پرداخت هزینه خوابگاه با ویزا و مستر

پرداخت هزینه خوابگاه با ویزا و مستر

زمان مطالعه 3 دقیقه

برای خیلی از دانشجویان، تحصیل در خارج از کشور همیشه یک رویا بوده است. هرساله، میلیون‌ها دانشجو و دانش‌آموز در حال تحصیل مشتاق هستند که مقاطع بعدی تحصیلی خود را در خارج از کشور بگذرانند و خود را در مرحله دیگری از تحصیلات حرفه‌ای قرار دهند. همچنین دانشجویان می‌توانند زندگی در یک محیط و فرهنگ متفاوت با کشور خودشان را تجربه کنند. بااین‌حال یکی از چالش‌های جدی در این مسیر پیدا کردن خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور و برای ایرانیان پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در خارج است. در این پست به بررسی پرداخت هزینه خوابگاه با ویزا و مستر می پردازیم.

خرید با ویزا و مستر کارت

پرداخت هزینه خوابگاه با ویزا و مستر

زندگی در خارج از کشور و مهم‌تر از همه دور بودن از خانواده یک تجربه کاملا جدید است. البته ناگفته نماند که به‌عنوان یک فرصت بسیار عالی برای رشد دانشجو به‌عنوان یک فرد تحصیل کرده شناخته شده است. دانشجویان با تحصیل در خارج از کشور می‌توانند زبان‌های جدید بیاموزند، دوستان و ارتباطات جدیدی پیدا کنند و در نهایت بافرهنگ‌های منحصربه‌فردی روبه‌رو شوند که می‌تواند برای مدت طولانی همراه با دانشجو بماند. البته لازم به ذکر است که برای استفاده بهتر از این تجربه، دانشجو به یک محل اقامت امن و شاد نیاز دارد تا بتواند در یک کشور خارجی آن را (خانه) صدا بزند. ازاین‌رو، پس از اخذ پذیرش در برنامه تحصیلی انتخابی خود، گام مهم بعدی، پیدا کردن یک خانه دانشجویی مناسب خواهد بود. مطمئن باشید که پیدا کردن یک مکان مناسب برای اقامت در یک کشور بیگانه چندان هم مشکل نیست!

خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور می‌تواند یک تجربه بامعنی از زندگی در خارج از کشور را ارائه دهد. البته تمام دانشگاه‌های خارجی این گزینه را برای اقامت دانشجویان ارائه نمی‌دهند. خوابگاه‌ها انواع مختلفی دارند. در برخی از موارد این امکان وجود دارد که شما یک اتاق خصوصی با یک حمام اختصاصی دریافت کنید و یا ممکن است که در یک سوئیت با فرد دیگری اسکان داده شوید. به‌طورکلی در این محیط‌ها، مناطق مشترکی مانند فضاهای مطالعه و یا آشپزخانه وجود خواهد داشت که دانشجویان در آن‌ها تجمع خواهند داشت. بااین‌حال، گاهی اتاق‌های خوابگاه با قیمت‌های بالایی ارائه می‌شوند. بااین‌حال می‌توان بیان کرد که اقامت در خوابگاه‌ها دارای یک‌سری مزایا و یکسری معایب است.

نکات پیرامون اجاره خوابگاه دانشجویی در خارج

در خیلی از دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها می‌تواند به صورت چند نفره و یا انفرادی اجاره شود. هم‌چنین ممکن است بعضی از خوابگاه‌ها امکانات اجاره‌ای متفاوتی برای متاهل‌ها و مجردها در نظر بگیرند. قیمت خوابگاه‌ها در خارج نیز باتوجه به این که چه امکاناتی را ارائه می‌دهند متفاوت است. بعضی از این امکانات غذا، امکانات ورزشی، کتابخانه، سایت کامپیوتر و … است که خوابگاه‌ها با توجه به دارا بودن و یا نبودن این امکانات قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت.

هاستل‌ها و یا اتاق‌های اجاره‌ای هم از جمله انتخاب‌هایی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. این اتاق‌ها به صورت جمعی و یا انفرادی اجاره داده می‌شوند و به طور معمول آشپزخانه و سرویس‌ها مشترک هستند. معمولا پیدا کردن خوابگاه از طریق قسمت Housing در سایت دانشگاه‌ها، سایت‌های واسطه‌ای مثل سایت Airbnb یا سایت Nestpick و یا مراجعه به سایت مختص به خوابگاه یک دانشگاه صورت می‌گیرد. در بعضی از کشورها، دانشگاه‌ها خانه‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که در آنجا دانشجو یکی از اتاق‌های یک خانه که متعلق به خانواده‌ای است را اجاره می‌کند و با این خانواده زندگی می‌کند. این نوع خانه‌ها از نظر هزینه گزینه مناسبی هستند.

در هر صورت برای پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور نیاز به کارت اعتباری یا حساب بین‌المللی دارید. اگر این نوع کارت‌ها و حساب‌ها را ندارید، نگران نباشید.

قیمت خوابگاه دانشجویی در خارج چقدر است؟

برای خیلی از دانشجویانی که تمایل دارند تا در خارج از کشور به تحصیل خود ادامه دهند و قصد دارند تا به اجاره خوابگاه بپردازند، سوالی که به وجود می‌آید، این است که هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی چقدر است؟ در این باره بهتر است که بدانید اجاره خوابگاه‌ها متفاوت است و هزینه اجاره یک خوابگاه به مواردی از جمله کشور و امکانات آن خوابگاه بستگی دارد. یکی دیگر از مواردی که بر هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی تاثیر دارد، موقعیت مکانی آن و نزدیک و دور بودن آن به مرکز شهر و دانشگاه است.

 

 

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT