تفکر پشت بیت کوین چیست

تفکر پشت بیت کوین ار زبان Tim Denning | آینده پیش روی بیت کوین

زمان مطالعه 6 دقیقه

رشد خیره کننده بیت کوین باعث می‌شود هرگونه سرمایه گذاری یا حتی نگهداری سرمایه در تاریخ احمقانه به نظر برسد. من Tim Denning نویسنده و تحلیلگر سایت Medium می‌خواهم در مورد تفکر پشت بیت کوین و تاثیرات آن بر آینده صحبت کنم.

من بیت کوین دارم. اوایل وارد آن شدم. مردم از ریسک پذیری و سرمایه گذاری بر روی فناوری‌های جدید متنفّر هستند. مردم گاهی اوقات برداشت‌های اشتباهی از مقالات من انجام می‌دهند. آنها فکر می‌کنند من به بیت کوین بیش از حد اهمیت می‌دهم. اما این اشتباه است، تنها هدف من در زندگی این است که مردم را به فکر فرو ببرم. من نمی‌توانم شما را شستشوی مغزی بدهم.

مردم فکر می‌کنند قیمت هر بیتکوین در نهایت به ۱۰۰ هزار دلار آمریکا خواهد رسید. گرچه افزایش ارزش برای ما صاحبان اولیه بیت کوین خوب است، اما این ارز برای خریداران جدید اینگونه نیست.

بیت کوین می‌تواند به  ۱۰۰ هزار دلار برسد. من فکر نمی کنم این اتفاق رخ بدهد، اما در صورتی که قیمت گذاران تصمیم بگیرند، پس همینطور خواهد بود. احساس می‌کنم تفکری پشت بیتکوین است که می‌خواهد جهان را درگیر به بیتکوین کند، آنها می‌خواهند وابسته شدن جهان به بیتکوین از هر بیماری واگیر‌داری سریع تر اتفاق بیافتد. پس چشم هایتان را خوب باز کنید: بیت کوین یک سرمایه گذاری عالی نیست. بیت کوین یک راه سریع ثروتمند شدن نیست.

تفکر پشت بیت کوین کاملا خاص است

تفکر پشت بیت کوین چیست

اگر بیت کوین رشد سریع خود را ادامه دهد، بنیان جامعه امروزی  تغییر می‌کند. جامعه بر اساس تمرکز بنا شده است. جامعه توسط دولت‌ها راه اندازی می‌شود. جامعه را نژاد‌های محدود تشکیل می‌دهند که در مرز‌ها محصور شده‌اند. بیت کوین مرز ندارد. بیتکوین قانون ندارد. هیچ دفتر رسمی برای بیت کوین وجود ندارد.

نمی توانید از بیت کوین شکایت کنید

 شما نمی‌توانید از صاحب ثروتمند بیت کوین شکایت کنید. خالق بیت کوین در سایه است هیچکس نمی‌داند او کیست. شما آزادید که بیت کوین استخراج کنید. شما در خرید بیت کوین آزاد هستید. شما آزادانه می‌توانید بیت کوین را معامله کنید.

مردم به راحتی در چرخه‌ای مانند اعتیاد به مواد مخدر در بیت کوین گرفتار می‌شوند، آنها می‌خواهند خودشان خرید کنند و سود کنند در حالیکه این کار را برای دیگران مجاز نمی‌دانند.

این نکته‌ای است که فراموش شده است: بیت کوین به سرمایه و سختی‌های شما اهمیتی نمی‌دهد. بیت کوین احساسات شما را درک نمی‌کند. برای خالقان بیتکوین اهمیتی ندارد که شما ثروتمند هستید یا خیر.

بیت کوین یک اعتراض آرام است

در نهایت، مانند تلفن همراه، مانند اینترنت، همه ما از Bitcoin استفاده خواهیم کرد. بیت کوین یک سیستم اطلاعاتی پول است که روی یک پلتفرم فناوری داخلی به نام بلاکچین ساخته شده است. بلاکچین با شما در نهایت صداقت و درستی کار خواهد کرد، می‌توانید با استفاده از آن دارایی‌های فراوانی را در جهان از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل کنید.

بیت کوین عوام فریبی و تقطیع همه چیز است

این ایده تقریباً هر روز در توییتر در حال بحث است. عده‌ای از افراد با تفکرات خاص خودشان، بیتکوین را نقد می‌کنند و به دیگران می‌گویند از آن دور باشند. رسانه‌های اجتماعی محتوایی را مطرح می‌کنند که باعث می‌شود مردم درمورد آن بحث و گفتگو کنند. تقریباً هر شبکه اجتماعی یک محیط گفتگو دارد، که اکثر آنها از بحث در مورد بیتکوین خالی نیستند.

 بیت کوین همیشه اجتناب ناپذیر بوده است

یک سیستم مالی است که افراد را از قواعد قدیمی راحت می‌کند، کار مردم را راحت‌تر می‌کند. مردم هم علاقمند به تغییر هستند، پس از این ایده استقبال می‌کنند.

بیت کوین ممکن است محصول نهایی نباشد

داستان تفکر پشت بیت کوین

Pets.com قبلاً به عنوان یک وب سایت کلاسیک در حال فعالیت بود. آنها گرچه از اولین وبسایت‌ها بودند اما از بین رفتند. بسیاری دیگر از غول‌های اولیه فن آوری نیز نابود شدند.

همین اتفاق می‌تواند برای بیت کوین رخ دهد. بیت کوین شروعی برای تکامل اینترنت است. ممکن است بروزرسانی یا نسخه نهایی نباشد. اگرچه به نظر من بعید است رقیب بیت کوین یعنی جانشین بعدی آن یک ابزار برای ذخیره ارزش ساخته شده باشد. رقیب بیت کوین قبل از اینکه فرصت رشد کردن و خودنمایی را پیدا کند، احتمالاً ساکت خواهد شد.

بیت کوین یک رخداد است

این فناوری به صورت کاملا پنهان شکل گرفت و دولت‌ها هیچ توجهی به آن نکردند. در سال ۲۰۱۷ یک فرصت مناسب برای ممنوعیت استخراج و معامله بیت کوین وجود داشت اما این اتفاق نیفتاد. اکنون که بیت کوین بسیار بزرگ‌تر شده است و بسیاری از مردم و شرکت‌ها در آن سرمایه گذاری کرده‌اند، و شرکت‌های عمومی مانند تسلا (با مدیر عامل‌های قدرتمند) از سرمایه گذاران آن هستند، ممنوعیت استخراج و معامله آن، غیر ممکن است.

این دیدگاه خوش بینانه است. هنوز هم بیت کوین می‌تواند به یک ابزار تبدیل شود. یک فناوری بهتر می‌تواند به وجود بیاید. بیت کوین می‌تواند K56 اولین اینترنت جهان باشد. Ethereum می‌تواند آن رقیبی باشد که بیت کوین را می‌بلعد. البته این احتمال را اندک می‌دانم، چون هر دو در آینده جایگاه ویژه خود را دارند.

بیت کوین بدون مشکل کار می‌کند زیرا عملکرد آن بسیار ساده است. یک کاربری ساده و همگانی دارد. سرعت آن بسیار بالا است. هر کسی می‌تواند بفهمد Bitcoin چیست حتی اگر هرگز در اینترنت در مورد آن تحقیق نکرده باشد. البته باید با تفکر پشت بیت کوین هم کاملا آشنا شد.

بیت کوین جایی است که شما وقت خود را ذخیره می کنید

چیست داستان تفکر پشت بیت کوین

از بیتکوین تا تغبیر: بیت کوین مانند ساعت های جدیدی است که برای جایگزینی ساعت های پدربزرگ محسوب می‌شوند.

می توانید بیت کوین را نادیده بگیرید. می‌توانید وانمود کنید که بد است. سپس گزینه‌های زیر جهت سرمایه گذاری پیش روی شما قرار دارد:

سهام: دارای نوسانات زیاد، غیر قابل پیش بینی سود ناچیز.

طلا: نیازمند گاوصندوق‌های سنگین برای نگهداری ، گران قیمت، معاملات کم و محدود، کنترل شدن توسط سازمان های جهانی و دولت ها.

املاک و مستغلات: اگر بتوانید هزینه‌های سنگین پیش پرداخت، مالیات و خطرات حباب جهانی املاک را جبران کنید، گزینه خوبی است.

اوراق قرضه: سود اندکی دارد و تورم بر آن تاثیر گذار است.

حساب پس انداز: معطل نگه‌ داشتن سرمایه در بانک مانند این است که پول خود را روی پیاده رو بیندازید و دویست بار روی آن قدم بگذارید. این کار بسیار احمقانه است زیرا شما سرمایه خود را در اختیار بانک قرار دادید تا با استفاده از آن خود را ثروتمند‌تر کند.

گزینه‌های نگهداری سرمایه جهت نگه داشتن ارزش آن برای آینده، اصلا قابل پیش بینی نیستند. از این رو دلیل جالب توجه بودن بیت کوین و تا حدودی اتریوم برای شما مشخص شد. می‌توانید ببینید که چرا ایده بیت کوین در حال جلب توجه است. رویای صد هزار دلاری شدن هر بیتکوین باعث جذب مردم شده است.

با استفاده از بیتکوین، نه تورم برای شما معنی دارد و نه مجبور به پرداخت مالیات بر دارایی هستید. در سال ۲۰۲۰ مردم راجع به چاپ پول اطلاعات بیشتری کسب کردند. آنها آگاه‌تر شدند.

چاپ پول چیزی است که دولت‌ها از هیچ، اسکناس چاپ می‌کنند تا بتوانند بودجه خود را تامین کنند. آنها با چاپ پول باعث کاهش ارزش پول ملی می‌شوند. این فرآیند هر پولی را که دارید بی ارزش‌تر می‌کند.

اگر همه پول خود را خرج کنید و با آن املاک و یا دارایی های با ارزش دیگر خریداری کنید، شاید فکر کنید که اکنون از کاهش ارزش ایمن هستید.

اما چالش این است که با خلق پول و یا به اصطلاح چاپ پول بدون پشتوانه، قیمت هر چیز نسبت به پول جدید افزایش می‌یابد، و واقعی‌تر می‌شود. در واقع چیزی گران نشده است، این ارزش پول ملی کشور‌ها است که کاهش پیدا کرده است. این اتفاق بر شما تأثیر می‌گذارد: محاسبه ارزش یک دارایی دشوار می‌شود. وقتی از ارزش واقعی یک دارایی خود خبر ندارید، شاید از افزایش ۲۰ درصدی سهام خود خوشحال شوید، اما اشتباه می‌کنید! این افزایش قیمت به دلیل‌ کاهش ارزش پول است که خود آن باعث افزایش مالیات می‌شود!

فریب شما با این عنوان که ثروتمند‌تر می شوید یکی از بزرگترین دروغ های جوامع کاپیتالیستی امروزی است. شما فکر می‌کنید ثروتمند‌تر می شوید بنابراین می‌توانید از شیوه‌های سنتی ذخیره دارایی استفاده کنید، و درگیر پرداخت مالیات می‌شوید!

بیت کوین واسطه ها و قوانین قدیمی را از بین می‌برد

چیست تفکر پشت بیت کوین

شما می‌توانید به یک انسان اعتماد کنید، یا می‌توانید به یک رمز امن حاوی چند کد اعتماد کنید؟ نکته به شدت مهم و البته ساده بیت کوین این است.

تصمیم بگیرید، بیتکوین بخرید یا نخرید شما می‌توانید هر کاری با سرمایه خود بکنید. اما در صورتی که قیمت بیتکوین روزی به ۱۰۰ هزار دلار رسید شاید تاسف بخورید، و یا نسبت به آن بی تفاوت باشید.

دو قلو های Winklevoss در فیسبوک بهترین حرف را زدند: پول از همه شبکه های اجتماعی بزرگ‌تر است.

چارچوب‌های اجتماعی در حال تغییر هستند زیرا باید تغییر کنند. تعداد اندکی نمی‌توانند با قواعد جدید جهانی ادامه دهند. چند شرکت نمی‌توانند برای مردم تصمیم بگیرند، اکنون زمان آن است که مردم آینده را مشخص کنند.

چه کسی اهمیت می‌دهد که بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار برسد؟ در صورتی که باعث شود قدرت خرید شما کاهش یابد، شما را خوشحال نخواهد کرد.

بیت کوین ایده‌ای است که مالکیت را به چالش می‌کشد. وقتی مالکیت تغییر می‌کند، همه چیز تغییر می‌کند. در برابر تغییر اجتناب ناپدیر، با آن همراه باشید. این نکته اصلی تفکر پشت بیت کوین است که به نظر می‌رسد فراموش شده است یا خیلی‌ها آن را در نظر نمی‌گیرند. اگر قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید، پیشنهاد می‌شود از کیف ‌پول‌های سخت افزاری نانو لجر استفاده کنید که توسط مجموعه اول پرداخت ارایه می‌شود.

 

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT