رسانه های محلی گزارش دادند که واحد تحقیقات جرایم سایبری پلیس کلان شهر سئول روز دوشنبه اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد اختلاس احتمالی توسط یکی از کارکنان آزمایشگاه Terraform آغاز کرده است. در این خبر به بررسی مسدود سازی لونا در صرافی های کره ای می پردازیم.

مسدود سازی لونا

چوسان به نقل از یکی از مقامات آژانس پلیس متروپولیتن سئول گفت:

پست های مرتبط
تحلیل ارزهای دیجیتال 11 تیر
تحلیل ارزهای دیجیتال 11 تیر

بیت کوین (BTC) با افت 37.3 درصدی خود، بیشترین کاهش قیمت طی یک ماه از سال 2011 تاکنون را تجربه بیشتر بخوانید

بررسی nft : چرا nft محبوب نیست ؟ آیا مردم از nft متنفرند ؟
بررسی nft

درواقع NFT ها بزرگترین روند فناوری تا کنون در این دهه هستند، اما روی دیگری از سکه نیز وجود دارد. بیشتر بخوانید

“ما اطلاعاتی دریافت کردیم مبنی بر اینکه فردی مظنون به اختلاس وجوه شرکتی است که گمان می رود کارمند آزمایشگاه ترافورم باشد.”

پلیس اواسط ماه جاری گزارش هایی مبنی بر اختلاس دریافت کرده و در حال بررسی این پرونده است. به عنوان بخشی از تحقیقات، پلیس قصد دارد جزئیات تراکنش های پول نقد و رمزارزی آزمایشگاه های ترافورم و بنیاد لونا (LFG) را بررسی کند.

پلیس توضیح داد که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه وجوه اختلاس شده به حساب های بنیاد لونا واریز شده است. بنابراین، واحد جرایم سایبری از صرافی های رمزارزی بزرگ داخلی، مانند Upbit و Bithumb درخواست کرده است تا حساب های متعلق به بنیاد لونا را برای جلوگیری از برداشت وجوهی که در این صرافی های رمزارزی نگهداری می‌شوند، “فوراً” مسدود کنند.

با این حال، درخواست مسدود کردن پلیس طبق قوانین و مقررات کره یک موضوع اجباری نیست، بلکه موضوعی است که باید به طور خودسرانه توسط هر صرافی رمزارزی انجام شود. این نشریه اعلام کرد، بنابراین تأیید نشده است که آیا درخواست های مسدودسازی انجام شده است یا خیر؟

علاوه بر این، دو کوان چند روز قبل از فروپاشی لونا و UST، ترافورمز را منحل کرد. در حالی که بسیاری از اقدامات ناخوشایند مشکوک بودند، کوان ادعا کرد که فقط زمان بندی “تصادفی” بوده است. او همچنین مدعی است که شرکتش هیچ مالیاتی به دولت کره بدهکار نیست.

منبع: news.bitcoin

امتیاز 5/5 - از 8 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید