شهر Yiwu (ایوو) شهری تجاری است با جمعیت ۱/۵ میلیون نفری در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی شانگهای در استان Zhejiang قرار دارد. این شهر ویژگی‌هایی دارد که به عنوان محبوب‌ترین شهر برای خاورمیانه‌ای‌ها محسوب می‌شود.

اقتصاد شهر Yiwu

نمایشگاه چین
مرکز خرید بین‌الملل ایوو که به صورت کشیده و با عظمت بسیار زیادی طراحی شده است.

این شهر که نوزدهمین شهر اقتصادی چین محسوب می‌شود، بزرگترین فروشنده و صادر کننده محصولات خام و کشاوری را در بر می‌گیرد. با وارد شدن چین در بازارهای آزاد و جهانی، این شهر سریعترین رشد را بین شهرهای چین به خود گرفت، اگرچه این شهر به دریا متصل نمی‌باشد، اما استان آن به دریای آزاد راه دارد و قدرتمندترین بندرگاه‌های صادرات در مجاورت این شهر قرار دارد. با توسعه زیر ساخت‌های این استان، این شهر به یکی از بزرگترین بازارهای عمده فروش کالاهای سایز کوچک مانند لوازم پلاستیکی و قطعات صنعتی را به خود اختصاص داده است. به نوعی که هر خانواده در این شهر یک کارگاه تولیدی دارند که به سرتاسر دنیا صادر می‌کنند. طی چند سال گذشته، تعداد افراد ثروتمند شهر بسیار زیاد شده است و با قدم زدن در این شهر با انواع خودرو‌ها و برج‌های لوکس مواجه می‌شوید.

آمار جالب و عجیب در مورد شهر Yiwu را ببینید:

  • این شهر دارای ۶۲ هزار فروشگاه‌های عمده فروشی است و بسیاری از مراکز خرید آن هم فقط به عمده فروشی اختصاص دارد!
  • حدود ۶۰ درصد لوازم دکوری درخت کریسمس دنیا از این شهر تهیه می‌شود!
  • حدود ۷۰ درصد محصولات بازار این شهر به خارج کشور صادر می‌شود!
  • ساعت کاری در این شهر بین ۸ تا ۱۰ شب می‌باشد!
  • تقریبا بیشتر گل‌های مصنوعی دنیا در این شهر تولید می‌شود!
  • به دلیل تنوع محصولات رنگی مختلف و پلاستیکی و عظمت عمده فروشی‌ها، خودش به تنهایی به جاذبه توریستی تبدیل شده است. یکی از جذابترین بازار‌های این شهر، Yiwu International Trade City است که از عظمت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

تنوع غذای خاورمیانه‌ای در شهر Yiwu

شهر Yiwu غذا

این شهر که بازرگانان مختلف دنیا از جمله بازرگانان خاورمیانه‌ای را به خود جلب کرده است، باعث شده که رستوران‌های لبنانی، افغانی، ترکی و … به تعداد زیاد افتتاح شود و حتی فروشگاه‌ها غذاهای حلال گوشت را در بازار خود عرضه می‌کنند.

از طرفی این استان به اقیانوس راه‌ دارد و رستوران‌های غذاهای دریایی به فور یافت می‌شود. به دلیل حجم زیاد مشتری‌های خاورمیانه‌ای، این رستوران‌ها، ماهی‌ها را با ادویه‌های هندی مطابق با سلیقه خاورمیانه‌ای‌ها پخت می‌کنند. جالب است بدانید که به دلیل سکونت تعداد زیاد خاورمیانه‌ای‌ها، مساجد و نانوایی‌های مختلفی در این شهر باز شده است و به طور معمول مسلمانان در این شهر با مشکل جدی مواجه نخواهند شد.

جنبه‌های گردشگری در شهر ایوو

شهر Yiwu هتل

پست های مرتبط
اخذ ویزای آذربایجان، آسان و ارزان

چرا آذربایجان مقصد خوبی است اگر اهل گردشگری و سفر باشید قطعا کشور آذربایجان به عنوان یک گزینه ی عالی بیشتر بخوانید

مجمع عمومی اقتصاد ،نام 12 کشور با سواد دنیا را منتشر کرد
مجمع

مقدمه برای هرکس می تواند جالب و قابل توجه باشد که با سوادترین مردم دنیا در کدام کشورها زندگی می بیشتر بخوانید

از چندین جنبه گردشگران خارجی به این شهر مسافرت می‌کنند. مهم‌ترین آن جنبه‌های تجاری آن است. فروشگاه‌های عظیم، بخش مهم گردشگری و تجارت را تشکیل می‌دهد. مرکز نمایشگاههای بین المللی شهر ایوو یکی از فعالترین مراکز برگزاری نمایشگاه در این منطقه به شمار می‌رود و رویدادهای تجاری بزرگی را در این شهر مدیریت و اجرا می‌کند که یکی از رویدادهای مهم نمایشگاه بین المللی کالاهای مصرفی چین است (China Yiwu International Commodities Fair) و در مدت برگزاری خود، تجار و بازرگانان خارجی و داخلی را به طرف خود می‌کشاند.

میانگین دما در این شهر ۱۷ درجه سانتیگراد است و گرمترین ماه سال جولای با ۲۹ درجه و سردترین ماه آن ژانویه با ۴ درجه و در اکثر اوقات گرم و مرطوب است. اطراف شهر جنگل‌های زیبا به همراه دریاچه‌های دیدنی بسیار زیادی وجود دارد و یکی از زیباترین استان‌های چین به شمار می‌رود. با این حال آثار باستانی در این شهر ناچیز است و برای دیدن فرهنگ باستانی چین، چه از نظر پوشش و چه از نظر ساختمان گزینه‌ مناسبی نیست و شهر و مردم آن کاملا شکل مدرنیته و امروزی را به خود گرفته است.

در صورتی که قصد تجارت با چین را دارید یا می‌خواهید از فروشگاه‌های آنلاین شهر Yiwu خرید کنید، می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید. همچنین مجموعه اول پرداخت خدمات پرداخت هزینه رزرو بلیط هواپیما و هتل را هم به انجام می‌رساند.

 

امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید