پرداخت هزینه چاپ مقاله

پرداخت هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی با اول پرداخت

زمان مطالعه 2 دقیقه

چاپ مقاله به ویژه در جوامع علمی، امری مهم است. به ویژه  اگر تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاهی با سطح بالا باشید به طور یقین، چاپ مقاله در یک مجله علمی به گوش شما خورده است.معمولا برای چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها نیاز به پرداخت هزینه هایی می باشد. برای چاپ مقاله در مجلات غیر ایرانی، پرداخت هزینه به راحتی انجام نمیگیرد. چرا که امکان پرداخت این هزینه با کارت شتاب ممکن نیست. در این جا به هر آنچه که در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی و غیر ایرانی نیاز است، میپردازیم. با اول پرداخت همراه باشید.

پرداخت هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی

در هنگام انتخاب ژورنال مناسب برای انتشار مقاله، به راحتی میتوان از تنوع در ژورنال ها و همچنین هزینه های چاپ، سرگیجه گرفت. در اینجا، ما با تمرکز بر هزینه های قبل و بعد از پذیرش که ممکن است برای شما به عنوان یک نویسنده اهمیت داشته باشد، خلاصه ای از متداول ترین هزینه های ارسال و انتشار مقالات را بیان میکنیم. اگر قصد شما برای چاپ مقاله در مجلات علمی جدی است باید از انواع هزینه های پیش رویتان آگاه باشید.

هزینه های قبل از پذیرش

هزینه ارسال (داوری):

تمامی مجلات ممکن است در زمان ارسال نسخه خطی برای آن ها، هزینه ای برای تامین مخارج سر مقاله و مدیریت بازبینی دقیق، دریافت کنند. ممکن است این هزینه، برخی از نویسندگان را از ارسال مقاله بازدارد. چرا که ژورنال های بسیاری هستند که این کار را رایگان انجام میدهند. با این حال، چنین هزینه ای مزیت هایی همچون کاهش رقابت در بررسی و پذیرش مقاله و به دنبال آن تسریع در چاپ مقاله را به دنبال دارد. همچنین کیفیت و تاثیر گذاری ژورنال نیز افزایش خواهد یافت. چراکه تنها نویسندگانی که از کیفیت مقاله خود اطمینان دارند و میدانند که محتوای ژورنال مناسب کار آن ها میباشد، حاضر به پرداخت چنین هزینه ای هستند، در نیتیجه کیفیت مقالات ارسالی افزایش یافته و سرعت چاپ و داوری مقالات بالا میرود.

حق عضویت:

برخی ژورنال ها معمولا هزینه ای را برای حق عضویت دریافت میکنند. میتوان این هزینه را بعد از پذیرفته شدن مقاله پرداخت کرد که در آن صورت هزینه آن افزایش میابد.

 هزینه های پس از پذیرش

این هزینه ها یا به صورت مستقل یا بعدا با هزینه های انتشار تعیین میشوند.

هزینه های چاپ رنگ و صفحه:

برای تأمین هزینه چاپ و به ویژه چاپ رنگی ، برخی مجلات سنتی به ازای هر صفحه (اغلب از 100 تا 250 دلار) و یا به ازای هر رنگ (هر یک در حدود 150-1000 دلار) هزینه دریافت میکنند. برای دانستن قیمت دقیق، باید ریز هزینه ها را از خود ژورنال مربوطه جویا شوید. در برخی موارد نادر، مواد تکلیمی، یک قیمت واحد یا به ازای هر مورد هزینه ای در بردارند (معمولا بین 150 تا 500 دلار)

هزینه انتشار:

این هزینه ها، که توسط برخی مجلات open access پس از پذیرش دریافت می شود، به عنوان هزینه های انتشار یا هزینه های پردازش مقاله (APCs) نیز شناخته می شوند. این هزینه مواردی چون هزینه مدیریت بازنگری، تهیه نسخه خطی (برای مثال کپی کردن)، تولید ژورنال (به عنوان مثال طرح)، دسترسی آزاد به نشریات و میزبانی، نمایه سازی و بایگانی کردن را شامل میشود.

درمجموع ، هنگام انتخاب ژورنال برای ارسال نسخه اولیه، مجموعه ای از این هزینه های پیش و پس از پذیرش نباید شما را سریعا از اقدام بازدارد. به ویژه اگر دامنه و محتوای ژورنال کاملا مناسب کار شما باشد. شما قبل از هر کاری باید از خود بپرسید که آیا واقعا این ژورنال مناسب تحقیقات من هست؟ آیا با اهداف انتشار من سازگاری دارد؟

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT