این روزها شاهد گسترش روز افزون صنعت ارزهای دیجیتال هستیم و همه روزه به جمعیت افرادی که در این زمینه فعالیت و سرمایه گذاری می کنند نیز افزوده می شود. اگرچه کسب سود و افزایش در آمدهای غیر فعال در صنعت ارزهای دیجیتال برای همه امکان پذیر است، اما قبل از اقدام به هرگونه فعالیت در این زمینه، باید از دانش و اطلاعات کافی برخوردار باشیم تا متحمل ضرر نشویم و همچنین بهترین انتخاب کیف پول دیجیتال را داشته باشیم.

انتخاب کیف پول دیجیتال

یکی از اقدامات اولیه، انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب است که کاربران بتوانند به صورت ایمن از رمز ارزهای خود نگهداری نمایند. کیف پول های دیجیتالی بسیاری وجود دارند که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند و این امکان را به کاربران می ‌دهند تا همه وجوه خود را به روش های آفلاین یا آنلاین به صورت ایمن ذخیره کنند. اول پرداخت برای سهولت در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب شما، در این مطلب 7 نکته مهم که قبل از انتخاب کیف پول دیجیتالی باید در نظر داشته باشید را جمع اوری کرده است، همراه ما باشید تا با این نکات آشنا شویم.

بهترین کیف پول دیجیتالی چیست؟

اگر صاحب ارزهای دیجیتالی هستید و می خواهید از آنها به صورت ایمن نگهداری کنید، در گام اول باید برای خود یک کیف پول رمزنگاری شده تهیه کنید. کیف پول ‌های ارزهای دیجیتال اطلاعات خصوصی شما را مخفی نگه می دارند و امنیت رمزارزهای شما را حفظ می کنند، با این حال صدها کیف پول دیجیتالی وجود دارند و بسیاری از آن ها قابلیت های متفاوتی را ارائه می دهند. بنابراین، قبل از انتخاب کیف پول رمزنگاری مناسب برای خود، ملاحظات زیر را در نظر بگیرید.

کیف پول نرم افزاری در مقابل کیف پول های سخت افزاری

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

دو نوع اصلی کیف پول رمزنگاری وجود دارد، این دو نوع کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری می باشند. کیف پول های نرم افزاری کاملاً مجازی هستند، در حالی که کیف پول های سخت افزاری به عنوان دستگاه های فیزیکی در اختیار کاربران قرار می گیرند. برای استفاده از کیف پول نرم افزاری، باید به اینترنت متصل باشید، چرا ک تمامی اطلاعات محرمانه حساب شما در اینترنت ذخیره می شود. با این حال، کیف پول ‌های سخت ‌افزاری اطلاعات محرمانه حساب شما را به‌صورت آفلاین و در فضایی که به عنوان  ذخیره‌سازی سرد شناخته می ‌شود، ذخیره می ‌کنند. 

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

وقتی صحبت از امنیت به میان می آید، کیف پول های سخت افزاری در برخی موارد از کیف پول های نرم افزاری جلوتر هستند. به این دلیل که ذخیره کردن اطلاعات محرمانه حساب به صورت آفلاین این فرصت را فراهم می کند تا مجرمان سایبری نتوانند از طریق اینترنت به کیف پول شما دسترسی داشته باشند و از راه دور کیف پول شما را مورد دستبرد قرار دهند. همچنین این نوع کیف پول در برابر نقص سیستم، خرابی سرور و سایر خطاهای تکنولوژیکی مرتبط که می تواند منجر به از دست دادن اطلاعات حساب شما شود، غیر قابل نفوذ است.

بنابراین، توجه به این نکته مهم است که برخی از کیف پول ‌های نرم‌ افزاری نمی‌توانند از اطلاعات محرمانه حساب کاربران، به اندازه کیف پول های سخت افزاری، محافظت کنند. اما بسیاری از کیف پول ‌های نرم‌افزاری هم وجود دارند که از چندین سطح امنیتی و روش‌ های پشتیبان ‌گیری برای ایمن نگه داشتن ارزهای دیجیتالی شما استفاده می‌ کنند. علاوه بر این، استفاده از کیف پول های نرم افزاری بسیار ارزان تر از کیف پول های سخت افزاری است.

خوب است بدانید که هزینه اولیه خرید یک کیف پول سخت افزاری اغلب از صد دلار فراتر می رود و برخی از مدل های جدیدتر نیز هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت. از همین رو، اگر می‌خواهید ارز دیجیتال خود را با صرف هزینه کم، به صورت ایمن نگه دارید، می ‌توانید از کیف پول ‌های نرم ‌افزاری معتبر استفاده کنید.

ویژگی های امنیتی

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

اگر با کیف پول دیجیتالی مواجه شدید که تمرکز اصلی آن برقراری امنیت بالا برای حساب شما نیست، آن را از لیست خود خط بزنید و به دنبال تهیه کیف پول دیگری باشید. تمام هدف یک کیف پول رمزنگاری شده، باید حفظ اطلاعات محرمانه حساب شما به صورت ایمن و همچنین اطمینان از امنیت وجوه رمزنگاری شما باشد، بنابراین بسیار مهم است که از همان ابتدا مطمئن شوید کیف پول انتخابی شما دارای ویژگی های امنیتی کافی می باشد. اما سوالی که در این جا مطرح می شود این است که باید به دنبال چه ویژگی های امنیتی در یک کیف پول دیجیتالی باشیم؟

اگر علاقمند به استفاده از کیف پول نرم افزاری هستید، رمز عبور، سطح اساسی برقراری امنیت حساب کاربری به حساب می آید. اما وجود یک رمز عبور، برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتالی در فضای اینترنت به تنهایی کافی نخواهد بود. 

بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال ویژگی ‌های امنیتی اضافی، مانند احراز هویت دو مرحله ‌ای و ارائه امضا باشید. این موارد ممکن است تجربه استفاده از کیف پول نرم افزاری را کمی پیچیده کند، اما با انجام آن ها مطمئن می شوید که هیچ کس نمی تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد یا با رمز عبور شما معامله انجام دهد.

همچنین بسیار مهم است که کیف پول نرم افزاری انتخابی شما دارای ویژگی پشتیبان گیری باشد. پشتیبان گیری، اغلب به شکل یک عبارت اولیه است و در زمان هایی که اطلاعات ورود خود را فراموش کردید یا با خطای فنی مواجه شدید، می توانید از آن برای بازیابی وجوه خود استفاده کنید.

اگر به دنبال یک کیف پول سخت افزاری هستید، سعی کنید کیف پولی را پیدا کنید که دارای تراشه Secure Element و دارای گواهی CC EAL5+ باشد. این تراشه، جایی است که اطلاعات خصوصی شما در آن ذخیره می شود و همان تراشه ای است که در گذرنامه ها و کارت های اعتباری، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین seed ریکاوری نیز یکی از ضروریات استفاده از کیف پول های سخت افزاری به شمار می آید، زیرا در صورت گم شدن یا شکستن کیف پول، به اطلاعات خصوصی حساب و وجوه خود دسترسی خواهید داشت.

کیف پول های رمزنگاری منبع باز در مقابل کیف پول های منبع بسته

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

بسیاری از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری محبوب و معتبر، منبع باز هستند. این بدان معنی است که هر کسی می تواند نرم افزار یا سیستم عامل خود را مشاهده کند و کاربران و توسعه ‌دهندگان به طور یکسان می‌ توانند نقص‌ ها را بیابند و آن‌ ها را گزارش یا اصلاح کنند. این ویژگی باعث می شود تا کیف پول شما از سیستم امنیتی کارآمدتری برخودار باشد. به هر حال، بهتر است کیف پولی داشته باشید که سیستم آن به طور مداوم در حال بهبود و ارتقای امنیت باشد تا کیف پولی که برای مدت طولانی از سیستمی ثابت برخوردار باشد.

با این حال بسیاری از کاربران هستند که از کیف پول های دیجیتالی منبع بسته برای نگهداری از ارزهای دیجیتالی خود استفاده می کنند و بهتراست پیش از آن که کیف پول دیجیتالی خود را تهیه کنید، به این فاکتور هم توجه داشته باشید. 

کارمزدهای کیف پول ارز دیجیتال

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

برخلاف کیف پولی که برای ذخیره پول نقد و کارت های اعتباری خود استفاده می کنید، استفاده از کیف پول های کریپتو معمولاً رایگان نمی باشد. برای استفاده از کیف پول های ارزهای دیجیتال و انجام واریز و برداشت وجوه، خرید یا به اشتراک گذاشتن ارزهای دیجیتال، اغلب باید هزینه هایی را پرداخت نمایید. این کارمزدها بسته به کیف پولی که استفاده می کنید متفاوت است، اما ممکن است در برخی کیف پول ها کمی پرهزینه تر باشد.

بنابراین، قبل از ثبت نام و استفاده از هر کیف پول، ابتدا مطمئن شوید که از هزینه کارمزد برای عملیات های مختلف چقدر خواهد بود. اکثر کیف ‌پول ‌ها در وب‌سایت اصلی خود یک برنامه زمان‌ بندی برای کارمزدها در نظر گرفته اند و می توانید آنها را بررسی کنید تا متوجه شوید که چه مقدار هزینه ‌هایی را برای انجام کارهای مختلف باید پرداخت نمایید.

تعداد ارزهای دیجیتالی پشتیبانی شده

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی مختلف، یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید قبل از انتخاب کیف پول کریپتو خود در نظر بگیرید. متأسفانه، همه کیف پول ها از همه رمز ارزها پشتیبانی نمی کنند و برخی تنها برای نگهداری از ارزهای دیجیتالی معدودی ساخته شده اند. 

به عنوان مثال کیف پول دیجیتالی Mycelium را در نظر بگیرید؛ این کیف پول نرم افزاری و قابل اعتماد، دارای ویژگی های بسیار عالی و منحصر به فرد است اما فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند.

البته گاهی اوقات، پشتیبانی از یک رمز ارز می تواند ویژگی خوبی به حساب بیاید. کیف پول هایی که فقط بر روی یک ارزدیجیتال تمرکز دارند، گاهی اوقات مزایا و فعالیت های مربوط به آن رمزارز خاص را ارائه می دهند. به همین دلیل است که کیف پول هایی مانند Mycelium بسیار محبوب شده اند. با این حال، استفاده از کیف پولی که از یک ارز پشتیبانی می کند می تواند در برخی مواقع خوب به نظر برسد اما در صورتی که شما قصد نگهداری از ارز دیگری را داشته باشید، کاربردی نخواهند داشت.

در واقع، همان طور که تجربه های بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتالی به دست میاورید و در این زمینه پیشرفت می کنید، ممکن است چندید توکن مختلف را در نظر بگیرید و بخواهید بر روی آن ها سرمایه گذاری نمایید. در اینجا بهتر است به جای استفاده از چندین کیف پول که تنها از یک ارز پشتیبانی می کنند، بهتر است از کیف پولی استفاده کنید که همه رمز ارز های مد نظر شما را پوشش می دهد.

از طرفی، داشتن گذرواژه ‌ها، عبارات اولیه و سایر اطلاعات حساس برای هر کیف پول مجزا می‌ تواند طاقت ‌فرسا و زمانبر باشد. 

کاربر پسند بودن

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

با توجه به پیچیدگی صنعت ارزهای دیجیتال، منطقی است که بگوییم این صنعت از کاربران مبتدی، متوسط ​​و حرفه ای تشکیل شده است. به همین دلیل، سرویس‌های مختلفی به وجود آمده اند که مطابق با سطوح متفاوت مهارت کاربران برنامه ریزی شده اند. درو اقع، اینجاست که مسئله کاربر پسندی مطرح می شود. برخی از کیف پول ها مانند Exodus با رابط کاربری ساده و تجربه کاربری آسان، برای مبتدیان عالی هستند. همین امر در مورد Trust Wallet نیز صدق می کند، Trust Wallet کیف پول موبایلی است که کارایی بسیار ساده ای دارد.

از سوی دیگر، برخی از کیف پول‌ ها برای کاربران حرفه ای ‌تری که می‌خواهند کارهای بسیاری را با رمزارزهای خود انجام دهند، گزینه های مناسبی به شمار می آیند. یکی از این کیف پول ها، کیف پول نرم افزار Electrum برای دارندگان بیت کوین است. بنابراین، قبل از شروع کار، کمی در مورد کیف پول ارز دیجیتال خود تحقیق کنید تا اگر هنوز به عنوان یک کاربر مبتدی شروع به کار کرده اید، آیتم های ساده تری را در اختیارداشته باشید و اگر هم کاربر حرفه ای هستید، بتوانید با استفاده از آن همه فعالیت های خود را انجام دهید.

یکپارچه سازی DApp و DEX

انتخاب کیف پول دیجیتال
انتخاب کیف پول دیجیتال

بسیاری از کیف پول ‌های دیجیتالی ویژگی فوق‌ العاده مفیدی را ارائه می ‌کنند که با عنوان یکپارچه ‌سازی صرافی شناخته می ‌شود. یکپارچه ‌سازی صرافی، به معنی اتصال کیف پول دیجیتالی با یک صرافی غیر متمرکز است. همین امر در مورد متصل شدن سایر برنامه های کاربردی مانند Aave یا UMA به کیف پول شما نیز صدق می کند. اتصال کیف پول دیجیتالی به چنین پلتفرم هایی، این امکان را به شما می دهد تا به طور یکپارچه، وجوه مورد نظر خود را انتقال دهید، ارزهای دیجیتال بخرید، بفروشید و یا آن ها را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

قبل از انتخاب کیف پول دیجیتالی خود، کمی تحقیق کنید و دریابید که آیا کیف پول مورد نظر شما، یکپارچه سازی DApp و DEX را ارائه می دهد یا خیر و اینکه آیا می توانید سایر پلتفرم هایی را که به طور منظم استفاده می کنید را به کیف پول متصل کنید. در نهایت، با بررسی این عوامل می توانید مناسب ترین کیف پول را برای خود انتخاب نمایید. عوامل فوق نقش مهمی در تجربه کلی شما در استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتالی دارند. بنابراین، مطمئن شوید که کیف پول شما تمامی انتظارات شما را برآورده می کند.

جمع بندی 

انتخاب یک کیف پول دیجیتالی ایمن، در کنار عوامل و فاکتورهایی که در این مطلب اشاره کردیم، تأثیر بسیاری در معاملات و سرمایه گذاری های شما در ارزهای دیجیتال خواهد داشت. کسب درآمد حرفه ای در این زمینه، نیازمند اطلاعات و دانش کافی می باشد که سایت اول پرداخت با ارائه خدمات متنوع در زمینه پرداخت های بین المللی، این مسیر را برای کاربران هموارتر نموده است. 

منبع : makeuseof

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید