به گزارش خبرگزاری ایرنا، پلیس امنیت اقتصادی ناجا با همت کارآگاهان این حوزه توانسته است با رصد و پایش اطلاعاتی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک شبکه سازمان یافته که اقدام به فروش ارز دیجیتال دریک در کشور نموده اند را متلاشی کند. در این خبر به بررسی این موضوع می پردازیم.

کلاهبرداری ارز دیجیتال دریک

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط پلیس امنیت اقتصادی اعضای این شبکه اقدام به اخلال در نظام اقتصادی و ارزی کشور کرده بودند و اعضای اصلی آن به همین اتهام دستگیر شده اند.

انجام ماموریت دستگیری اعضای اصلی و سران شبکه رمز ارز دریک با هماهنگی دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که ضمن دستگیری اعضای اصلی شبکه، بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال وجوه دریافتی از مردم در حساب های متهمان کشف شده است. حساب ها در حال حاضر مسدود شده شدند تا از خروج وجوه به خارج از کشور جلوگیری شود.

وجوه توقیف و مسدود شده مربوط به تعداد یک هزار و ۷۱۵ نفر از هموطنان می باشند که اقدام به خرید این رمز ارز کلاهبرداری نموده اند.

پلیس امنیت اقتصادی ناجا بار دیگر در رابطه با فعالیت در بازار رمز ارزها و عدم ثبات قیمت ارز دیجیتال هشدار داد و از مردم خواست تا برای جلوگیری از از دست دادن سرمایه های خود وارد این معاملات نشوند و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و کلاهبرداری آن ها را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

سایت اول پرداخت بار ها در راستای اطلاع رسانی کاربران درباره سرمایه گذاری در توکن های کلاهبرداری و سرمایه گزاری هایی مانند یونیک فایننس که با هدف سواستفاده از ناآگاهی کاربران ایران و دزدیدن سرمایه های آن ها تلاش کرده است و همواره کاربران را به سرمایه گذاری در رمز ارزهای پشتوانه دار در کنار مدیریت ریسک و سرمایه تشویق کرده است.

منبع: ایرنا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید