هوش مصنوعی MuiscLM برای موسیقی

هوش مصنوعی MuiscLM برای موسیقی

زمان مطالعه < 1 دقیقه

هوش مصنوعی این‌روزها تقریباُ همه‌جا وجود دارد و اکنون به‌نظر می‌رسد موسیقی مرز بعدی خواهد بود. در این مطلب به معرفی هوش مصنوعی MuiscLM برای موسیقی می پردازیم.

هوش مصنوعی MuiscLM برای موسیقی

کریستین ییم مدیر محصول آزمایشگاه‌ها و هما مانیکاواساگام مدیر تحقیقات گوگل اعلام کردند ثبت‌نام برای MusicLM آغاز شده است. این برنامه درحال حاضر به‌طور آزمایشی ارائه می‌شود و پیام‌های متنی کابران را به موسیقی تبدیل می‌کند. به‌عنوان مثال اگر تایپ کنید Soulful Jazz for a dinner party، دقیقاً موزیکی با همین سبک می‌سازد.
MusicLM ازنظر روش کارکرد، تفاوت زیادی با چت‌بات گوگل Bard یا بینگ مایکروسافت ندارد؛ شما متنی را وارد می‌کنید و هوش مصنوعی براساس آن، نتیجه را ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی MuiscLM برای موسیقی

هوش مصنوعی MuiscLM برای موسیقی

هوش مصنوعی MusicLM پیام‌های متنی را دریافت کرده و دو نسخه از یک آهنگ را ارائه می‌دهد. کاربران سپس می‌توانند به هردو آهنگ گوش دهند و به نسخه‌ای که بهترین صدا را دارد، امتیاز بدهند. طبق گزارش‌ها، این روش به مدل هوش مصنوعی کمک می‌کند تا قابلیت‌های تولید موسیقی خود را بهبود دهد.

مثل سایر کاربردهای هوش مصنوعی، این نگرانی‌ها وجود دارد که MusicLM به‌عنوان ابزاری برای آسیب‌رساندن به هنرمندان مورداستفاده قرار گیرد. به‌هر حال، گوگل ادعا می‌کند با همکاری نوازندگان و میزبانی کارگاه‌ها سعی دارد از فناوری مذکور برای تقویت خلاقیت هنرمندان بهره ببرد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت