فعالیت هایی که روزانه انجام می دهید به شدت بر سلامت روان شما تأثیر می گذارد. برخی از فعالیت‌هایی که کمتر از آنها آگاه هستید، می‌توانند به سلامتی شما آسیب بزنند. یا ممکن است فعالیت هایی وجود داشته باشد که برای سلامت روان شما مفید باشد و باید بیشتر انجام دهید. برنامه های ردیابی فعالیت های روزانه را بیشتر بشناسید.

اگر می خواهید الگوهای رفتار چ خود را یاد بگیرید، ردیابی این فعالیت ها یکی از بهترین روش هایی است که می توانید انجام دهید.

1.برنامه های ردیابی فعالیت های روزانه Think

Think یک برنامه ژورنال نویسی با طراحی خوب است که به شما امکان می دهد فعالیت های روزانه خود را در حین مدیریت احساسات خود پیگیری کنید. با استفاده از ویژگی Activities، می توانید بهتر درک کنید که کدام فعالیت ها بیشتر برای سلامت روحی و جسمی شما مفید هستند.

برای استفاده از ویژگی ردیاب فعالیت، بر روی نماد مثبت (+) را از صفحه اصلی بزنید و Journal Note را انتخاب کنید. پس از وارد کردن حالت خود روی دکمه Activities در گوشه سمت چپ بالا بزنید تا لیست فعالیت های خود را مشاهده و ویرایش کنید.

افزودن یک فعالیت در Think بسیار راحت است. می توانید برای فعالیت خود یک نماد و یک نام سفارشی انتخاب کنید. همچنین می توانید از دکمه Active toggle برای ویرایش فعالیت هایی که در لیست فعالیت های شما ظاهر می شوند استفاده کنید.

2. Daybook

Daybook یک برنامه ژورنال نویسی قدرتمند است که به شما امکان می دهد بینش خود و احساسات خود را ردیابی کنید. این برنامه روشی دقیق برای ثبت فعالیت‌های شما و بررسی اینکه چرا فعالیت‌های خاص شما را خوشحال می‌کند ارائه می‌کند.

با استفاده از قابلیت Check-In در Daybook می توانید ارتباط بین فعالیت ها و رفتار خود را درک کنید. این ویژگی در تب Guide در نوار ناوبری پایین قرار دارد. سپس انتخاب می‌کنید که کدام فعالیت‌ها بهترین احساس را در شما ایجاد کرده‌اند. همچنین فضایی برای ثبت خاطرات وجود دارد تا بنویسید چرا این فعالیت‌ها شما را خوشحال کرده‌اند. این کار می تواند به شما کمک کند روی چیزی که برای شما مفید است تمرکز کنید و به عادت های بد را ترک کنید.

3. Daylio

اگر می‌خواهید فعالیت‌های خود را دنبال کنید، اما دوست ندارید چیزهای زیادی بنویسید، این برنامه یک انتخاب عالی است. Daylio یک برنامه ژورنال نویسی و ردیابی رفتار کاربردی است که به بسیاری از افراد کمک کرده تا عادات خود را بهبود بخشند.

Daylio از یک جدول زمانی عمودی استفاده می کند، بنابراین می توانید به راحتی تاریخچه ای از احساسات و فعالیت های خود را مشاهده کنید. به عنوان یک برنامه ریز Daylio به شما امکان می دهد با کمترین تلاش مطالبی را ایجاد کنید. در صفحه ژورنال، می‌توانید فعالیت‌هایی را که انجام داده‌اید انتخاب کنید و با زدن دکمه Edit/New گزینه‌های خود را تغییر دهید. از اینجا می‌توانید فعالیت‌ها را ویرایش، بایگانی و جایگزین کنید.

اگر فردی پر مشغله هستید، می توانید از گزینه Group برای سازماندهی فعالیت ها در پوشه ها استفاده کنید. برای صرفه جویی در زمان Daylio همچنین پیشنهاداتی را برای گروه ها در کنار فعالیت های هر گروه ارائه می دهد.

4.برنامه های ردیابی فعالیت های روزانه Breeze

Breeze یک برنامه CBT است که با یک ابزار ژورنال نویسی همراه است که هدف آن تجزیه و تحلیل افکار، احساسات و فعالیت های شماست. می‌توانید یک تست شخصیتی انجام دهید تا ببینید فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید چگونه با شخصیت شما مرتبط هستند. همچنین مجموعه‌ای از دوره‌های سلامت روان وجود دارد که می‌توانید برای بهبود سلامت خود در حین انجام فعالیت‌های روزانه خود در آن ها شرکت کنید.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

Daily Check به شما امکان می دهد قبل از انتخاب از لیست فعالیت ها، یک یا چند احساس را انتخاب کنید. نمادهای فعالیت در بخش هایی برای دسترسی فوق سریع گروه بندی می شوند. برای افزودن یک اکتیویتی جدید، افزودن را بزنید، نام و نماد مناسبی به آن اختصاص بدهید و سپس Done را بزنید. می‌توانید نگه داشتن طولانی روی یک مورد، فعالیت‌ها را حذف کنید.

صفحه ژورنال راهی آسان برای مشاهده فعالیت ها و احساسات خود در یک نگاه ارائه می دهد. این ویژگی بخش هایی از ورودی های شما را در کنار فعالیت هایی که در آن روز انجام داده اید نمایش می دهد. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید بدون نیاز به پیش‌نمایش کامل هر کدام، به راحتی جستجو کنید.

5. Moody

Moody به شما امکان می دهد با استفاده از آمار دقیق، الگوهای بین فعالیت ها و سلامت روان خود را ردیابی کنید. ردیابی و ویرایش فعالیت ها در Moody ساده است. می توانید نام فعالیت ها را تغییر دهید و برای هر یک از آنها ایموجی تنظیم کنید. در تب Stats می توانید ارتباط بین بین احساسات خود و فعالیت هایی را که انجام داده اید درک کنید.

در زیر عنوان فعالیت‌ها، می‌توانید تعداد دفعات انجام فعالیت‌ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید ببینید که چه فعالیت هایی با احساسات مختلف مرتبط هستند. نمای تقویم دارای گزینه‌های فیلتر پیشرفته است، بنابراین می‌توانید به راحتی ورودی‌های ژورنال مربوط به فعالیت‌های مختلف را پیدا کنید. می‌توانید با زدن دکمه سمت راست بالای تقویم، ورودی‌ها را بر اساس فعالیت‌ها فیلتر کنید. این کار دسترسی به خاطرات شما را ساده و سریع می کند.

6.برنامه های ردیابی فعالیت های روزانه Diarium

Diarium یک برنامه ثبت فعالیت ها با گزینه هایی برای افزودن عکس، فیلم، فایل های صوتی و موارد دیگر است. می توانید به راحتی فعالیت های خود را با استفاده از سیستم برچسب گذاری دقیق آن ردیابی کنید.

پس از نوشتن یک ورودی روی گزینه Add tags در کنار گزینه عکس کلیک کنید. اکنون، می‌توانید فعالیت‌های موجود را وارد یا انتخاب کنید. اگر فعالیتی را با بیش از یک نفر انجام داده اید، می توانید از گزینه افزودن فرد برای افزودن افراد از مخاطبین خود به ورودی استفاده کنید. ویژگی Add Tracker همچنین برای فعالیت هایی که شامل اندازه گیری هایی مانند ورزش هستند ایده آل است.

7.برنامه های ردیابی فعالیت های روزانه Moodflow

Moodflow داده های شما را تجزیه و تحلیل می کند تا به شما کمک کند بفهمید کدام یک از فعالیت ها و عادات روزانه شما به شدت بر حال و احساس شما تأثیر می گذارد. Moodflow برای ردیابی احساسات و پیگیری فعالیت بدنی و سلامتی شما بسیار مناسب است. با این برنامه می توانید علاوه بر ویژگی ردیابی فعالیت معمولی، ورودی های خود را با تنظیمات اضافی نیز اصلاح کنید.

تب فعالیت بدنی شامل دو مقیاس برای اندازه گیری میزان تمرینات شدید و متوسطی است که انجام داده اید. همچنین می توانید آب و هوا را برای فعالیت های خارج از منزل اضافه کنید و افراد را برای فعالیت های گروهی در تب تعاملات اجتماعی اضافه کنید.

تب Statistics جایی است که می توانید بینش عمیق تری از نحوه تأثیر فعالیت های مختلف بر رفتار خود به دست آورید. این بخش همچنین شامل یک نمودار تمایلات عاطفی، یک شمارنده فعالیت و یک ردیاب فعالیت بدنی است.

فعالیت های خود را دنبال کنید و سلامت روان خود را درک کنید

ژورنال نویسی ابزاری قدرتمند برای درک سلامت روان شماست، اما تنها روش برای بهبود سلامت روان شما نیست. با ترکیب ژورنال نویسی و ردیابی فعالیت، می توانید شکر گذاری را تمرین کنید و در عین حال یک روال عالی برای سلامت روان خود ایجاد کنید. این برنامه ها را امتحان کنید تا یک روز عالی و پر از عادات سالم را برای خود داشته باشید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید