قیمت بیت کوین برای اولین‌بار از تاریخ 17 مارس به دنبال اعلام جنگ فدرال رزرو و پس از یک هفته پرتلاطم برای صنعت کریپتو، به زیر 25000 دلار سقوط کرد. در این پست به دلایل سقوط بیت کوین 25 خرداد 1402 می پردازیم.

دلایل سقوط بیت کوین 25 خرداد 1402

طبق داده‌های TradingView، در تاریخ 15 ژوئن، قیمت بیت‌کوین در کمتر از 30 دقیقه 4 درصد از ارزش خود را از دست داد و از 25867 دلار به 24819 دلار کاهش یافت.

در طول هفته گذشته، بیت کوین در محدوده قیمتی 26000 دلار در حال نوسان بود؛ زیرا بازار با اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه صرافی‌های Coinbase و Binance و همچنین افزایش عدم اطمینان در داده‌های اقتصاد کلان در مورد سیگنال‌های نرخ بهره از سوی فدرال ایالات متحده مواجه شد.

دلایل سقوط بیت کوین 25 خرداد 1402
دلایل سقوط بیت کوین 25 خرداد 1402

کاهش شدید قیمت تقریباً سه ساعت پس از اعلام فدرال رزرو در خصوص متوقف کردن افزایش نرخ بهره برای مقابله با تورم فزاینده، رخ داد. با اینکه بیشتر بازار انتظار داشتند که نرخ بهره به مدت 15 ماه متوالی افزایش یابد، اما بیانیه فدرال رزرو به افزایش نرخ در آینده اشاره کرد که معمولاً هیجان سرمایه‌گذاران را نسبت به دارایی‌های ریسکی مانند ارزهای دیجیتال کاهش می‌دهد.

طبق گفتهٔ تحلیلگر بازار، جاش گیلبرت، رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، به وضوح بیان کرده است که این تنها یک توقف موقت است که در طولانی‌مدت می‌تواند منجر به مشکلات بیشتری برای بیت کوین شود.

جاش گیلبرت همچنین معتقد است که بخش قابل‌توجهی از رشد قیمتی که امسال دارایی‌های ریسکی مانند بیت کوین تجربه کرده‌اند، به دلیل این بوده است که انتظار می‌رفت که تورم کاهش یابد و نرخ‌های بهره به اوج خود برسد و سپس شروع به کاهش کند. اما نظرات جروم پاول نشان می‌دهند که نرخ بهره ممکن است برای مدت طولانی‌تری بالا بماند؛ این امر می‌تواند باعث کاهش قیمت بیشتر در بیت کوین شود.

اتریوم نیز تحت تأثیر این اخبار با کاهش قیمت مواجه شد و در همان بازه زمانی بیش از 5 درصد از ارزش خود را از دست داد و از قیمت 1727 دلار به 1631 دلار سقوط کرد. آلت‌کوین‌ها نیز از احساسات نزولی شکل‌گرفته در بازار در امان نماندند؛ به‌طوری‌که بسیاری از توکن‌هایی که در دعاوی SEC به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شدند، بیش از 3 درصد کاهش یافتند.

کاردانو در 24 ساعت گذشته 3.4 درصد و پالیگان و سولانا به ترتیب 3.3 درصد و 2.8 درصد کاهش در قیمت خود را تجربه کرده‌اند.

به گفته مارسل پچمن، تحلیلگر کوین تلگراف، داده‌های موجود حاکی از کاهش بیشتر قیمت بیت کوین و ادامه روند نزولی این دارایی رمزارزی خواهد بود. به خصوص وقتی که خصومت نظارتی نسبت به صنعت کریپتو در خاک ایالات متحده همراه با احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در ماه‌های آینده در نظر گرفته شود.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید