در مقاله های قبلی در رابطه با مجموعه انوتو صحبت کردیم و در رابطه با فعالیت فریلنسری (freelancer) مقداری آشنایی پیدا کردید.در این مقاله در رابطه با فریلنسری می نویسیم.

فریلنسری به چه معناست

فریلنسر به فردی گفته می شود که به صورت قراردادی یا حق‌الزحمه‌ای یا کارمزدی فعالیت می کند.لازم نیست فریلنسر حتما فعالیت خود را به صورت آنلاین انجام دهد. اما بیشترین نوع فعالیت فریلنسری در سایت های است که به عنوان واسط شغل فریلنسری را پشتیبانی می کنند.

به عنوان مثال

چند سایت که فعالیت فریلنسری را ارائه میدهند و فریلنسر ها درآمد به نسبت خوب و بالایی دارند را در اینجا ذکر می کنیم.البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که این نوع درآمد به نوع و میزان تخصص شما نیز بستگی دارد. هر چه تخصص شما بالاتر باشد، به نسبت می توانید درآمد بالاتری داشته باشید.به لیست سایت های فریلنسری زیر توجه داشته باشید:

freelancer

نمونه هایی از بزرگترین سایت های فریلنسری جهان در بالا ذکر شده است. فعالیت در هر یک از سایت های زیر متفاوت است.

برای شروع با سایت فریلنسر (freelancer) شروع می کنیم. این سایت در رنک جهانی وب سایت های فریلنسری جزو 10 سایت برتر فریلنسری قرار دارد.محیط کار این سایت با طراحی  خاص باعث می شود که هیچوقت از کار های جدید غافل نشوید. با پاپ آپ های بسیاری که در طول کار با وب سایت مشاهده می کنید، در صورتی که تخصص شما بالا باشد، همیشه امکان کار گرفتن وجود دارد. البته لازم است بدانید تمام پاپ آپ های نمایش داده شده در حوزه ی تخصص هایی است که شما ثبت کرده اید.

شروع فعالیت با مجموعه ی فریلنسر (freelancer)

در صورتی که شما یک متخصص در زمینه های وب و برنامه نویسی و یا زمینه های آنلاین هستید، شاید تمایل داشته باشید به این مجموعه جهت کسب درآمد بپیوندید. برای شروع یک ثبت نام ساده می توانید انجام دهید فعالیت خود را شروع کنید. اما در مرحله ی کار گرفتن احتمالا با مشکل مواجه می شوید.

موارد لازم جهت فعالیت در فریلنسر (freelancer)

اگر می خواهید به راحتی در این سایت فعالیت داشته باشید و بتوانید پروژه بگیرید، نیاز است وریفای هویتی را در مرحله ی اول انجام دهید. وریفای هویتی شما نیازمند ارائه یک مدرک هویتی غیر از مدارک ایرانی است.این مجموعه طبق سیاست های تحریم بین المللی فعالیت دارد و امکان وریفای جهت ایرانی ها میسر نیست. مرحله بعدی ارائه مدرک جهت آدرس فیزیکی است.

freelancer

مرحله دوم وریفای

برای مرحله ی بعدی نیاز است شما یک حساب بانکی یا یک حساب دیجیتالی به اکانت فریلنسر متصل نمایید. حساب بانکی می بایست حسابی خارج از ایران باشد و یک تست پرداخت نیز به حساب متصل شده انجام می شود. میزانی کارمزد بابت تست حساب از مبلغ تست شده کسر می شود.

مرحله ی نهایی

جهت مرحله نهایی می بایست یک شماره موبایل غیر ایرانی متناسب به آیپی و اطلاعات اکانت،ثبت و تایید نمایید.جهت تایید این شماره یک پیام کوتاه یا تماس تلفنی با شما گرفته می شود.مجموعه اول پرداخت به راحتی ثبت نام در فریلنسر را برای کاربران فراهم کرده است.

فعالیت در سایت Kickstarter.com

شاید برای شما هم جذاب باشد که برای ایده ای که دارید پول دریافت کنید. سایت کیک استارتر یک سایت فریلنسر است که جهت ایده ای که دارید دونات می کند. ایده ای که شما دارید به کاربران این سایت نمایش داده می شود و کاربران می توانند در پروژه ی شما سرمایه گزاری کنند. شما می توانید به میزانی که پلن سرمایه گزاری مشخص کرده اید خدمات ارائه بدید.

چگونه می توانید در سایت کیک استارتر ثبت نام کنید

ثبت نام در این سایت به راحتی انجام می شود. اما نکته ی اساسی ثبت نام این سایت این است که مشخصات شما در سیستم مالیاتی و هویتی بررسی می شود.در صورتی که شما مشخصات کشور لندن را ثبت کنید، اطلاعات وارد شده طبق استعلام KYC بررسی خواهد شد.همچنین نیاز است که یک حساب بانکی نیز در سیستم ثبت نمایید و این حساب می بایست با آدرس فیزیکی شما یکی باشد.این مجموعه برای کمتر شدن ضریب کلاه برداری از سیستم استعلام استفاده می کند و در حال اضر فقط به کشور های آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلیس خدمات می دهد.در صورتی که شما در یکی از این کشور ها اقامت داشته باشید می توانید ایده خود را جهت سرمایه گزاری قرار دهید. در غیر اینصورت فقط می توانید سرمایه گزار باشید.

freelancer

ثبت نام در سایت آپ ورک

یکی از سخت ترین سایت هایی که می توانید در آن ثبت نام داشته باشید، سایت آپ ورک می باشد. ثبت نام اولیه به راحتی انجام می شود اما امکان کار گرفتن در این سایت ممکن است راحت نباشد. این مورد فقط برای ایرانیان نیست.بلکه برای تمامی کاربران سایت آپ ورک می باشد. امکان کار گرفتن در این سایت مستلزم تایید تخصص شم در منطقه ی مکانی ثبت شده است. در صورتی که آدرس فیزیکی شما کشوری مانند انگلیس باشد،تخصص شما می بایست به حد لیمیت در این منطقه نرسیده باشد. زمانی که ثبت نام را انجام می دهید و اطلاعات را تکمیل می کنید، اکانت و تخصص شما مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که تعداد زیادی کاربر تخصص های مشابه شما را در این منطقه داشته باشند، مجموعه ی آپ ورک امکان فعالیت را به شما نمی دهد.

دیگر سایت های فریلنسری

پیش تر در رابطه با بزرگترین سایت های فریلنسری خواندید. دیگر موارد ذکر شده در لیست سایت های فریلنسری نیز ثبت نام هایی مشابه سایت های نام برده دارند. همچنین فعالیت به عنوان یک ایرانی نیز در این سایت های امکان پذیر نیست. جهت مشاوره افتتاح حساب در سایت های فریلنسری می توانید با مجموعه ی اول پرداخت در ارتباط باشید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید