یکی از دلایلی که جستجو در گوگل ترجیح داده می شود، کیفیت نتایجی است که ارائه می دهد. متأسفانه، علی ‌رغم تلاش ‌هایی که گوگل برای اطمینان از نمایش نتایج با کیفیت بالا به کاربران انجام می‌ دهد، چندین ناکامی قابل توجه در این پلتفرم وجود دارد. در این مقاله به معرفی 3 روش مهم برای بهبود نتایج جستجوی گوگل می پردازیم.

خرید با پی پال

بهبود نتایج جستجوی گوگل

یکی از این موارد نا امید کننده، دقت اطلاعات در Featured Snippets و منبع اطلاعاتی است که در صفحات نتایج خود نشان می دهد. گوگل اکنون در تلاش است تا این مشکل را با مجموعه ای از پیشرفت ها در صفحات نتایج جستجوی خود برطرف کند. در این مقاله نحوه ی تلاش این شرکت برای مقابله با این مشکل برای شما آمده است.

خرید با ویزا و مستر

پست های مرتبط
مهمترین قوانین سئو و آشنایی با آن ها
قوانین سئو

موتورهای جست‌وجو منابع بسیار مهم ترافیک و مشتریان هر وبسایتی هستند، به همین دلیل بهینه‌سازی وبسایت اهمیت بسیاری دارد. بهینه بیشتر بخوانید

MOZ ماز (موز) چیست؟ آشنایی با ابزار سئو
MOZ ماز

برای موفقیت یک استارت اپ که به تازگی راه اندازی شده است، تبلیغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از بیشتر بخوانید

کمک به شما در یافتن اطلاعات با کیفیت بالا

در میان چندین پیشرفت جدید در کسب و کار جستجوی خود به عنوان یک کل، گوگل در وبلاگ خود، کلمه کلیدی، اعلام کرد که در حال بهبود برخی از ویژگی های نتایج جستجوی موجود خود برای کمک به کاربران برای یافتن اطلاعات با کیفیت بالا است. این ویژگی ها عبارتند از:

  1. بهبود قطعه های ویژه

بهبود نتایج جستجوی گوگل
بهبود نتایج جستجوی گوگل

گاهی اوقات، زمانی که جستجوی گوگل را انجام می دهید، گوگل بخشی از اطلاعات را می گیرد که مستقیماً به درخواست شما پاسخ می دهد و آن را در یک کادر توصیفی در بالای صفحه نتیجه جستجو قرار می دهد. این کادر توصیفی که Featured Snippets نام دارد، با استخراج و برجسته کردن اطلاعات مرتبط با درخواست کاربران، زمان زیادی را برای کاربران جستجوی Google صرفه ‌جویی می ‌کند.

متأسفانه، این سرویس با وجود همه نکات خوبی که انجام می دهد، کامل نیست.

هنگامی که پاسخ به یک پرسش در بالای صفحه برجسته می شود، گاهی اوقات افراد برای یافتن زمینه بیشتر در مورد اطلاعات برجسته شده کلیک نمی کنند.

همچنین، با توجه به اینکه گوگل یک شخصیت معتبر در نظر گرفته می شود، هر اطلاعاتی را که برجسته می کند، خواه دقیق باشد یا نه، توسط افرادی که به دنبال اطلاعات هستند، به عنوان واقعیت در نظر گرفته می شود.

اگر مرتباً از اطلاعات Featured Snippets استفاده کرده باشید، احتمالاً متوجه خواهید شد که چند بار بوده است که اطلاعات صحیح نبوده است.

امیدواریم که بیشتر چنین نادرستی هایی بر طرف شود و این چنین اشتباهات در گذشته بماند.

برای اطمینان از اینکه اطلاعاتی که برجسته می ‌کند تا حد امکان دقیق هستند، گوگل می ‌گوید که مدل یکپارچه چند وظیفه‌ای (MUM) را معرفی کرده است، مدلی جدید برای انتخاب اطلاعاتی که در قطعه‌ های ویژه برجسته شود. در هسته این مدل راهی برای تعیین اینکه اطلاعات مورد استفاده در یک قطعه ویژه، توافقی است که توسط چندین منبع با کیفیت بالا پشتیبانی می شود، وجود دارد.

به این ترتیب، هر قطعه اطلاعاتی که در یک قطعه ویژه می بینید، به احتمال زیاد دقیق ترین پاسخ به یک پرس و جو در این پلتفرم است.

  1. بهبود “درباره این نتیجه”

درباره این نتیجه یک ویژگی در صفحات نتایج Google است که زمینه بیشتری را در مورد نتایجی که هنگام انجام جستجوی Google ظاهر می شوند، ارائه می دهد. با ضربه زدن بر روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای یک مورد نتیجه جستجو، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد وب سایتی که منبع آن اطلاعات است جستجو کنید.

Google می‌گوید برای ارائه زمینه‌ های بیشتر در مورد نتایج و منبع موارد نتیجه، اطلاعات دیگری مانند میزان انتشار گسترده یک منبع، مالکیت منبع اطلاعات، بررسی ‌های آنلاین درباره منبع، یا اینکه آیا اطلاعات کافی دارد یا خیر، معرفی می‌کند.

هدف از این کار، دادن اطلاعات بیشتر به کاربران جستجوی Google برای ارزیابی مستقل منبع و ماهیت اطلاعاتی است که می ‌بینند. این به این دلیل است که انواعی از نتایج جستجوی گوگل وجود دارد که نباید کورکورانه به آنها اعتماد کنید، حتی اگر از منابع معتبری آمده باشند.

  1. گسترش مشاوره های محتوا

بهبود نتایج جستجوی گوگل
بهبود نتایج جستجوی گوگل

گوگل سعی می ‌کند اطمینان حاصل کند که نتایجی که برای جستجو ها نشان می ‌دهد، اطلاعات اجماع با کیفیت بالا از چندین منبع معتبر است. متأسفانه، گاهی اوقات، هنگامی که رویدادی رخ می دهد، اطلاعات مربوط به آن بسیار سریعتر از آن چیزی است که Google می تواند ردیابی و صحت آن را تأیید کند.

در حالی که گوگل همچنان نتایج را برای پرسش‌ های مربوط به یک موضوع در حال تحول نشان می ‌دهد، اکنون توصیه ‌های محتوایی خود را گسترش می ‌دهد تا زمانی که به کیفیت کلی نتایج موجود اطمینان ندارند، به جستجوگران اطلاع دهد.

به عنوان مثال، اگر خبری در مورد رویدادی وجود داشته باشد که در کاخ سفید رخ داده است، اگر منابع نتیجه موجود در مورد آن موضوع به اندازه کافی معتبر نباشند، ممکن است Google توصیه هایی را برای “بررسی مجدد” برای اطلاعات بیشتر در مورد موضوع به شما ارائه دهد.

مهارت های جست و جو در گوگل، را بهبود بخشید

ابزار های زیادی در اختیار شما وجود دارد تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که از صفحات نتایج Google دریافت می کنید با کیفیت بالا و تا حد امکان دقیق هستند.

در حالی که گوگل بیشترین تلاش را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که اطلاعات ارائه شده در مورد موضوع به بهترین شکل ممکن است، اما در نهایت این شما هستید که از ویژگی های موجود برای به دست آوردن بهترین نتایج جستجوی Google استفاده می کنید.

منبع : makeuseof

امتیاز 5/5 - از 3 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید