اگر فدرال رزرو در برابر چشم انداز افزایش نرخ بیکاری به افزایش نرخ های خود ادامه دهد، قیمت بیت کوین می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. در این پست به بررسی دیدگاه کتی وود و ایلان ماسک می پردازیم.

خرید و فروش ارز دیجیتال

بیت کوین (BTC) از 7 سپتامبر تا کنون با 20 درصد افزایش به حدود 22500 دلار رسیده است. اما خطرات تله گاو در درازمدت زیاد است زیرا ایلان ماسک و کتی وود زنگ خطر را در مورد بحران تورم بالقوه به صدا در می آورند.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

دیدگاه کتی وود

مدیرعامل تسلا در آخر هفته توییت کرد که افزایش عمده نرخ بهره فدرال رزرو می تواند احتمال تورم را افزایش دهد. به عبارت دیگر، ماسک پیشنهاد می کند که تقاضا برای کالاها و خدمات در ایالات متحده در برابر افزایش بیکاری کاهش می یابد.

به طور معمول، افزایش نرخ در سال جاری برای بیت کوین بد بوده است. در زمینه، دوره افزایش نرخ‌های شاخص فدرال رزرو از نزدیک به صفر در مارس 2022 به 2.25% تا 2.50% در آگوست 2022، همزمان با کاهش بیش از 50% قیمت بیت کوین همراه بوده است.

با این وجود، آخرین گزارش اداره آمار کار نشان می دهد که نرخ بیکاری از 3.5 درصد در ماه اوت به 3.7 درصد افزایش یافته است. حتی آلفابت (گوگل) هشدار داد که ممکن است به زودی به اخراج‌ کارکنان روی بیاورند تا 20 درصد کارآمدتر بمانند.

اما جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تاکید کرده است که بانک مرکزی می تواند نرخ بهره را بیشتر افزایش دهد تا تورم را به هدف مطلوب خود یعنی 2 درصد کاهش دهد.

در ماه ژوئیه، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.5 درصد بود. داده‌های تورم اوت قرار است در 13 سپتامبر منتشر شود و نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کند که با اشاره به کاهش اخیر قیمت‌های انرژی، این تورم به 8.1 درصد کاهش یابد.

این رقم هنوز با هدف تورم 2 درصدی فدرال رزرو فاصله دارد، که به گفته دیوید بلانچفلاور، عضو سابق کمیته تعیین نرخ بهره بانک انگلستان، منجر به فرود سخت خواهد شد. بنابراین، یک فدرال رزرو جنگ‌طلب می‌تواند منجر به افزایش بیکاری و رکود اقتصادی شود، مشابه آنچه ماسک درباره نرخ تورم پیش‌بینی می‌کند.

در همین راستا، کتی وود، مدیرعامل Ark Invest، که پیش بینی می کند بیت کوین تا سال 2030 به 1 میلیون دلار برسد، به آخرین داده های Manheim اشاره کرد و اشاره کرد که قیمت خودروهای دست دوم در ماه اوت 4 درصد و در سال 2022 تقریباً 50 درصد کاهش یافته است. این معیار دوباره نشان دهنده کاهش تقاضا مصرف کننده است.

بیت‌کوین می‌تواند درد رکود ناشی از تورم را احساس کند، تحلیلگر Ecoinometrics N پیشنهاد می‌کند که شرکت‌هایی که دارایی‌های نقدی دارند تا زمانی که قیمت اقتصاد به کف نرسد، انگشتان خود را در یک دارایی بی‌ثبات فرو نبرند.

او توضیح داد:

از سال 2020 تا 2021، تعداد زیادی تازه وارد در فضای دارایی‌های دیجیتال وجود دارد که تقریباً کل موجودی‌های موجود در خزانه‌ها را دو برابر کرد. و با کاهش سرعت بازار، همه چیز متوقف شد.

دیدگاه کتی وود
دیدگاه کتی وود

سرمایه گذاران خرد می توانند از استراتژی مشابهی پیروی کنند که Q.Ai یک سرویس سرمایه گذاری تحت حمایت فوربس است.

به عبارت دیگر، نرخ‌های استقراض بالاتر جریان درآمد ماهانه افراد را به سمت بازپرداخت بدهی (وام مسکن، کارت‌های اعتباری و غیره) افزایش می‌دهد و تخصیص نقدی آن‌ها را برای دارایی‌های پر ریسک‌ تر مانند بیت‌ کوین کاهش می‌دهد.

بیت کوین به 14 هزار دلار می رسد؟

فاندامنتال کلان همچنین ممکن است باعث شود تا الگوهای نزولی نزولی بیت کوین به ویژه در نمودار روزانه عمل کند.

به نظر می‌رسد بیت‌ کوین در حال شکل‌ گیری یک الگوی معکوس نزولی است که توسط یک روند قیمت U شکل (کاپ) و به دنبال آن یک روند صعودی کوتاه (دسته) تأیید می‌شود، که همگی در بالای یک سطح حمایتی مشترک به نام «گردن» هستند. “

به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، هدف سود الگوی فنجان و دسته معکوس پس از کم کردن قیمت سطح گردن با حداکثر ارتفاع فنجان اندازه گیری می شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

دیدگاه کتی وود
دیدگاه کتی وود

بنابراین، از نظر تکنیکال، قیمت بیت‌کوین در سال 2022 به پایین‌تر از 14000 دلار کاهش می‌یابد که حدود 37.5 درصد کمتر از قیمت سپتامبر است.

علاوه بر این، Filbfilb، خالق مجموعه معاملاتی DecenTrader که به طور دقیق پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین را در سال 2018 پیش‌بینی کرد، به کوین تلگراف گفت که BTC بر اساس حجم تاریخی در این سطح، می‌تواند تا 11000 دلار در اواخر امسال کاهش یابد.

او توضیح داد:

«همانطور که هست، قیمت بیت کوین به شدت با بازارهای «میراثی»، به ویژه NASDAQ که می دانیم به دلیل سیاست پولی فدرال رزرو تحت فشار زیادی قرار دارد، مرتبط است. بنابراین این بار به دلیل همبستگی بالا و نیروهای اقتصادی خارجی، «کمی متفاوت است».

منبع: کوین تلگراف

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید