انهدام یونیک فایننس

انهدام یونیک فایننس | دستگیری سران کلاهبرداری unique finance

زمان مطالعه 2 دقیقه

وزارت اطلاعات گزارشی مبنی بر انهدام شبکه سازمان یافته کلاهبرداری یونیک فاینانس و دستگیری اعضای اصلی شبکه در سطح کشور منتشر کرده است. در این خبر به بررسی انهدام یونیک فایننس می پردازیم.

انهدام یونیک فایننس

به گزارش خبرگذاری ایسنا در اطلاعیه وزارت اطلاعات حمهوری اسلامی ایران آمده است:

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، بیش از 150 نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‎های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس (unique finance) در 19 استان کشور شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی مورد ضربه قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده سران و مدیران این شرکت کلاهبرداری در کشورهای همسایه مقیم بوده اند.

شرکت کلاهبرداری یونیک فایننس با ادعای واهی به عنوان یک شرکت بین‎المللی و فعال در خرید و فروش سهام شرکت‎های معتبر در بورس‎های خارجی، با استفاده از روشهای هرمی برای پرداخت سودهای نامتعارف و دلاری، و همچنین ارائه توکن دیجیتال به نامUNQT  از تعداد زیادی از کاربران ایرانی کلاهبرداری نموده است.

با اقدامات صورت گرفته توسط وزارت اطلاعات با هدف جلوگیری از خروج حجم ارز از کشور و حفاظت از سرمایه های شهروندان ایرانی اعضای تیم این پروژه دستیگر شده و سایر اعضای فعال این شبکه هرمی تحت رصد اطلاعاتی قرار دارند. 

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت اطلاعات بیش از 150 نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‌های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس در 19 استان کشور شناسایی و دستگیر شده‌اند. پرونده قضایی مؤسسین و گردانندگان این شرکت در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به اخلال‎گران در نظام اقتصادی کشور، در حال بررسی و رسیدگی است.

ویدئو زیر صحبت های تکان دهنده مالباختگان این پروژه را نشان می دهد:

سایت اول پرداخت بارها با توجه به شکل گیری کلاهبرداری‌های هرمی نوظهور، به ویژه در حوزه ارزهای دیجیتال، نسبت به تحقیق درباره پروژه هایی که هدف اصلی آنها فریب کاربران ایرانی است هشدار داده است و بارها نسبت به کلاهبرداری یونیک فایننس و توکن آن اطلاع رسانی نموده است و در قالب مقالاه و اخبار این موضوع را اعلام نموده است.

منبع: ایسنا

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه