انجمن آنلاین برای جویندگان کار

5 انجمن آنلاین برای جویندگان کار

زمان مطالعه 7 دقیقه

دنبال کار می گردید؟ در اینجا برخی از انجمن های آنلاین برتر وجود دارد که به شما کمک می کند با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید و شغل رویایی خود را پیدا کنید. انجمن آنلاین برای جویندگان کار را در ادامه بیشتر بشناسید.

. MyOpportunity: یک برد شغلی که به شما امکان می‌دهد شبکه خود را بسازید و مستقیماً از سایت برای مشاغل درخواست دهید، با ویژگی‌هایی مانند معرفی/اعمال با یک کلیک و پیگیری خودکار.

. Meetup: برای شرکت در دوره‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهای مرتبط با حرفه خود، گروه‌هایی را در Meetup پیدا کنید، جایی که می‌توانید مهارت‌های جدید را بیاموزید و ارتباطات معناداری برقرار کنید.

. لینکدین: از لینکدین برای پیوستن به گروه های جویای کار و شرکت در بحث ها، گسترش شبکه و جایگاه خود به عنوان یک متخصص صنعت یا رهبر فکری استفاده کنید.

جستجوی شغل اغلب می تواند مانند یک تجربه منزوی به نظر برسد. همانطور که در طی مراحل مصاحبه طولانی مدت برای موقعیت های متعدد، ممکن است تعجب کنید که آیا شما تنها کسی هستید که استرس شکار شغل را تجربه می کنید. ممکن است سخت باشد که آن را شخصی نگیرید، که در ادامه مصاحبه برای شغل کمکی نمی کند.

جوامع آنلاین می توانند به شما کمک کنند احساس کنید تنها نیستید، زیرا دیگران تجربیات مشابه یا بدتری نسبت به شما به اشتراک می گذارند. ممکن است در حال حاضر در جوامع آنلاین فعال باشید تا با دوستان و خانواده در ارتباط باشید. با این حال، می توانید از آنها برای حمایت از شما در جستجوی کار استفاده کنید.

1.انجمن آنلاین برای جویندگان کار MyOpportunity

می توانید MyOpportunity را به عنوان LinkedIn به طور خاص برای ارتباطات مرتبط با شغل در نظر بگیرید. این یک هیئت شغلی است که براساس علایق و تجربه شما مشاغلی را ارائه می دهد. همچنین دارای یک وبلاگ با منابع و اطلاعات در مورد موضوعات مختلف است.

MyOpportunity به شما امکان می دهد شبکه خود را بسازید. می توانید مخاطبین را با وارد کردن آنها از ارائه دهنده ایمیل خود اضافه کنید. این پلتفرم واردات تماس با Thunderbird، Yahoo، Gmail و MS Outlook را می پذیرد.

همچنین می توانید مخاطبین خود را از لینکدین برای پیوستن به پلتفرم با کلیک یک دکمه دعوت کنید. سایر ویژگی های راحت عبارتند از: معرفی/اعمال با یک کلیک، پیگیری خودکار و امکان ارسال پیام های انبوه به شبکه شما.

ویژگی Intro/Apply با یک کلیک به شما امکان می دهد پیام های سریعی را برای مدیران استخدام ارسال کنید، در حالی که اگر گیرنده ظرف 72 ساعت پاسخ ندهد، پیگیری خودکار پیام بعدی را ارسال می کند. با ویژگی پیام انبوه، می‌توانید اطلاعیه‌های دوره‌ها یا گواهی‌های دریافت‌شده را به اشتراک بگذارید، درخواست مشاوره و درخواست سرنخ‌های شغلی کنید.

هنگامی که وارد سیستم می شوید، یک هدر “گروه ها” را مشاهده خواهید کرد. پیامی دریافت خواهید کرد که می گوید این ویژگی به زودی ارائه می شود. شاید این به شما امکان می دهد با استفاده از مخاطبین خود گروه ایجاد کنید و به شما امکان دسترسی به سایر گروه های عضو، مشابه LinkedIn را می دهد.

می توانید رزومه خود را در پلتفرم آپلود کنید تا شبکه شما بتواند مهارت ها و تجربه کاری گذشته شما را ببیند و می توانید مستقیماً از سایت برای مشاغل درخواست دهید. اگر رزومه فعلی شما پاسخی را که می‌خواهید دریافت نمی‌کند، ممکن است علاقه‌مند باشید در مورد پرچم‌های قرمز رزومه بیاموزید تا از عدم دریافت آن اطمینان حاصل کنید.

2.انجمن آنلاین برای جویندگان کار Meetup

در Meetup، می‌توانید گروه‌هایی را بیابید که ممکن است حضوری، مجازی یا ترکیبی از این دو ملاقات کنند. برخی از رویدادها رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر هزینه های متفاوتی با حضور دارند.

می توانید گروه هایی را بر اساس صنعت، حرفه یا پیشرفت شخصی خود جستجو کنید. پرس و جو برای گروه های “جستجوی شغل” در این پلت فرم منجر به 325 گروه Meetup در 33 کشور می شود که 176 شهر را در بر می گیرند.

در گروه‌های Meetup، می‌توانید دوره‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهایی را بیابید که می‌توانند به شما در یادگیری مهارت‌های جدید، تقویت دیگران و ایجاد ارتباطات معنادار کمک کنند. اگر با این پلتفرم آشنا نیستید، ممکن است علاقه مند به یادگیری دلایلی باشید که چرا Meetup برای ملاقات با افراد جدید عالی است.

وقتی به یک گروه در Meetup ملحق می‌شوید، می‌توانید ببینید چه کسانی عضو گروه هستند. می توانید به کل گروه، یک گروه کوچک یا فقط یک پیام ارسال کنید. گروه‌های ملاقات همچنین دارای تابلوهای بحث و گفتگو هستند که در آن می‌توانید سؤال بپرسید و نظرات خود را به دیگران ارائه دهید.

3. LinkedIn

جستجوی “گروه های جویای کار” هنگام استفاده از فیلتر “گروه ها” به شما 9200 گروه می دهد. نتایج متفاوت است، برخی از آنها به مکان خاص و برخی دیگر متمرکز بر صنعت هستند.

از آنجایی که لینکدین در حال حاضر یک سایت حرفه ای است، منطقی است که بتوانید منابعی را برای کمک به شما در جستجوی شغل خود در آنجا پیدا کنید. ایجاد ارتباطات معنی دار و معتبر، کلید کسب نتایج در گروه های کاریابی محور است.

شما می توانید با به اشتراک گذاری محتوای مرتبط در گروه هایی که در آن عضو هستید و در بحث ها شرکت می کنید، این ارتباطات را ایجاد کنید. وقتی فعالانه در این گروه ها شرکت می کنید، می توانید خود را به عنوان یک متخصص صنعت یا رهبر فکری قرار دهید.

در گروه‌های لینکدین، می‌توانید فضایی برای شرکت در گفتگوهای معنادار در مورد یک صنعت خاص و تغییرات ایجاد شده در آن پیدا کنید. گروه های لینکدین به شما این امکان را می دهند که شبکه خود را فراتر از ارتباطات نزدیک خود گسترش دهید و با افراد همفکر، مربیان بالقوه، کارشناسان صنعت و کارفرمایان یا مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید.

LinkedIn یک منبع عالی برای جستجوی شغل شما است و در عین حال پشتیبانی و تشویق گروهی را ارائه می دهد. ممکن است علاقه مند به یادگیری نحوه استفاده از LinkedIn برای تحقیق در مورد شغل بعدی خود باشید.

4.انجمن آنلاین برای جویندگان کار Facebook

هنگام جستجوی گروه های جویای کار در فیس بوک، متوجه خواهید شد که بیشتر گروه ها مختص یک منطقه خاص هستند و تعداد کمی برای یک شغل خاص. از آنجایی که فیس بوک مدتی است که وجود داشته است و قوانین تعامل مدام در حال تغییر هستند، برخی از گروه هایی که در جستجوی خود پیدا می کنید اضافی خواهند بود.

خبر خوب این است که فیس بوک قبل از عضویت، اطلاعاتی درباره گروه ها در اختیار شما قرار می دهد. می‌توانید ببینید که آخرین پست چه زمانی ایجاد شده است یا گروه چقدر پست دریافت می‌کند.

گروه های فیس بوک بسته به نحوه تنظیم آن توسط ناظم، تنظیمات متفاوتی دارند. برخی از آنها عمومی هستند، در حالی که برخی دیگر خصوصی هستند و برای پیوستن باید اجازه بخواهید. ممکن است مجبور شوید قبل از پذیرش در برخی از گروه ها به سوالات پاسخ دهید.

مانند سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید پیام‌هایی را برای یک گروه به طور کلی یا به اعضای آن به صورت خصوصی ارسال کنید. هنگام ارسال پیام به افرادی که نمی‌شناسید، باید با احتیاط عمل کنید، زیرا برخی از افراد از پیام‌های خصوصی ناخواسته استقبال نمی‌کنند.

اگر در مورد استفاده از فیس بوک نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی دارید، می توانید اقداماتی را انجام دهید تا نمایه خود را برای افرادی که نمی شناسید غیر قابل دسترس نگه دارید. ممکن است علاقه مند باشید که یاد بگیرید چگونه غریبه ها را از دیدن فیس بوک خود باز دارید: 4 تنظیمات برای تغییر دادن.

5.انجمن آنلاین برای جویندگان کار X (Formerly Known as Twitter)

پلتفرم معروف به توییتر (یا “X” که اکنون نامیده می شود) به عنوان یک جامعه آنلاین ارزشمند دیگر برای جویندگان کار عمل می کند. هنگامی که با افرادی که در X (توئیتر) دنبال می کنید، ارتباط برقرار می کنید، می توانید لیست های شغلی پیدا کنید و از کارشناسان صنعت مشاوره بگیرید.

می‌توانید رهبران صنعتی را که می‌خواهید در آن کار کنید جستجو کنید و آنها را دنبال کنید، تا در روندهای در حال تغییر به روز بمانید. شرکت در چت های توییتر راهی عالی برای ایجاد ارتباط با افرادی است که می توانند به شما در یافتن شغل یا ارائه مشاوره و پشتیبانی کمک کنند.

اکانت های اشتراک گذاری شغلی خاص صنعت را پیدا کنید و آنها را دنبال کنید تا بتوانید در فرصت های جدید به روز بمانید. اگر لینکی به یک توییت روشن‌تر یافتید، خجالت نکشید که با افکار خود درباره توییت اصلی نظر دهید.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای کمک به جستجوی شغل شما این است که اکانت‌های شرکت‌هایی را که می‌خواهید در آن‌ها کار کنید و تعامل با آنها در پلتفرم دنبال کنید. اگر می‌خواهید محتوایی را که در پلتفرم می‌بینید مدیریت کنید، ممکن است علاقه مند باشید که چگونه لیست‌های توییتر را برای دنبال کردن پیدا کنید.

استفاده از انجمن های آنلاین را در جستجوی شغل خود به حداکثر برسانید

چه بخواهید از کارمندان فعلی در مورد چگونگی کار کردن در یک شرکت بشنوید و چه در مورد مذاکره در مورد یک پیشنهاد مشاوره بخواهید، جوامع آنلاین می توانند کمک کنند! می توانید افرادی را پیدا کنید که رزومه و نامه شما را بررسی کنند و فرصت های شغلی را به اشتراک بگذارند که ممکن است مناسب باشند.

از وسوسه ناظر ساکت بودن دوری کنید. هرچه بیشتر با دیگران تعامل داشته باشید، ارتباطات عمیق‌تر و احتمالاً کمک بیشتری دریافت خواهید کرد، که ممکن است منجر به یافتن شغلی شود که به دنبال آن بوده‌اید.

سوالات متداول

کدام بسترهای آنلاین برای جستجوی شغل بهترین هستند؟

برخی از بهترین وب سایت های کاریابی Indeed، LinkedIn، Glassdoor و Monster هستند. اگرچه این سایت ها محبوب ترین هستند، اما باید سایت های دیگری را نیز بررسی کنید که برای جویندگان کار با شرایط خاص تر ارائه می شوند. به عنوان مثال، اگر فقط می خواهید از خانه کار کنید، سایت های کاری اختصاصی برای یافتن کار از راه دور وجود دارد و اگر به دنبال تغییر صنعت هستید، سایت های شغلی برای تغییر شغل وجود دارد.

جویندگان کار بیشتر از همه چه می خواهند؟

تنها دلیلی که بیشتر افراد شغل فعلی خود را ترک می کنند این است که شغلی را دنبال کنند که حقوق بیشتری دارد. به غیر از افزایش حقوق، سایر مواردی که جویندگان کار معمولاً به دنبال آن هستند، کار از راه دور، فرصت های پیشرفت شغلی، عنوان شغلی بهتر، شرایط کاری خوب و رهبری شایسته است. اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که در چه رشته ای می خواهید وارد شوید، ممکن است بخواهید این مشاغل فنی پردرآمد را که می توانید بدون مدرک شروع کنید، بررسی کنید.

چرا شبکه سازی برای جویندگان کار بسیار مهم است؟

برای هر جویای کار بسیار مهم است که شبکه خود را بسازد و گسترش دهد، زیرا شانس شما را برای یافتن فرصت های شغلی مرتبط با شما افزایش می دهد. افراد در شبکه شما می توانند به عنوان سخنگویان شما عمل کنند و شما را با کارفرمایان، مشتریان یا مدیران استخدام در شبکه خود ارتباط دهند. با این حال، مطمئن شوید که با افراد مناسب و نه فقط با هرکسی که اتفاقاً در صنعت شما حضور دارد، شبکه‌سازی می‌کنید.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه