به دنبال راهی برای بهبود کسب و کار فریلنسری خود هستید؟ در اینجا دلایلی برای سرمایه گذاری در نرم افزار حسابداری آورده شده است.

شروع به عنوان یک فریلنسر به معنای یادگیری سریع در چندین زمینه است. علاوه بر داشتن مهارت هایی برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان، باید در نظر داشته باشید که زمان شما کجا می گذرد.

مدیریت امور مالی یکی از وقت گیرترین کارهاست. اما خوشبختانه، نرم افزارهای حسابداری زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید تا زندگی شما را آسان تر کنند. در اینجا 9 دلیل وجود دارد که چرا کسب و کار آزاد شما به نرم افزار حسابداری نیاز دارد.

1. کارآمدتر شوید

زمان مهم ترین دارایی شما به عنوان یک فریلنسر است. مدیریت عاقلانه زمان برای موفقیت بسیار مهم است. کارهایی مانند حسابداری، زمان بر هستند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

با نرم افزار حسابداری می‌توانید با ثبت پرداخت ها با کلیک یک دکمه دفاتر خود را به روز نگه دارید. همچنین می‌توانید سیستم هایی را راه‌اندازی کنید که به‌طور خودکار هر ماه آنها را برای پرداخت های ورودی و خروجی مکرر اضافه کنند.

نرم افزار حسابداری می‌تواند به شما در صرفه جویی زمان کمک کند تا بتوانید پروژه های بیشتری را انجام دهید یا عمیقاً روی کارهای ضروری تمرکز کنید. یا اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید چند ساعت در پایان روز استراحت کنید.

2. پرداخت های خود را پیگیری کنید

برای بسیاری از فریلنسرها، دریافت دیرکرد یک واقعیت ناگوار است. اما با کمی پشتکار و پیگیری پرداخت هایتان میتوان از بسیاری از این موارد جلوگیری کرد.

همانطور که رشد می‌کنید، پیگیری اینکه چه کسی چقدر به شما بدهکار است و چه زمانی باید بپردازد اهمیت فزاینده ای دارد. در غیر این صورت، درآمد زیادی ممکن است از بین برود.

با نرم افزار حسابداری، می‌توانید با ایجاد لیستی از فاکتورهای معلق خود، طلب های خود را پیگیری کنید.

بسته به برنامه‌ای که استفاده می‌کنید، می‌توانید یادآوری هایی را برای زمان پیگیری تنظیم کنید. هنگامی که شروع به نظارت دقیق بر پرداخت های خود کردید، باید فاکتورهای دیرکرد کمتری برای پیگیری داشته باشید.

3. با انگیزه بمانید

اگرچه رئیس خود بودن و داشتن توانایی کار در خانه هیجان انگیز است، اما فریلنسینگ به هیچ وجه یک کار ساده نیست.

دوره های کم انگیزه را پشت سر می‌گذارید و گهگاه می‌پرسید که چرا شروع کرده‌اید. اگر در موقعیتی نیستید که یک فضای کار مشترک ایجاد کنید، فناوری می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه داشته باشید.

نرم افزار حسابداری یک نمای کلی از عملکرد مالی شما را نشان می‌دهد. به همین دلیل، می‌توانید رشد آینده خود را پیش بینی کنید و اهداف واقعی را تعیین کنید. در برخی از برنامه ها، می‌توانید اهداف و تاریخ تکمیل خود را نیز در نرم افزار اضافه کنید.

4. جریان درآمد خود را بهبود بخشید

بسیاری از فریلنسرها درآمد خود را از منابع مختلف دریافت می‌کنند و پرداخت های خروجی آنها نیز به همان اندازه متفاوت است. اگر امور مالی شما متمرکز نباشد، ممکن است میزان درآمد و هزینه های خود را در هر ماه از دست بدهید.

پست های مرتبط
کسب درآمد اینترنتی را با بهترین 10 روش ممکن شروع کنید
کسب و کار آنلاین

کسب درآمد اینترنتی بهترین و پر درآمد ترین روش های عصر دیجیتال است.اول پرداخت برای شما ده کسب و کار بیشتر بخوانید

آمازون بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا را چقدر میشناسید
آمازون

آمازون را جفری پرستون بیزوس (55 ساله) بنیان گذاری کرد است. جف بیزوس سال 1994 در شهر سیاتل در یک بیشتر بخوانید

هنگامی که از نرم افزار حسابداری استفاده می‌کنید، یک نمای کلی از مقداری که هزینه می‌کنید و چه چیزی برای کار خود به دست می‌آورید، در مقابل شماست.

هنگامی که این اطلاعات را به دست آوردید، می‌توانید به مناطقی برای کاهش هزینه های خود نگاه کنید. علاوه بر این، اگر از نرخ های خود راضی نیستید، می‌توانید آنها را افزایش دهید یا به دنبال پروژه های با درآمد بالاتر باشید.

5. استرس مالیات را نداشته باشید

اگر هر بار که فصل مالیاتی فرا می‌رسد، متوجه می‌شوید که استرس دارید، سرمایه گذاری در نرم افزار حسابداری ایده خوبی است.

علاوه بر دریافت تصویر واضحی از جریان نقدی خود، همچنین می‌دانید که گزارش های شما دقیق هستند. بنابراین، بعداً با خطر نیاز به پرداخت مالیات بیشتر مواجه نخواهید شد.

وقتی فصل مالیات فرا می‌رسد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یا اعداد را از نرم افزار خود کپی کنید یا همه چیز را به حسابدار خود تحویل دهید.

6. از خود از نظر قانونی محافظت کنید

در بسیاری از کشورها، طبق قانون باید حساب های خود را به روز نگه دارید. هنگامی که صحبت از مالیات می‌شود، اطلاعات نادرست زیادی وجود دارد، ممکن است در برخی موارد جریمه یا حتی زندانی شوید.

اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید و تحت بازرسی مالیاتی توسط IRS هستید، سازماندهی امور مالی کسب و کار خود در یک پلتفرم نرم افزار حسابداری از شما محافظت می‌کند. همچنین ممکن است در چنین مواقعی برای استخدام یک حسابدار یا تهیه کننده مالیات، پول اضافی پس انداز کنید.

7. به دیگران راحت تر پرداخت کنید

همانطور که در مورد شغل آزاد خود اطمینان بیشتری پیدا می‌کنید، در ارتباط با دیگران هم راحتی بیشتری خواهید داشت. اگر استخدام کارمندان بخشی از برنامه های رشد شما است، باید نحوه پرداخت حقوق ماهانه آنها را در نظر بگیرید.

با نرم افزار حسابداری، می‌توانید حقوق و دستمزد را در مواقعی که نیاز به پرداخت حقوق کارکنان و پیمانکاران خود دارید، خودکار کنید. علاوه بر اطمینان از اینکه کارگران شما به موقع حقوق دریافت می‌کنند، همچنین مطمئن خواهید شد که در مبلغی که باید به آنها پرداخت کنید، غلط کمتری وجود دارد.

با دقت بیشتر در پرداخت های شما، نرم افزار حسابداری برای حقوق و دستمزد شما نیز می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند.

8. پول خود را سریع تر جابجا کنید

آیا از مشتریان بین المللی پرداخت می‌کنید؟ اگر چنین است، به احتمال زیاد حساب های مختلفی را راه‌اندازی کرده‌اید تا از هزینه های ارز خارجی و انتقال بین‌المللی تا حد امکان اجتناب کنید.

با این حال، مشکل داشتن تعداد زیادی حساب این است که انتقال پول به حساب بانکی اصلی خود در هر ماه زمانبر می‌شود.

هنگامی که از نرم افزار حسابداری استفاده می‌کنید، پرداخت های خود را در زمانی که وارد می‌شوند متمرکز می‌کنید. سپس، در پایان ماه، می‌توانید درآمد خود را بین مالیات، حقوق و حساب تجاری خود تقسیم کنید.

برخی از پلتفرم های نرم افزار حسابداری نیز به شما امکان می‌دهند حساب بانکی خود را متصل کنید تا بتوانید در آنجا پول دریافت کنید.

9. اسناد حرفه ای بیشتری ایجاد کنید

هنگامی که کسب و کار مستقل خود را اداره می‌کنید، باید الگوهای کاغذی در محل خود داشته باشید. قراردادها، فاکتورها و پیشنهادها همگی کارایی شما را بهبود می‌بخشند و از شما محافظت قانونی می‌کنند.

با این حال، داشتن اسنادی با ظاهر حرفه ای اهمیت بسیار بالایی دارد. اگر قراردادها و فاکتورهای خود را با عجله کنار هم بگذارید، این تصویر را ایجاد می‌کنید که غیرحرفه ای هستید.

با نرم افزار حسابداری، می‌توانید اسناد خود را در اکثر برنامه ها ایجاد کنید. الگوها به راحتی در دسترس هستند. شما فقط باید جزئیات قابل تنظیم برای هر مشتری و پروژه اضافه کنید.

با ایجاد اسناد خوانا و دلپذیر، کار خود و مشتریانتان را جدی می‌کنید.

زمان بیشتری را برای کارهایی که دوست دارید صرف کنید

هنگام کار فریلنسری، همواره و در هر لحظه به یاد داشته باشید که یک کسب و کار را اداره می‌کنید. بنابراین، شما باید با آن حرفه ای رفتار کنید. برای بهبود کارایی خود، باید روی فرآیندها و سیستم هایی مانند نرم افزار حسابداری سرمایه گذاری کنید.

استفاده از نرم افزار حسابداری مناسب می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند و به شما این امکان را می‌دهد که بیشتر روی ایجاد روابط و ایجاد کار با کیفیت بالا تمرکز کنید.

امتیاز 5/5 - از 2 رای
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید