به دنبال ترجمه یک وب سایت خاص هستید؟ به جای چسباندن محتوا در Google Translate، اجازه دهید پلتفرم کار را برای شما انجام دهد. در اینجا چگونه است.

با Google Translate می توانید وب را به هر زبانی مرور کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید مقاله‌ای را از یک صفحه وب آلمانی بخوانید، می‌توانید مترجم گوگل را وصل کنید و تمام محتوا را به انگلیسی یا هر زبان دیگری ترجمه کنید.

هنگامی که زبانی را انتخاب می کنید که می خواهید یک وب سایت خاص را با آن ببینید، Google Translate به طور خودکار تمام صفحاتی را که در آن سایت بازدید می کنید ترجمه می کند. در اینجا نحوه انجام این کار در مرورگرهای دسکتاپ و موبایل آورده شده است.

نحوه ترجمه وب سایت های خاص با استفاده از مترجم گوگل

این فرآیند در هر دو مرورگر دسکتاپ و موبایل یکسان است. برای کارکرد آن نیازی به نصب افزونه های اضافی روی مرورگر خود نخواهید داشت. برای ترجمه یک وب سایت، مرورگر خود را راه اندازی کنید یا یک تب جدید باز کنید، از Google Translate در نوار URL خود بازدید کنید و این مراحل را دنبال کنید:

1.تب Websites را انتخاب کنید.

2.زبانی را برای ترجمه در لیست زبان کشویی سمت چپ انتخاب کنید.

3.تشخیص زبان را انتخاب کنید تا به Google Translate اجازه دهید به طور خودکار زبان مورد استفاده در وب سایتی را که می خواهید بازدید کنید شناسایی کند.

4. در لیست زبان‌های کشویی سمت راست، زبانی را که می‌خواهید وب‌سایت به آن ترجمه شود، انتخاب کنید.

5.آدرس اینترنتی را در قسمت Website تایپ کنید و روی Enter کلیک کنید.

6. وب‌سایت در یک تب جدید بارگیری می‌شود و چند ثانیه طول می‌کشد تا به زبانی که انتخاب کرده‌اید جابجا شود.

7.Google Translate به طور خودکار هر صفحه ای را که در وب سایت بازدید می کنید در همان جلسه ترجمه می کند.

اگر بخواهید به زبان دیگری جابجا شوید یا به زبان اصلی وب سایت برگردید، Google Translate در بالای صفحه وب شما پین می شود. اگر می‌خواهید حین مرور وب‌سایت، حواس‌پرتی کمتری داشته باشید، می‌توانید آن را کوچک کنید و آن را به عنوان یک دکمه شناور داشته باشید.

نحوه غیرفعال کردن Google Translate برای وب سایت های خاص

اگر دیگر به ویژگی ترجمه نیاز ندارید، می توانید تب Google Translate و تب وب سایت خود را ببندید. با این حال، اگر می‌خواهید مترجم گوگل را بدون بستن صفحه وب خود حذف کنید:

1. روی آیکوند سه نقطه در نوار وظیفه Google Translate کلیک کنید.

2. روی Go to Original URL کلیک کنید و وب سایت در یک تب جدید به شکل و زبان اصلی خود باز می شود.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

آموزش طراحی در Blender | مدل های سه بعدی در Blender
طراحی در Blender

نمی دانید از کجا طراحی در Blender شروع کنید؟ این مدل های سه بعدی ساده را امتحان کنید تا روند بیشتر بخوانید

بیشتر زبان ها را با مترجم گوگل بخوانید

Google Translate ارتباط در اینترنت و دنیای واقعی را آسان‌تر می‌کند. شما می توانید از این ابزار زبان قدرتمند برای بازدید از وب سایت ها از هر کشوری در جهان استفاده کنید و همچنان بتوانید پیام را دریافت کنید.

همچنین اگر در حال یادگیری زبان جدیدی هستید و دوست دارید بدانید که چگونه در دنیای عملی از آن استفاده می شود، Google Translate می تواند مفید باشد. علاوه بر Google Translate، می‌توانید از ابزارهای ترجمه آینده مانند ChatGPT نیز استفاده کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید