ویزای شینگن وافزایش هزینه دریافت از ژانویه ۲۰۲۰

زمان مطالعه 3 دقیقه

مسافرانی که نیاز به ویزای شینگن دارند باید از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ هزینه‌ی بیشتری را جهت سفر به اروپا پرداخت نمایند. این تغییرات پس از اجلاس چند روز گذشته‌­ی اتحادیه اروپا وضع گردید و قرار شد از سال 2020 به مرحله­‌ی اجرا درآید. با توجه به این اطلاعیه در زمان اجرای مقررات، هزینه‌­ی ویزای شینگن به میزان 33.3 درصد افزایش خواهد یافت و هر سه سال یک بار این میزان هزینه­ بررسی خواهد شد. قیمت فعلی برای گرفتن ویزای شینگن 60 یورو می­باشد که با 33.3 درصد افزایش قیمت، به میزان80 یورو تغییر خواهد کرد. در ادامه با اول پرداخت همراه باشید تا با مفهوم ویزای شینگن، افزایش هزینه دریافت ویزا و کشورهایی که به راحتی قادر به صدور ویزای شینگن می­‌باشند، آشنا شوید.

واژه ی شینگن به چه معناست؟

26 کشور اروپایی مرزهای داخلی خود را برای جنبشی آزاد و بدون محدودیت و هماهنگ با قوانین مشترک جهت کنترل مرزهای خارجی و مبارزه با جنایات، با تقویت سیستم قضایی مشترک و همکاری پلیس از میان برداشته­‌ا‌ند. این منطقه که به نام منطقه­‌ی شینگن نیز شناخته می­‌شود. شامل بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا به غیر از انگلستان، ایرلند، بلغارستان، کرواسی، رومانی و قبرس است.

ویزای شینگن

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت است که به دارندگان آن اجازه می­‌دهد تا به هر نقطه‌­ای از منطقه­‌ی شینگن تا 90 روز برای گردشگری یا اهداف کاری سفر کنند. با این حال، اگر قصد تحصیل، کار یا زندگی در یکی از کشورهای عضو شینگن را برای بیش از 90 روز داشته باشید. باید برای اخذ ویزای ملی این کشور اروپایی درخواست بدهید.

پست های مرتبط
اخذ ویزای آذربایجان، آسان و ارزان

چرا آذربایجان مقصد خوبی است اگر اهل گردشگری و سفر باشید قطعا کشور آذربایجان به عنوان یک گزینه ی عالی بیشتر بخوانید

مجمع عمومی اقتصاد ،نام 12 کشور با سواد دنیا را منتشر کرد
مجمع

مقدمه برای هرکس می تواند جالب و قابل توجه باشد که با سوادترین مردم دنیا در کدام کشورها زندگی می بیشتر بخوانید

ویزای هند را بدون مراجعه به سفارت و در چند مرحله ی ساده دریافت نمایید

بدون شک هند یک مقصد توریستی جذاب برای هر گردشگری می باشد. کشوری جذاب با فرهنگ غنی وآثار باستانی شگفت بیشتر بخوانید

قانون افزایش هزینه دریافت ویزای شینگن

قانون افزایش هزینه­‌ی دریافت ویزا در تاریخ jun 6 امسال به تصویب رسیده و در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر شده است. قانون دریافت ویزای شنگن شش ماه دیگر و با متقاضیان کشورهای جهان سوم آغاز می­‌شود. این قوانین اجازه می­‌دهد تا درخواست متقاضیان حداکثر 6ماه و حداقل 15 روز قبل از سفر ارسال گردند. تا پیش از این قانون، حداکثر زمان ارسال درخواست 3ماه بوده است.

یکی دیگر از قسمت­‌های مهم این اطلاعیه به صدور ویزای آسان‌­تر از طریق مکانیزمی جدید و با همکاری کشورهای ثالث اشاره دارد. از طریق این مکانیسم، کشورهای ثالث به طور مداوم در مورد همکاری در زمینه­‌ی پذیرش مجدد، بررسی خواهند شد.

ویزای شینگن

ساده‌­ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن

در ادامه با کشورهای با بالاترین نرخ صدور ویزای شینگن در سال 2018 آشنا شوید:

ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی ساده‌­ترین کشور جهت دریافت ویزای شنگن است. تنها 1.3 درصد از درخواست­‌هایی که به آن شده­، رد شده است. در کل، 98.7٪ از متقاضیان برای اخذ ویزای شنگن به لیتوانی پاسخی مثبت نسبت به درخواست خود دریافت کرده‌­اند. علاوه بر آن این کشور در مدت زمان کوتاه‌­تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه نیاز به زمان جهت صدور ویزای شینگن دارد.

استونی

استونی نیز با صدور 98.4 درصد پاسخ مثبت به ویزای شینگن، یکی دیگر از ساده‌­ترین کشورها جهت دریافت ویزای شنگن است. از این رو تنها 1.6 درصد از درخواست‌­های ارائه شده به سفارت‌های این کشور، رد می‌شوند.

فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای اروپای شمالی است. با وجود تعداد زیادی درخواست سالانه برای دریافت ویزای شنگن از این کشور، تنها 1.7 درصد از آن­‌ها با شکست مواجه شده‌­اند. از این رو در صورت درخواست به سفارت فنلاند شانس زیادی برای دریافت ویزای شینگن نیز خواهید داشت.

ایسلند

ایسلند نیز با کمترین درخواست ویزا در سال 2018، تنها 1.7 درصد از آن­‌ها را رد کرده، با این حال ایسلند کنسولگری­‌های زیادی ندارد. از این رو در صورت شلوغ بودن نیاز به زمان زیادی جهت قرار ملاقات می‌­باشد.

ویزای شینگن لتونی

لتونی یکی دیگر از کشورهای منطقه بالتیک است که برای دریافت ویزا ایده‌­آل است. در سال 2018، حدود 97.9 درصد از درخواست‌­ها برای دریافت ویزای شینگن از سفارت­‌های آن با پاسخ مثبت رو به رو شده‌­اند. از این رو تنها 2.1 درصد از درخواست‌­ها شانس دریافت ویزا از این کشور را نداشته است.

لهستان

جمهوری لهستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. در سال 2018، در حدود 97 درصد شانس موفقیت برای دریافت ویزا داشته است. از این رو تنها 3 درصد از درخواست­‌های ارائه شده به کنسولگری لهستان با شکست مواجه شده‌اند.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کشورهای کوچک اروپایی است که در همسایگی آلمان، بلژیک و فرانسه قرار دارد. این کشور همچنین با میزان 3.7 درصد از نرخ رد پذیرش درخواست­‌های ویزا در لیست ساده‌­ترین کشورهای صدور ویزای شینگن قرار گرفته است.

امتیاز 5/5 - از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *