تحریم هایی که علیه کشور ایران وجود دارد، در صنایع مختلف تاثیرات منفی و البته مخربی داشته است. پی پال یکی از کمپانی هایی فعال در حوزه خدمات ارزی است که بر اساس همین تحریم های موجود، دسترسی کاربرانی که در ایران زندگی می کنند را به خدمات مالی و ارزی اش را محدود کرده است. بنابراین استفاده از پی پال در ایران ممکن نیست مگر آنکه از روش های دور زدن تحریم جهت افتتاح حساب پی پل و وریفای کردن آن استفاده شود. با این وجود، هنوز هم کار با پی پل در ایران خطرات خاص خودش را دارد. در این مقاله همراه ما باشید تا با مشکلات کار با پی پال در ایران و نحوه رفع مشکلات احتمالی آشنا شوید.

مشکلات کار با پی پال در ایران

به طور کلی پی پل یک از حساس ترین کمپانی های فعال در حوزه خدمات ارزی است. چرا که به دلیل امنیت بالایی که در اختیار کاربران قرار می دهد، برای تایید و انجام تمامی تراکنش های مالی حساسیت زیادی به خرج می دهد. به همین دلیل برخی از مشکلات استفاده از پی پال تنها مربوط به کشور ایران نبوده و در تمامی کشورها باید مراقبشان بود تا رخ ندهند.

ورود با آی پی ایران به حساب پی پل

اولین مشکل رایجی که هنگام کار با پی پال در ایران بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند، این است که با آدرس آی پی ایران وارد حساب کاربریشان می شوند. به محض این که این کمپانی متوجه آی پی ایران شود، حساب را بسته و به احتمال زیاد لیمیت می کند. این لیمیت شدن در بسیاری از موارد برای افراد گران تمام می شود چرا که دسترسی فرد به کل موجودی حسابش محدود شده و احتمالا دیگر قادر به استفاده از آن نباشد. بنابراین از فیلترشکن هایی باید برای ورود به حسابتان استفاده کنید که به اندازه کافی ایمن باشند تا در زمان اتصال شما به حسابتان دچار قطعی وصلی نشوند.

تغییر مداوم آی پی

با توجه به اینکه کاربرانی که در ایران زندگی می کنند باید از فیلترشکن جهت تغییر آی پی آدرس استفاده کنند، احتمال اینکه دچار این مشکل شوند، وجود دارد. پس زمانی که قصد ورود به حسابتان را دارید، حتما از یک کشور خاص با یک آی پی مشخص استفاده کنید. چرا که در غیر این صورت، PayPal متوجه تغییرات مداوم شما شده و باز هم حسابتان را مسدود می کند.

پی پال در ایران
پی پال در ایران

وارد کردن آدرس کشور ایران

یکی دیگر از مشکلاتی که مربوط به خطرات کار با پی پال در ایران است، وارد کردن آدرس کشور ایران هنگام خرید از سایت های خارجی و یا به طور کلی پرداخت ارزی در سایت های خارجی است. در صورتی که شما در بخش Shipping Address اسمی از ایران بیاورید، اکانت شما در کسری از ثانیه، لیمیت خواهد شد.

دریافت مبلغ از منابع نامعلوم

همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، پی پل برای تایید و انجام تراکنش های مالی از پروتکل های امنیتی خاص و زیادی استفاده می کند، تا از انجام تراکنش های مشکوک مانند پولشویی جلوگیری کند. بنابراین در صورتی که منبع وجه انتقال داده شده به حساب شما مشخص نباشد، به احتمال زیاد تراکنش را انجام نداده و باز هم اکانت را در حال Limit قرار می دهد. در این شرایط معمولا وضعیت تراکنش درخواست داده شده از سوی این کمپانی در حالت Pending Verification و یا On Hold قرار داده می شود. فراموش نکنید که شما مسئول مبالغ دریافتی هستید، بنابراین در صورتی که ارز انتقال داده شده به حساب شما مشکل داشته باشد، عواقبش به عهده خودتان است.

انجام تراکنش های مالی با مبالغ بالا

زمانی که انتقال ارز و با خرید با مبالغ بالا توسط حساب پی پل انجام می شود، دور از انتظار نیست که این سایت به نحوه فعالیت شما مشکوک شود. در این شرایط معمولا این کمپانی تراکنش شما را در حالت تعلیق نگه می دارد تا شما مدارک لازم را ارسال کرده و انجام تراکنش را تایید کنید.

بالا بودن تعداد تراکنش های انجام شده در یک روز

استفاده از پی پال در روزهای اولی که این حساب افتتاح شده است، به صورت مکرر با مبالغ مختلف یکی دیگر از اشتباهات رایجی است که بسیار از افراد مرتکب می شوند. بنابراین بهتر است تا حداقل ۱۵ روز بعد از افتتاح حسابتان تنها تراکنش هایی با تعداد محدود با حداکثر مبلغ ۲۰۰ دلار انجام دهید. تا این کمپانی را مشکوک به خود نسازید.

خدمات اول پرداخت

اول پرداخت ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین ویژه دانشجویان، برنامه نویسان، فریلنسرها و سایر کاربران ایرانی است که شامل:

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید