یکی از سایت هایی پر سر و صدای این روزهای اینترنت Hourlyminer.com است که عده زیادی از ایرانیان به سرمایه گذاری در آن پرداخته اند. این سایت با واریز سود های بالا که به صورت ساعتی محاسبه می شود، توانسته محبوبیت بدست آورد. در این مقاله علاوه بر معرفی و آموزش نحوه سرمایه گذاری در Hourly miner، به این پرسش نیز پاسخ می دهیم که آیا این سایت کلاهبرداری است یا خیر؟ پس با اول پرداخت همراه باشید.

اگر شما در آستانه سرمایه گذاری در Hourly miner هستید، پیشنهاد می کنیم حتما ابتدا این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

معرفی سایت Hourlyminer

سایت hourlyminer یک وبسایت تازه تاسیس است که طبق آنچه در سایت بیان شده است 97 روز از شروع فعالیت آن گذشته است و به عبارتی در 11 ژوئن 2020 ایجاد شده است. این سایت ادعا می کند با کمک انرژی های تجدید پذیر (مانند انرژی خورشیدی) اقدام به استخراج ارز های دیجیتال می کند و سرمایه هایی که کاربران به این سایت وارد می کنند، به عنوان کمک به فرایند استخراج بیت کوین استفاده می شود.

اگر به صفحه “About Us” مراجعه کنید با متنی مراجعه می شوید که ترجمه آن را در ادامه برای شما قرار می دهیم :

با افزایش محبوبیت و قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، ماینر های بیشتری خواهان استخراج رمز ارز ها شند. هرچه قدر افراد ارز های دیجیتال بیشتری استخراج کنند، فرایند ماین دشوارتر می شود و هزینه استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها بیشتر می شود.

در نتیجه آن دسته از ماینر هایی که هزینه برق کمتری دارند، برنده می شوند. ماینر هایی که برق آنها ارزان است، سود بالایی دریافت می کنند. استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر این امکان را فراهم می کند تا هزینه استخراج به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند و ارز های رمزنگاری بیشتری برای سود بیشتر استخراج شوند.

مدیر این شرکت Mark Thompson است که طبق گفته سایت از سال 2009 در زمینه رمز ارز ها فعال بوده است اما هیچ اطلاعاتی از این فرد در اینترنت منتشر نشده است و پروفایلی در شبکه های اجتماعی مشخصا توسط این شخص یافت نشده است.

در این سایت اطلاعات دقیق تری از اینکه ماینر های این شرکت در کجا قرار داده شده اند، ذکر نشده است. اما Hourly miner خود را مفتخر به دریافت گواهینامه از ‘Companies House‘ می داند.

📌 Company House چیست؟

✔️ گواهی است که به شرکت ها در ازای پرداخت 15 یورو در سال داده می شود و در طی بازه یک ساله، شرکت باید حداقل یک بار هویت خود؛ آدرس خود را تایید کند. این تایید می تواند حتی در آخرین روز ماه آخر نیز انجام شود.

سرمایه گذاری در HourlyMiner

اگر قصد سرمایه گذاری در این سیستم دارید، بایستی به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و همانند تصویر زیر بر روی “Sign Up” کلیک کنید.

سایت Hourlyminer
سایت Hourlyminer

فرمی به شما نمایش داده می شود، آنرا پر کنید. تکمیل سوالات امنیتی را حتما جدی بگیرید. زمانی که پسورد خود را فراموش کرده باشید، با استفاده از این سوال می توانید اکانت خود را بازیابی کنید.

سایت Hourlyminer
سایت Hourlyminer

بعد از ورود به اکانت خود، بایستی یکی از پلن های سرمایه گذاری را انتخاب کنید. حداقل سرمایه گذاری در Hourlyminer پنج دلار است.

پلن های سرمایه گذاری

🔸 پلن تست

 • سود 1.18 درصد برای 90 ساعت ( 4 روز)
 • میزان سرمایه از 5 تا 300 دلار
 • سود زیرمجموعه گیری 3 درصد

🔸 پلن محبوب

 • سود 0.5 درصد برای 288 ساعت (12 روز)
 • میزان سرمایه 301 تا 2000 دلار
 • سود زیر مجموعه گیری 6 درصد

🔸 پلن VIP

 • سود 2.5 درصد برای48 ساعت (2 روز)
 • میزان سرمایه 2001 تا 5000 دلار
 • سود زیر مجموعه گیری 10 درصد

🔸 پلن همکار

 • سود 6 درصد برای 24 ساعت (1 روز)
 • میزان سرمایه 5001 دلار تا 100 هزار دلار
 • سود زیر مجموعه گیری 6 درصد

متد های واریز و برداشت

متد های واریز و برداشت Hourlyminer متنوع است. بیت کوین، دش کوین، پایر، پرفکت مانی، اتریوم، لایت کوین روش هایی هستند که شما می توانید با آن واریز و برداشت خود را انجام دهید. مرسوم ترین سیستم پرداخت برای واریز و برداشت hourly miner ، سیستم پایر (Payeer) است.

برداشت از حساب Hourlyminer ، خیلی سریع انجام می شود و اگر از متد پایر استفاده کنید، حساب پایر شما در همان لحظه شارژ می شود. کمترین میزان برداشت وجه برای ارز های دیجیتال 3.5 دلار و برای پایر و پرفکت مانی 0.5 دلار است.

آیا سرمایه اولیه بعد از اتمام پلن بر می گردد؟

خیر ، دارایی شما که در ابتدا واریز کرده اید به شما بر نمیگردد. شما از آن دارایی سود بدست می آورید و در انتهای پلن، هیچ پولی به عنوان سرمایه اولیه واریز نمی شود. تمام آنچه شما دریافت خواهید کرد، سودی است که برای شما بر مبنای ساعت پرداخت می شود.

سایت Hourlyminer
سایت Hourlyminer

آیا سایت Hourlyminer کلاهبرداری است؟

با توجه به سود بالایی که این شرکت به کاربران خود می دهد، این سوال برای برخی ایجاد می شود که آیا عملکرد این شرکت مورد تایید سازمان های معتبر جهانی می باشد یا خیر؟ در ادامه به این سوال به تفصیل پاسخ می دهیم.

Hourly Miner سود بسیار بالایی تا 6 درصد برای هر ساعت پرداخت می کند. اعضای این شرکت ادعا می کنند که به علت آنکه آنها سرمایه کاربران را در یک سرمایه گذاری بزرگ تر وارد می کنند، می توانند سود زیادتری به کاربران بدهند. آیا این ادعا درست است؟ حتی متخصص ترین کارشناسان بازار نمی توانند بازدهی بالایی که این پلتفرم ادعا می کند، تضمین کنند. به طور دقیق تر و واضح تر اصلا این چنین بازدهی امکان پذیر نیست. اما سوال دیگری که مطرح می شود این است که چه لزومی دارد این شرکت از پول کاربران خود برای سرمایه گذاری استفاده کند؟

تمامی شرکت های قانونی عمدتا این امکان را دارند که وام بانکی با بهره ای بسیار کمتر (یک درصد یا حتی کمتر) دریافت کنند. اگر این شرکت قانونی است، چرا از وام های با بهره پایین استفاده نمی کند تا مجبور نباشد سود بالا به کاربرانش برای هر ساعت دهد؟

حتی اگر در نظر بگیریم که آنها می خواهند به هر دلیلی به جای وام از کاربران رده های پایین پول بگیرند، نرخ بازدهی معقول ماهانه 1.5 تا 2 درصد است. چنین بازگشت غیر وافعی، از هیچ منطقی پیروی نمی کند جز اینکه به این نتیجه می رسیم چنین پیشنهادهایی (مانند HourlyMiner) بخشی از یک شرکت کلاهبرداری و پانزی هستند. که در پشت پرده هیچ فعالیت و سرمایه گذاری انجام نمی شود و تمامی یک کلاهبرداری مطلق است.

وقتی به بررسی نظرات کاربران در سایت های مختلف در خصوص این شرکت می پردازیم، فقط کاربران ایرانی عملکرد این شرکت را تایید کرده اند و موارد کمی وجود دارد که کاربران غیر ایرانی امنیت این شرکت را تضمین کنند. بار دیگر این موضوع پررنگ تر می شود که هدف Hourlyminer کلاهبرداری از ایرانیان است. بررسی وب سایت های معتبر انگلیسی نشان می دهد که این سایت اسکم است.

این نوع شرکت ها با نشان دادن سند قانونی مانند گواهی ثبت شرکت سعی در فریب دادن مردم دارند. حتی در برخی موارد از آدرس های مجازی و آدرس های مربوط به دیگران در گواهی های خود استفاده می کنند، پس اصلا گواهی ثبت شرکت ، مدرکی بر معتبر بودن این سایت نیست. علاوه بر آنکه در ابتدای متن اشاره کردیم که این سایت گواهی Company House را سند اعتبار خود می داند . این گواهی با پرداخت پول صادر می شود و هیچ مورد خاصی را از لحاظ نحوه فعالیت و درجه امنیت بررسی نمی کند.

یکی دیگر از پارامتر هایی که ما اغلب برای بررسی مخاطبین یک سایت چک می کنیم، سایت الکسا می باشد. بررسی رتبه سایت Hourlyminer نشان می دهد که این سایت بیشترین طرفدار را از کشور ونزوئلا دارد و هیچ کشور معتبر اروپایی و آمریکایی از این سایت استفاده نمی کند. متاسفانه این موضوع حقیقتی تلخ است که سایت های پانزی از کمبود اطلاعات مردمان کشور های جهان سوم سو استفاده می کنند.

سایت Hourlyminer
سایت Hourlyminer

با سخت شدن شرایط زندگی، مردم بیشتر از قبل به دنبال روش های یک شبه پولدار شدن هستند. در این میان سایت های غیر معتبر از این فرصت سو استفاده کرده و با پرداخت سودهای بالای موقتی کاربران را برای سرمایه گذاری بیشتر، وسوسه می کنند.

در پایان، لازم است صراحتا این موضوع را بیان کنیم که :

طبق بررسی های نویسنده، سایت Hourlyminer یک سایت کلاهبرداری و اسکم است و به کاربران اخطار می دهد تا از سرمایه گذاری در این شرکت پانزی جدا خودداری نمایند.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید