استیبل کوین GHO در شبکه اتریوم

عرضه استیبل کوین GHO در شبکه اتریوم

زمان مطالعه 2 دقیقه

پروتکل آوه (Aave) استیبل کوین GHO را در شبکه اصلی اتریوم عرضه کرد. انتشار این استیبل کوین غیرمتمرکز از جمله تصمیمات دائو (DAO) در پروتکل آوه است که پس از به رای گذاشتن تصویب شده است.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

عرضه استیبل کوین GHO در شبکه اتریوم

پروتکل وام‌دهی آوه (Aave) با فعال کردن استیبل کوین غیرمتمرکز خود به نام GHO در شبکه اصلی اتریوم، وارد حوزه دلارهای دیجیتال غیرمتمرکز شده است.

این اقدام نتیجه اجرای رای حاکمیتی تایید شده توسط سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) آوه در اوایل این هفته است. استیبل کوین GHO که ابتدا در فوریه ۲۰۲۳ در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) منتشر شد، برای کاربران نسخه ۳ آوه (V3) در اتریوم در دسترس خواهد بود.

توسعه این استیبل کوین همگام با روندی است که در صنعت دیفای آغاز شده و طی آن پلتفرم‌های دیفای، استیبل کوین‌های مخصوص خود را عرضه می‌کنند. همان طور که پیش از این گزارش کردیم، کرو فایننس (Curve Finance)، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز از نظر حجم معاملات نیز استیبل کوین خود را در ماه می راه‌اندازی کرد.

استیبل کوین‌ها دارایی‌هایی هستند که برای کاهش نوسانات بازار از طریق پشتیبانی آن‌ها توسط مجموعه‌ای از دارایی‌ها (معمولا ارزهای فیات) یا سایر ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند.

نحوه عملکرد استیبل کوین GHO

GHO توسط دارایی‌های کریپتو مانند اتر (ETH) پشتیبانی می‌شود و پروتکل آوه آن را به عنوان یک وام با وثیقه مازاد صادر می‌کند. وثیقه مازاد مستلزم آن است که کاربران دارایی های کریپتو را به عنوان وثیقه واریز کنند و میزان این وثیقه بیش از ارزش مبلغی است که به عنوان وام دریافت می‌کنند.

استیبل کوین GHO بر یک سیستم قرارداد هوشمند به نام تسهیل کننده اتریوم (Ethereum Facilitator) متکی است. کاربران توسط این سیستم می‌توانند وثیقه را واریز کرده و استیبل کوین GHO را در قالب وام برداشت کنند. همچنین، تمام وثیقه‌ها در استخر شبکه اصلی اتریوم ذخیره خواهند شد.

پس از راه‌اندازی این سیستم، «تسهیل‌کنندگان (Facilitators)» – افرادی که توسط DAO تایید شده‌اند – مجاز به صدور استیبل کوین GHO خواهند بود. پلتفرم Aave V3 Ethereum به عنوان اولین تسهیل‌کننده مجاز برای صدور GHO تایید شده است.

یکی از ویژگی‌های مهم استیبل کوین GHO این است که تمام سود حاصل از وام‌ها را مستقیما به خزانه دائوی آوه (Aave DAO) هدایت می‌کند. دائوی آوه به تصمیماتی مانند دارایی‌های قابل قبول به عنوان وثیقه برای GHO و همچنین به پارامترهای ریسک رأی داده و بر آن‌ها نظارت می‌کند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی