علی رغم انتشار شایعاتی مبنی بر پشتیبانی غول تجارت الکترونیکی، آمازون، از پرداخت های رمز ارز بیت کوین، سخنگوی آمازون این موضوع را رد کرد و خطر نشان کرده است که با این حال این شرکت همچنان به فضای رمزنگاری علاقه مند می باشد.

شایعه پشتیبانی آمازون از بیت کوین

براساس گزارش رویترز در تاریخ 27 ژوئیه (5 مرداد) به نقل از سخنگوی این شرکت، آمازون همچنان به صنعت ارزهای دیجیتال علاقه مند است اما هنوز برنامه خاصی برای پذیرش دارایی های دیجیتال جهت پرداخت ندارد:

علیرغم علاقه آمازون به فضای رمز ارزها، گمانه زنی های پیرامون برنامه های خاص ما برای ارزهای رمزپایه صحت ندارد. اما با این حال، سخنگوی آمازون  انکار نکرد که آمازون در حال تحقیق در رابطه با پرداخت های رمزنگاری است، و او اضافه کرد:

ما همچنان بر روی بررسی این مسئله برای مشتریانی که از آمازون خرید می کنند در حال بررسی هستیم.

آمازون در 22 ژوئیه، یک موقعیت شغلی برای مدیریت بلاک چین و ارزهای دیجیتال باز کرد.

چهار روز بعد، روزنامه  London’s City A.M یک داستان را به نقل از یک “منبع داخلی” منتشر کرد که ادعا می کرد آمازون “به طور قطع” آماده حمایت از پرداخت های بیت کوین و راه اندازی یک توکن بومی است – انتظار دیوانه وار برای برنامه های رمزنگاری شده آمازون.

وو بلاکچین (Wu Blockchain)، رسانه ارز دیجیتال چینی، شایعات برنامه های آمازون را ناشی از اقدام روز دوشنبه بازار دانست – در طی روز دوشنبه بیت کوین در کمتر از سه ساعت در اثر پدیده شورت اسکوییز بیش از 15 درصد افزایش یافت. در توئیتی در تاریخ 26 جولای، وو اظهار داشت:

بیت کوین در طی یک ساعت 12٪  افزایش قیمت داشت. از آنجا که چینی ها به تازگی با سرکوب مواجه شده بودند، بدیهی است که قیمت بیت کوین پس از انتشار این شایعه در مورد آمازون در جامعه چین شروع به افزایش کرده است.

با کنار گذاشتن شایعات آمازون برای پشتیبانی از بیت کوین، قیمت BTC کاهش پیدا کرده است. بر اساس گزارش CoinGecko قیمت بیت کوین در زمان نوشتن این مقاله 4.4٪ در 24 ساعت گذشته کاهش یافته و با 36770 دلار معامله میشود.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید