سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین زیر ۵۶ هزار دلار |دیدگاه تحلیلگران پس از افت قیمت زیر 56 هزار دلار

زمان مطالعه 3 دقیقه

قیمت بیت کوین یک بار دیگر به زیر 56000 دلار سقوط کرد و تحلیلگران را به بحث در مورد سناریوهای مختلف صعودی و نزولی برای اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین سوق داد. پیش از هر چیزی اگر در بازار فعلی و با توجه به عملکرد قیمت بیت کوین سردرگم‌ هستید و یا دچار ترس شده اید یک نفس عمیق بکشید و برای دیدن چشم‌انداز بلندمدت آینده قیمت بیت‌کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر کریپتو یک گام به عقب بردارید. در این خبر به بررسی سقوط قیمت بیت کوین زیر ۵۶ هزار دلار می پردازیم.

سقوط قیمت بیت کوین زیر ۵۶ هزار دلار

کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از 56000 دلار باعث افزایش نگرانی ها در میان معامله‌گران شده است. اگرچه قیمت توانست به سطوح بالا 56 هزار دلار در زمان نگارش این خبر بازگردد.

داده‌های کوین تلگراف و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که پس از شروع هفته (روز دوشنبه) با نرخ نزدیک به 60000 دلار، چندین روز خرس‌ها قیمت بیت‌کوین را تحت فشار قرار دادند و این منجر به افت مجدد قیمت بیت‌کوین به 55600 دلار شد.

 

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

تحلیلگران درباره آخرین اقدام قیمت بیت کوین و آنچه در روزهای آینده باید به آن توجه کنید چه می گویند؟

توجه به قیمت بسته شدن ماهانه

نگاهی دقیق تر به عملکرد ماهانه قیمت بیت کوین توسط تحلیلگر مستقل بازار “Rekt Capital” مورد بحث قرار گرفت . نمودار زیر که توسط این تحلیلگر منتشر شده است نشان می دهد که BTC به بازپس گیری سطح بسته شدن ماهانه مهم نزدیک به 58728 دلار نزدیک است.

طبق تحلیل Rekt Captial، پرایس اکشن برای BTC تا کنون “امیدبخش” بوده است و اکنون “واقعاً به بازپس گیری این سطح ماهانه به عنوان حمایت (سبز) نزدیک شده است”، اما تحلیل ها هشدار دادند که همچنان ممکن است نوسانات زیادی در کوتاه مدت تا بسته شدن کندل ماه نوامبر وجود داشته باشد.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

اما مهم است که توجه داشته باشید که بیت کوین هنوز هم می تواند به راحتی تا پایان ماه نوسانات و اصلاحات این گونه را ببیند. قیمت بسته شدن ماهانه چیزی است که اهمیت دارد.

به کف رسیدن قیمت بیت کوین

اطلاعاتی کخ توسط تحلیلگر و کاربر مستعار توییتر “TechDev” ارائه شد نمودارهای زیر را در مقایسه عملکرد قیمت بیت کوین در سال 2017 با بازار فعلی منتشر کرده است.

به گفته TechDev، اصلاح فعلی “از اواسط نوامبر 2017 به تکمیل شدن نزدیک می‌شود” و تنها تفاوت جزئی “شکست میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA)” است.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین

شاید به پایین اصلاح نرسیده باشیم، اما نزدیک است. همه چیزهایی که می بینم نشان می دهد که احتمال زیاد 5 تا 15 هفته آینده هم برای بیت کوین و هم برای آلت کوین ها بسیار هیجان انگیز و جالب توجه است.

اصلاح قیمت پس از روند صعودی اخیر 

سیمون پیترز (Simon Peters)، تحلیل‌گر کارگزاری ای‌ تورو (eToro) معتقد است که اصلاحات قیمتی پس از یک دوره صعودی، سالم است چرا که بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها اقدام به فروش برای سیو سود در قیمت های بالا می کنند.

Simon Peters گفت:

با در نظر گرفتن این نکته که بیت کوین و سایر رمز ارزها به اوج‌های تاریخی جدیدی رسیده اند، طبیعی است که سرمایه گذاران نسبت به ذخیره سود اقدام نمایید و این بدون شک باعث تضعیف قیمت و اصلاح می شود.

انتخاب جروم پاول (Jerome Powell) به عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا

پس از آن که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که جروم پاول (Jerome Powell) را برای 4 سال دیگر در سمت ریاست بانک مرکزی آمریکا نگه میدارد، بازار و قیمت ارزهای دیجیتال دچار افت کمی شد. پیش از این اعلامیه شایعاتی وجود داشت که بایدن احتمالا لایل براینارد (Lael Brainard) را جایگزین جروم پال خواهد کرد.

منبع: کوین تلگراف و کوین دسک

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه