عملکرد ضعیف بیت کوین

عملکرد ضعیف بیت کوین | بررسی عوامل سقوط بیت کوین

زمان مطالعه 2 دقیقه

تحلیلگران Glassnode به توضیح این موضوع پرداختند که چه کسانی در عملکرد ضعیف بیت کوین موثر هستند و چرا سطح 45,000 دلار، سطحی حیاتی به منظور صعود به شمار می آید.

عملکرد ضعیف بیت کوین

تحلیلگر Johannes، که تحت عنوان Ultravirtu می نویسد، در توییتر خود به مقایسه فعالیت تریدرهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی در زمینه معاملات بیت کوین در یک سال گذشته پرداخت.

عملکرد ضعیف بیت کوین

عملکرد ضعیف بیت کوین

با توجه به نوشته های او و داده های زنجیره ای Glassnode، حجم عظیم فروش که از آسیا نشأت می گیرد، یکی از اصلی ترین عاملان سیر نزولی Bitcoin می باشد.

همزمان، به نظر می رسد که انگیزه این کاتالیزور که باعث ریزش قیمت می شود، در طی زمان کمتر و کمتر می شود. در عوض، عامل مخالف این روند که توسط تریدرهای ایالات متحده و اروپا هدایت می شود، قدرت بیشتری به خود می گیرد.

همانطور که قبلاً شاهد آن بودیم، طبق گزارشاتی که در مارس (اسفند) 2021 منتشر شد، فشار فروش از جانب بازار های آسیا بیشتر از سایر نقاط بود.

سطوح مهم 45 و 42 هزار دلار

یکی دیگر از تحلیلگران Glassnode  با عنوان TXMCtrades، به بررسی رفتار هولدرهای کوتاه مدت و بلند مدت این پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال پرداخته است.

به گفته او، تازه واردان در زمینه BTC و معاملات آن اکنون در زیر آب قرار دارند.

عملکرد ضعیف بیت کوین

عملکرد ضعیف بیت کوین

هولدرهای بلند مدت به نقطه ای حیاتی رسیده اند که دارایی آنها تا 2.5 برابر افزایش یافته است. زمانی که این سطح باقی بماند، طبق تجربه های تاریخی مشابه، نشانه ای از تقاضای شدید برای BTC در کوتاه مدت می باشد.

در غیر این صورت، بهبودی بیت کوین چندین ماه زمان خواهد برد. اگر تخمین هایشان این بار درست باشد، خریداران BTC باید از سطح 45,000 دلار دفاع کنند.

همچنین، این سطح در نزدیکی نقطه 50 درصدی محدوده قیمت امسال قرار دارد. ترکیب این فاکتورها تایید می کند که نگه داشتن قیمت در بالای 45,000 هزار دلار از اهمیت ویژه ای برای تریدرها و سرمایه گذاران BTC برخوردار است.

همزمان، حرکت به زیر 42,000 دلار، کا را می تواند برای این پرچمدار کریپتو حتی دشوارتر سازد و ممکن است سقوط بیشتری را به همراه داشته باشد.

منبع: یو تودی

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه