جنگ بین اتریوم و SEC متوقف نمی شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال حاضر در تلاش است تا قدرت خود را بر صنعت کریپتو ایجاد کند. SEC ادعا می کند که تقریباً همه ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند. بنابراین، بر روی توکن‌ها و مبادلات کریپتو صلاحیت دارد. پس مراقب اتریوم باشید !

مراقب اتریوم باشید

اخیراً، گری جنسلر، رئیس SEC، فاش کرد که پس از بروز رسانی مرج اتریوم، توکن بومی این شبکه، متمرکز و یک مورد امنیتی در نظر گرفته شود. اکنون، SEC از جامعه کریپتو سود دریافت می کند زیرا ادعا می کند که ایالات متحده صلاحیت قضایی تمام اتریوم را دارد. این بدان معناست که SEC بر هر تراکنش اتریوم اختیار دارد.

لارک دیویس، یکی از اینفلوئنسرهای مهم ارزهای دیجیتال، معتقد است که این ادعا شرایط خطرناکی را ایجاد می کند.

نبرد بین SEC و اتریوم

سازمان SEC مدت‌ها تلاش کرده است که صلاحیت خود را بر دومین ارز دیجیتال بزرگ ادعا کند. پیش از این، گری جنسلر، رئیس SEC فاش کرد که بیت کوین را تنها ارز دیجیتالی می داند که یک کالا است. SEC اختیار نظارتی بر کالاها ندارد. آنها تحت صلاحیت کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC قرار دارند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

اخیرا جنسلر موضع خود را در مورد اتریوم تغییر داده و آن را یک کالا نیز نامیده است. با این حال، پس از مرج اتریوم، SEC معتقد است که بر ETH صلاحیت دارد. این ادغام مکانیسم اجماع اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر داد. جنسلر فاش کرد که ارزهای دیجیتال بسته به مدل اثبات سهام می‌توانند آزمون Supreme Court’s Howey را پشت سر بگذارند.

اکنون SEC ادعا می کند که تمام اتریوم و تراکنش های آن تحت قوانین ایالات متحده خواهد بود. SEC یک شکایت مدنی علیه ایان بالینا به دلیل عدم ثبت ارز دیجیتال به عنوان امنیت قبل از انتشار ICO ارائه کرد. در این شکایت، کمیسیون ادعا می‌کند که از آنجایی که گره‌های اعتبارسنجی اتریوم بیشتر در ایالات متحده واقع شده‌اند، صلاحیت قضایی آن بر تمام اتریوم است.

SEC عکس العمل دریافت می کند

سازمان SEC همچنان با واکنش جامعه ارزهای دیجیتال مواجه است. کمیسیون در حال حاضر به دلیل شکایت خود در برابر XRP و تصمیم خود در مورد ETF بیت کوین، انرژی زیادی را از جامعه گرفته است.

لارک دیویس، یک تأثیرگذار بزرگ ارزهای دیجیتال، معتقد است که ادعاهای SEC عجیب هستند. این کشور همچنین معتقد است که یک سابقه خطرناک ایجاد می کند. بیت کوین همچنین بیشترین ماینرها را در ایالات متحده دارد.

منبع: کوین گیپ

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید