان بود و به راحتی آزمون دهندگان زمان آزمون خود را تغییر می‌دادند. اما از روز شنبه، دوباره داوطلبین باید مبلغی را برای هر بار تغییر پرداخت کنند. قبلا هزینه تغییر زمان آزمون برای آزمون‌های داخل ایران ۴۰ دلار بود که هم اکنون به ۶۰ دلار تغییر پیدا کرده است.

آیا آزمون دولینگو (Duolingo) پر طرفدارتر خواهد شد؟

افزایش هزینه قیمت تافل و دوولینگو

آزمون دولینگو (Duolingo) یک آزمون جدید بین‌المللی برای ارزیابی زبان دانشجویان می‌باشد که به صورت آنلاین برگزار می‌شود؛ در نتیجه نیازی به حضور فیزیکی در مراکز آزمون یا سفر به یک کشور دیگر جهت شرکت در آن نمی‌باشد.

هزینه آزمون دولینگو تنها ۴۹ دلار است که از هزینه آزمون‌های تافل و آیلتس بسیار ارزانتر می‌باشد. آزمون آیلتس و تافل برای بیشتر دانشگاه‌های دنیا شناخته ‌شده و مورد قبول است. اما آزمون دولینگو تعداد معدودی از دانشگاه‌ها آن را قبول دارند که در ادامه برخی موارد را در این لینک معرفی کرده‌ایم. حتی برخی دانشگاه‌هایی که دولینگو را می‌پذیرند، ممکن است تنها برای مقاطع لیسانس آن را قبول داشته باشند و برخی دانشکده‌ها برای مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا قبول ندارند.

البته باید توجه داشت که دولینگو در ابتدای مسیر است و تا انتهای سال ۲۰۲۰ تعداد دانشگاه‌هایی که آن را خواهند پذیرفت بسیار زیاد خواهد شد.

با توجه به افزایش هزینه آزمون تافل و افزایش احتمالی قیمت دلار، پیشنهاد می‌شود که داوطلبین در انتخاب آزمون دقت لازم را داشته باشند. پیشنهاد می‌شود برای ثبت نام آزمون‌های بین‌المللی، از خدمات ویژه پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

خدمات ویژه پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید