صعود مجدد بیت کوین

آیا امکان صعود مجدد بیت کوین به ۶۷ هزار وجود دارد؟ | بیت کوین ۶۷ هزار دلاری

زمان مطالعه 3 دقیقه

به نظر میرسد معامله گران با وجود آزمایش مجدد سطح حمایت 58000 دلاری توسط بیت کوین و ریسک تبدیل شدن سطح 60000 دلار به مقاومت، هنوز نگرانی خاصی درباره وضعیت بازار برترین رمز ارز جهان ندارند. در این خبر به بررسی احتمال صعود مجدد بیت کوین به ۶۷ هزار می پردازیم.

بررسی احتمال صعود مجدد بیت کوین به ۶۷ هزار

چیزی که از وضعیت فعلی استنباط می شود این است که قیمت بیت کوین (BTC) قدرت کافی برای آزمایش مجدد 67000 دلاری را که در 20 اکتبر به آن رسیده بود، ندارد و این باعث می شود که سرمایه گذاران این سوال را مطرح کنند که آیا رالی صعودی محو شده است یا خیر. با این حال حتی با وجود قیمتی که با این موانع روبرو است، هنوز زود است که تست سطح پشتیبانی 58000 دلار را آغاز یک کانال نزولی بنامیم.

صعود مجدد بیت کوین

صعود مجدد بیت کوین

از جمله عوامل محدود کننده این رالی، عدم اطمینان درباره موارد مقرراتی در ایالات متحده است. آن ترمین، شریک اجرای تحقیقات و اجرای دولتی در Bracewell LLP و وکیل دادگستری ارشد سابق در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، گفت که “هیچ پاسخ آسانی” برای آژانس برای ارائه قوانین روشن در رابطه با ارزهای رمزپایه وجود ندارد.

از سوی دیگر، افزایش پذیرش و رشد قیمت ارزهای دیجیتال، بانک‌های سنتی را تحت فشار قرار داده است تا به دنبال ارائه محصولات ارزهای دیجیتال باشند. به عنوان مثال، بانک خصوصی بزرگ روسیه Tinkoff، صاحب یک سرویس کارگزاری آنلاین بزرگ، در حال تحقیق در مورد خدمات سرمایه گذاری مرتبط با رمزنگاری است.

این هفته صرافی کوین بیس به عنوان برنامه ای با بیشترین تعداد دانلود در فروشگاه اپل ایالات متحده در رتبه اول قرار گرفت که بسیار شگفت انگیز است. این یعنی کوین بیس غول های فناوری مانند تیک تاک، یوتیوب و اینتستاگرام را شکست داد و این کار کوچکی نیست. کوین بیس اولین بار در سال 2014 در اپ استور لیست شد و در سال 2017 و می 2021 محبوب ترین برنامه از نظر تعداد دانلود در ایالات متحده بود.

معامله گران حرفه ای صعودی هستند

برای تعیین اینکه معامله‌گران حرفه‌ای چقدر صعودی یا نزولی هستند، باید حق بیمه آتی یا پریمیوم – که به عنوان «basis rate» نیز شناخته می‌شود، نظارت کرد.

این اندیکاتور تفاوت بین قراردادهای آتی بلندمدت و قیمت فعلی در مبادلات بازار نقدی را اندازه گیری می کند. 5 تا 15 درصد پریمیوم سالانه در بازارهای سالم انتظار می رود.

این شکاف قیمتی ناشی از تقاضای شرکت کنندگان برای پرداخت پول بیشتر برای توقف تسویه طولانی تر است، و هر زمان که این شاخص کمرنگ یا منفی شود، یک سیگنال هشدار ظاهر می شود که به عنوان “backwardation” شناخته می شود.

صعود مجدد بیت کوین

صعود مجدد بیت کوین

توجه داشته باشید که چگونه کاهش شدید ناشی از تست مقاومت 58000 دلاری در 27 اکتبر باعث شد که حق پریمیوم سالانه فیوچرز به پایین ترین سطح خود در سه هفته گذشته برسد. با این حال، این اندیکاتور به خوبی 17٪ تا سطح فعلی بهبود یافت که نشان دهنده یک وضعیت صعودی متوسط ​​است.

برای تأیید اینکه آیا این حرکت مختص این ابزار است یا خیر، باید بازارهای معاملات اختیار را نیز تحلیل کرد.

شاخص شیب دلتا 25 درصد گزینه‌های کال (خرید) و پوت (فروش) مشابه را مقایسه می‌کند و زمانی که «ترس» در بازار باشد، مثبت می‌شود. این وضعیت نشان‌دهنده بالاتر بودن اختیارات فروش محافظ از اختیارات خرید ریسکی مشابه است.

هنگامی که بازارسازان صعودی هستند، حرکت مخالف برقرار است و باعث می‌شود که نشانگر انحراف دلتا 25 درصد به ناحیه منفی منتقل شود. خوانش های بین منفی 8 درصد و مثبت 8 درصد معمولاً خنثی تلقی می شوند.

صعود مجدد بیت کوین

صعود مجدد بیت کوین

شیب 25 درصدی دلتا از 30 سپتامبر در منطقه خنثی در نوسان بوده است. آخرین کف در 25 اکتبر منفی 6 درصد بود که برای صعودی متوسط ​​کافی نیست. با این حال، حتی اصلاح 12.5 درصدی بیت کوین از 66600 دلار در 21 اکتبر به 58200 دلار در 28 اکتبر برای ایجاد ترس در معامله گران حرفه ای کافی نبود.

احتمال روند نزولی بیت کوین

اگرچه هیچ نشانه نزولی از بازار مشتقات بیت کوین ظاهر نشد، گاوها باید نگران کانال نزولی احتمالی باشند که از 19 اکتبر شروع شده است. اگر این حرکت تایید بیشتری دریافت کند، معامله گران باید انتظار داشته باشند 60000 دلار تا 12 نوامبر به مقاومت تبدیل شود.

در حال حاضر هیچ نشانه استرسی از سوی معامله گران حرفه ای وجود ندارد، بنابراین اصلاح پس از افزایش 63 درصدی در سه هفته که منجر به بالاترین قیمت 67000 دلاری در 20 اکتبر شد، نباید مشکل ساز باشد. به طوری کلی یک روند صعودی سالم باید دوره های اصلاحی داشته باشد.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه