ویزای O-1 آمریکا

ویزای O-1 آمریکا چیست و آشنایی با شرایط اخذ این ویزا

زمان مطالعه 2 دقیقه

شما برای سفر به کشورهای دیگر، چه مهاجرتی باشد و چه غیر مهاجرتی نیاز به تهیه ویزا دارید به اشتثنای برخی از کشورها مانند چین که امکان سفر بدون ویزا به آن کشور وجود دارد. برای سفر به ایالات متحده آمریکا بسته به اینکه با چه هدفی قصد سفر کرده اید، باید ویزای مربوط به آن را تهیه کنید. به طور مثال ویزای L-1، ویزای K-1، ویزای J-1 و … انواع ویزاهایی هستند که برای سفر به آمریکا باید داشته باشید. از انواع ویزا برای سفر به ایالات متحده، ویزای O-1 آمریکا است. در این مقاله تا پایان با همراه شوید تا در مورد این نوع ویزا مطالب جالب برای شما بیان کنیم.

ویزای O-1 آمریکا چه نوع ویزایی است؟

اگر شرکتی که شما در ایالات متحده در آن کار می کنید، نیاز به نیرو داشته باشد، نیرویی که از تخصص کافی برخوردار باشد تا به ایالات متحده برود و در این کشور مشغول به کار شود، باید برای این نیروی متخصص O-1 تهیه کنید.

ویزای O-1 به این منظور طراحی شده است که این امکان را فراهم می کند که افراد خارجی که دارای سطح بالایی از هنر، علوم مختلف، ورزش تحصیلات، کسب و کار و … می‌باشند می‌توانند به ایالات متحده بیایند و در این کشور برای مدت زمان سه سال به کار و فعالیت بپردازند.

انواع ویزای O-1 آمریکا کدام است؟

ویزای O-1 آمریکا برای افرادی است که به طور ملی یا بین المللی شناخته شده‌اند و یا دارای توانایی‌های خارق العاده‌ای در زمینه‌ی علوم مهندسی، تحصیلات عالی، هنر، ورزش و یا ایجاد تصاویر متحرک می‌باشند. O-1 همچنین برای افراد در کسب و کارهای مختلف در زمینه‌هایی که گفته شد، ورزش، علوم مختلف و … مناسب میباشد.

شرایط دریافت ویزای O-1 آمریکا چیست؟

متقاضی ویزای O-1 ، برای اینکه واجد شرایط دریافت این ویزا شود باید بتواند ثابت کند که در سطح ملی یا بین المللی از او تقدیر شده است و موفق به دریافت افتخارات در سطح بین المللی شده است و به دنبال دریافت مجوز برای کار در زمینه‌ی مهارت خود در ایالات متحده باشد.

ویزای O-1 آمریکا
ویزای O-1 آمریکا

فرایند دریافت ویزای O-1 آمریکا

برای دریافت O-1 ، کارفرما باید فرم I-129 را به همراه یک نظرسنجی مشاوره‌ی کتبی که مرتبط با حرفه‌ی فرد متقاضی می‌باشد را تهیه کند. به طور مثال فردی که در زمینه‌ی ایجاد انیمیشن و تصاویر متحرک مهارت کافی دارد باید به همراه فرم گفته شده برگه‌ی نظرسنجی مشاوره از سازمان مدیریت این صنف را نیر داشته باشد.

ویزای O-1 آمریکا دارای چه مزایایی می باشد؟

در این بخش از مقاله از مزیت‌های این نوع ویزا برای شما عزیزان خواهیم گفت، پس همچنان با ما همراه باشید.

  • اولین مزیتی که ویزای O-1 دارد این است که دارای هیچ سهمیه‌ی سالانه‌ای نیست و متقاضیان واجد شرایط به هر تعداد باشند، می‌توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.
  • دومین مزیت آن این است که ویزای O-1 آمریکا قابل تمدید است و این تمدیدها می‌تواند به طور نامحدود انجام شود چرا که دارنده‌ی این ویزا حالت غیرمهاجرتی خود را همواره حفظ کرده و می‌تواند اثبات کند که برای مدت زمان طولانی برای تکمیل فرایند کاری خود در ایالات متحده ماندگار شده است.

این دو مزیت از مهم‌ترین مزایای O-1 می‌باشد که آن را ازدیگر ویزاها متمایز کرده است.

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

2 دیدگاه

  1. Mahnaz گفت:

    مهناز آلفته هستم و نقاش نگارگرم چگونه میتوانم ویزای o1 را کسب کنم نمیدانم چگونه میشود کارفرما برای خود پیدا کنم لطفا راهنماییم کنید

    1. فرید امیری گفت:

      با توجه با قوانین و سخت گیری ها در دوران ریاست جمهوری آقای ترامپ ، چنین ویزایی فعلا با مشکلاتی مواجه است. پیشنهاد می کنم مقالات فریلنسری سایت ما را مطالعه کنید و از از داخل ایران با شرکت های خارجی همکاری کنید و درآمد دلاری کسب کنید تا زمانی که شرایط ویزا آسانتر شود

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT