با توجه به رکود شدید در بازار کریپتو، دولت چین به سرمایه‌گذاران رمزارز مبنی بر اینکه قیمت بیت‌ کوین به سمت صفر می‌رود، هشدار داد. در این پست به بررسی دیدگاه چین در مورد بیت کوین می پردازیم.

دیدگاه چین در مورد بیت کوین

ساوت چاینا مورنینگ (South China Morning) پست در 22 ژوئن(1 تیر) گزارش داد که آژانس خبری ملی چین اکونومیک دیلی هشداری درباره بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار صادر کرده است تا شهروندان را از استفاده از رمزارز منصرف کند.

پست های مرتبط
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی

سقوط فعلی بازار رمزارزها، انواع شرکت های فعال در این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد. صرافی رمزارزها نیز بیشتر بخوانید

مرحله دوم خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر
خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر

افرادی که قصد پرداخت برای بلیط بازی های FIFA را دارند بایستی در نظر داشته باشند که پرداخت بلیط‌ های بیشتر بخوانید

گزارش اکونومیک دیلی می‌گوید که غرب مقصر ایجاد بازاری با اهرم بالاست که پر از دستکاری و شبه فناوری است که به گفته آن‌ها یک عامل خارجی مهم است که به نوسانات بیت‌کوین کمک می‌کند.
این روزنامه می‌گوید: “بیت‌کوین چیزی بیش از یک رشته کدهای دیجیتال نیست و بازده آن عمدتاً از خرید پایین و فروش بالا به دست می‌آید.”
در آینده، زمانی که اعتماد سرمایه گذاران از بین برود یا کشورهای مستقل بیت کوین را غیرقانونی اعلام کنند، به ارزش اصلی خود باز می گردد که کاملا بی ارزش است.

دولت چین در جولای گذشته(تیر 1400) استخراج بیت کوین را ممنوع کرد و برنامه های بزرگی برای راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) به نام یوان دیجیتال چین (e-CNY) در سراسر کشور دارد. سپتامبر گذشته(شهریور 1400) تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد و صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی را از فعالیت در داخل کشور در سال 2018(1397) منع کرد.

برخلاف هشدارهای پکن، بانک انگلستان (BOE) شروع به دیدن پتانسیل صعودی ثروت در فضای کریپتو در طول یک بازار نزولی کرده است.

منبع:cointelegraph

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید