سایت Patreon چیست

معرفی سایت Patreon ( پاترئون )، کسب درآمد ارزی از پلتفرم ایجاد عضویت

زمان مطالعه 3 دقیقه

در سال ۲۰۱۳، نوازنده معروف یوتیوب به نام Jack Conte به دنبال راه‌ حلی بود که مشکلی که همیشه با آن مواجه بود را رفع نماید. میلیون‌ها نفر عاشق کار‌های او در یوتیوب بودند اما مشکل اینجا بود که فقط چند صد دلار به حساب بانکی او از طرفدارانش به او واریز می‌شد! در نتیجه ایده‌ای به ذهنش خطور کرد که سایتی وجود داشته باشد تا طرفداران او بتوانند بدون دردسر مبلغی را به او هدیه دهند. بسیاری از هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی فالور‌های زیادی دارند با این حال بستر مناسبی تا قبل از سایت Patreon برای کمک نقدی وجود نداشت.

سایت Patreon چیست ؟

سایت Patreon در یک پلتفرم ایجاد عضویت در آمریکا است که ابزاری برای افراد خلاق، خدمات حق عضویت دنبال‌کنندگانشان را فراهم می‌سازد. این سایت راهی را برای هنرمندان ایجاد کرده است که تجربه‌ای منحصربه فرد میان آنها و دنبال کننده‌گانشان (به اصطلاح patrons) ایجاد می‌کند.


سایت Patreon ابزارهایی را در اختیار فرد هنرمند و خلاق قرار می‌دهد که بتواند به راحتی خدمات خود را مدیریت کرده و از سمت دنبال کنندگانشان مورد حمایت روحی و مالی قرار گیرند. مدل Patreon، یک مدل برد-برد است. بدان معنی که طراحان و خلاقان به راحتی از طریق هنر و استعدادشان درآمد کسب می‌کنند و از آن طرف، دنبال کنندگان با قیمت بسیار ناچیز و یا رایگان (بر مبنای سیستم  دونیت Donate) می‌توانند آموزش ببیند و یا درخواست‌های خود را به هنرمند ارایه دهند و از طرفی مطمئن خواهند شد که مبالغ پرداختی برای کجا خرج خواهد شد (مبتنی بر سیستم سرمایه گذاری جمعی یا Crowdfunding).

طی این ۷ سالی که از راه اندازی این سایت می‌گذرد، مشکل درآمدی بسیاری از هنرمندان از طریق این سایت رفع شده است. در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰ هزار فرد خلاق و هنرمند توسط ۳ میلیون دنبال‌کننده حمایت می‌شوند و در سال ۲۰۱۹ حدود یک میلیارد دلار به هنرمندان پول انتقال داده شده است.

چه زمینه‌هایی بیشتر Patreon استفاده می‌شود؟

حوزه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند از Patreon کسب درآمد داشته باشند که مهمترین آنها شامل:

  • پادکستر‌ها
  • سازندگان ویدئو
  • نوازنده‌ها
  • انجمن‌ها
  • نویسنده‌ها و ژورنالیست‌ها
  • طراحان بازی
  • سازمان‌های غیر انتفاعی
  • مشاوره و آموزش
  • سازندگان همه چیز

کسب درآمد ارزی از سایت Patreon چطور امکان پذیر است؟

برای کسب درآمد ارزی از این سایت باید چند مرحله پیش روید:

۱- فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تویتر و … دعوت کنید که از Patreon استفاده کنند.

۲- صفحات و ردیف اعضا را نصب و مشخص کنید. هر ردیف سودی متفاوت دارد که باید برای آن، اعضا را مشخص کنید و بالا آورید و به طرفداران خود اعلام نمایید.

۳- ارتباطات خود را با اعضا حفظ کنید و یک جامعه از همان اعضا در Patron بسازید.

پس از آنکه از طرفداران خود در سایت Patreon کسب درآمد کردید، برای طراحان خارج از کشور آمریکا، نقد درآمد ارزی با پی پال انجام می‌شود. شما می‌توانید به راحتی برای استفاده از این خدمات، از مجموعه اول پرداخت کمک بگیرید.

امتیاز 4.8/5 - از 5 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !